Český Telecom extraliga ledního hokeje, 19. kolo, pátek 5.11.1999, Zimní stadion města Pardubic

Znojmo

4:4
2:1, 2:0, 0:3
Branky a nahrávky: 4:39 Malinský (T. Blažek), 7:16 Kudrna (T. Martinec), 25:25 Tvrdík (P. Sýkora), 39:36 Lubina – 13:17 Plášek (Klobouček), 42:12 Jakeš (P. Kaňkovský), 50:37 Kumstát, 59:57 Valko (Soudek, P. Kaňkovský). Rozhodčí: Kolísek – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:6, navíc Mikeska (Pardubice) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 4320. Střely na branku: 41:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:4.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Malinský, Mudroch, Píša, Pácal, Jančařík, A. Novotný – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, T. Martinec, S. Procházka – Mikeska (18. Kábrt), P. Sýkora, Koudelka.
Znojmo: Kuběna – Jakeš, Valko, Soudek, Klobouček, Heš, Havíř, Petlák, Kumstát – Poukar, P. Kaňkovský, Pucher – Hradecký, Kastner, Freibauer – M. Procházka, Pazourek, Fink – Bělohlávek, Vorel, Plášek.

Hokejisté Znojma ani v šestém utkání za sebou neporušili sérii neporazitelnosti a dokázali téměř ve ztracené utkání v Pardubicích uhrát remízu. Dokonalý obrat se podařilo hostům ve třetí třetině, kdy se prosadili třikrát. Vyrovnávací branku vstřelil tři sekundy před koncem obránce Valko.

Úvodní třetinu zahájili domácí výborně. Nejprve přečkali přesilovku soupeře a potom se do hostí pustili s patřičnou vervou. Za sedm minut jim dali dva góly a řadu dalších šancí ještě nevyužili. Domácí dobře kombinovali, pohotově stříleli a měli hru zcela pod kontrolou. Jenže na konci 11. minuty zbytečně fauloval Mikeska Hradeckého, dostal pět minut plus do konce utkání. Znojmo se sice dlouho v přesilovce nemohlo prosadit, ale ve 14. minutě Plášek překonal domácího brankáře. Vzápětí měl Fink na holi vyrovnávací gól, ale nedal. Domácí v závěru třetiny hodně chybovali, nicméně hosté šance nevyužili.

Střední část utkání přinesla poměrně rozháranou hru, domácí byli aktivnější, ve 26. minutě získali náskok dvou branek, ale pak nevyužili šanci zvýšit vedení při osmdesátivteřinové přesilovce pěti proti třem. Těsně před odchodem do kabin vyjádřili domácí herní převahu čtvrtou brankou.

V závěrečné třetině však Pardubičtí zcela vypadli z tempa. Po třetí brance v síti Svobody viditelně znervóznili a vlastními chybami nabídli soupeři šanci otočit skóre. Do té doby nevýrazní Znojemští přidali na bojovnosti a utkání zdramatizovali. V poslední minutě hosté odvolali brankáře a tři vteřiny před koncem hry srovnali skóre.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Bod jsme soupeři doslova darovali. Nepochopitelně jsme vypustili třetí třetinu, hráči si musí uvědomit, že se hokej hraje 60 minut. Naši hru ovlivnilo vyloučení Mikesky za faul, po kterém se soupeř dostal do tempa.“

Pavel Pazourek (HC Znojemští Orli): „V prvních dvou třetinách jsme se nemohli dostat do tempa, Pardubice v té době hrály lepší hokej. Za bojovnost v závěrečné třetině si ale naši hráči bod zasluhují. Jeli jsme do Pardubic s úmyslem odvézt si alespoň bod, a to se nám povedlo.“