Český Telecom extraliga ledního hokeje, 31. kolo, sobota 9.12.2000, Zimní stadion města Pardubic

Znojmo

1:3
0:0, 1:1, 0:2
Branky a nahrávky: 36:01 Lubina (Blažek, Jančařík) – 37:42 Pavel Kumstát (Vorel, Milan Procházka), 42:54 Milan Procházka (Pazourek, Soudek), 44:42 Milan Procházka (Pazourek). Rozhodčí: Kolísek – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 5240. Střely na branku: 38:24. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Dynamo Pardubice: A. Svoboda – Píša, Pácal, Mudroch, Jančařík, A. Novotný, Divíšek – P. Sýkora, Janecký, Mikeska (41. Kábrt) – Kábrt (41. Tvrdík), T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, Rolínek, S. Procházka – Šejba.
Znojmo: O. Svoboda – Soudek, Havíř, Valko, V. Holík, Heš, Pavel Kumstát, Petlák, Švindl – Pucher, Haman, Uram – Mařák, P. Kaňkovský, Jantovský – Milan Procházka, Pazourek, Fink – Bělohlávek, Vorel, Demel.

Hokejistům Pardubic se zápas, v němž se rozloučil s kariérou mistr světa z roku 1985 Jiří Šejba, moc nepovedl. Přestože ve druhé třetině otevřeli skóre, nakonec se z vítězství radovali hosté ze Znojma, kteří vedoucí klub extraligové tabulky porazili 3:1.

V první třetině, která měla dobrou úroveň a hrála se v oboustranném tempu, branky chyběly. V jejím úvodu měli mírnou převahu hosté, od druhé poloviny převzali iniciativu domácí. Skóre se ale na obou stranách neměnilo, i když mezi šestou a devátou minutou byly oba celky hodně blízko vstřelení gólu. Překonávali se však v zahazování brankových šancí. Tu největší měl Mařák, který rozezvučel jen tyčku pardubické branky.

Ve druhé třetině si domácí důraznější hrou vytvořili více příležitostí, ale zakončení stále pokulhávalo. Góly začaly padat až v závěru. Nejprve přinesl důraz domácích vedení ve 37. minutě z hole Lubiny. O minutu později ale hosté zužitkovali chybu domácího Jančaříka a vyrovnali.

Nástup do třetí třetiny lépe vyšel Znojmu. Během 108 vteřin dvakrát skóroval Milan Procházka, který před pár lety zkoušel štěstí právě v Pardubicích. U obou gólů asistovala obranná dvojice Divíšek, Novotný. Hosté v této fázi zúžili sestavu do tří pětek. Pardubickým citelně chyběl útočník Mikeska, kterého ve 41. minutě trefil spoluhráč Píša.

Domácí začali po inkasovaných brankách začali příliš individuálně, Znojmu naopak šla k duhu kombinační hra. Ve zbývajících minutách této třetiny hosté s přehledem kontrolovali hru a odvezli si z Pardubického ledu překvapivé vítězství.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Znojmo předvedlo hru, kterou jsme od něj čekali. Nám chybí herní pohoda, moc se trápíme a nejsme agresivní při hře před brankou. To bylo dnes rozhodující.“

Pavel Pazourek (HC Excalibur Znojemští Orli): „Bylo to oboustranně velice pěkné utkání, dobře jsme bránili, vytvořili si dostatek šancí, které jsme ve třetí třetině proměnili, a to rozhodlo.“