4. kolo, pátek 17.9.1999 od 17:30 hodin, Víceúčelová hala Havířov
Havířov

Branky a nahrávky: 58. Vyhlídal (Melenovský) – 3:29 S. Procházka (Jančařík), 12:04 Tvrdík (Novotný, Čáslava), 20:17 T. Blažek (Lubina), 24:49 Morrison (S. Procházka), 29:40 Jantovský (Lubina), 33:20 S. Procházka (Jančařík), 43:32 S. Procházka (Jančařík, Malinský), 48:45 S. Procházka (Jantovský). Rozhodčí: Husička – Pouzar, Kareš. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:4. Diváci: 3800. Střely na branku: 40:51. Průběh utkání: 0:8, 1:8.
Havířov: Cagaš – Javín, A. Tomášek, Vyhlídal, Holík, Tejkl (21. Punčochář), Jakovenko – Savenko, Zima, Pivko – Kontšek, Hub, Nohel – M. Čech, Melenovský, Ryšánek – Zdráhal, Sikora, Hanzal.
Dynamo Pardubice: Barta – Pácal, Píša, Jančařík, Malinský, Čáslava, A. Novotný – Lubina, T. Blažek, Jantovský – S. Procházka, Morrison, Kudrna (41. Rozsíval) – Koudelka, Mikeska, Tvrdík.

Hokejisté Pardubic deklasovali v utkání 4. kola extraligy Havířov 8:1, i když hosté nastoupili bez posil ze zámořské NHL, Radka Bonka a Patrika Eliáše. V dresu Východočechů zazářil útočník Stanislav Procházka, který dal čtyři branky. Velkou předností pardubického mužstva byla hra při početní převaze a dokázalo využít ze sedmi přesilovek čtyři.

V úvodu střetnutí byl vyloučen havířovský bek Tomášek a hostující celek výhodu přesilové hry využil, když se poprvé trefil Procházka. Domácí tým mohl vzápětí srovnat skóre po šanci Čecha, ale ten z výhodné střelecké pozice mířil vedle.

V dalším průběhu první třetiny měl sice mírnou převahu Havířov, ale ve 13. minutě po rychlém protiútoku elegantně pronikl domácí obranou Tvrdík a zvýšil náskok hostů na rozdíl dvou gólů. Závěr druhé části již probíhal v režii výborně hrajících pardubických hokejistů. Další vyloženou gólovou šanci měl Jantovský, ale z výhodné pozice minul branku Havířova.

Hosté pokračovali v náporu i ve druhém dějství a Blažek již v 17. sekundě po přihrávce od Lubiny vsítil třetí gól, další branku přidal o čtyři minuty později Morrison a definitivně zlomil odpor Havířova.

Hráči Pardubic předváděli nadále skvělý hokej a dvakrát skórovali při početní převaze pět na čtyři. Nejdříve skóroval Jantovský a poté opět Procházka. Při inkasované páté brance Havířova byl vyloučen Zdráhal a u šesté nuceně odpočíval na trestné lavici Pivko místo potrestaného gólmana Cagaše.

Debakl domácího mužstva dovršil v poslední části zápasu výtečně hrající Procházka dalšími dvěma góly a připsal si na své konto čistý hattrick, když osmou branku vsítil dokonce v oslabení. Dvě minuty před koncem zápasu vstřelil jedinou branku Havířova Vyhlídal.

Richard Farda (HC Femax Havířov): „Bylo to totální selhání našeho mužstva. Ani jeden hráč nedokázal zvednout náš tým, který hrál celé utkání v útlumu. Hráče jsem připravoval před zápasem na to, aby soupeře, který nastoupil pro pozdní příjezd bez rozcvičení, nepodcenil. Hráči však moje pokyny zřejmě nebrali vážně a protivník nás od úvodních minut dostal pod tlak. Cagaše jsem nestřídal proto, že žádnou branku nezavinil.“

Pavel Marek (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Celé mužstvo podalo po taktické stránce výborný výkon. Důsledně jsme bránili a zasazovali jsme smrtící údery z rychlých protiútoků. Výborně zachytal Barta. K zápasu jsme přijeli těsně před začátkem, protože náš autobus měl několik poruch. Bonk s Eliášem nehráli pro zánět průdušek.“

Vzájemné zápasy 1999/2000
17.9.99 Havířov – Dynamo Pardubice 1:8