Český Telecom extraliga ledního hokeje, 24. kolo, neděle 19.11.2000, Víceúčelová hala Havířov

Havířov

2:4
1:1, 1:1, 0:2
Branky a nahrávky: 12:41 Pavlikovský (Javín, Kontšek), 35:38 Kontšek (Pavlikovský, Javín) – 9:52 Mikeska (Píša, A. Svoboda), 28:13 Mikeska (Janecký), 45:33 Lubina (P. Sýkora), 51:59 P. Sýkora (Pácal, A. Svoboda). Rozhodčí: Havlík – Český, Kostka. Vyloučení: 7:6, navíc Píša (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 2580. Střely na branku: 34:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.
Havířov: Biegl – Javín, Pavlikovský, Vyhlídal, A. Tomášek, Rimmel, Štefanka – Sršeň, Kontšek, Folta – Melenovský, Peterek, Streit – Michal Čech, D. Boháč, Pivko – T. Sýkora, Melicherík.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša (28. – 38. Divíšek), Pácal, Malinský, Jančařík, A. Novotný, Duben – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – Tvrdík, Blažek, Lubina – Kábrt (41. Rolínek), Kudrna S. Procházka.

Hokejisté Havířova podlehli ve 24. kole extraligy prvním Pardubicím 2:4, o svém vítězství rozhodli Východočeši dvěma góly v závěrečné třetině. Výborně chytající pardubický gólman Adam Svoboda si připsal na své konto dvě asistence.

Havířov hrál od začátku s vedoucím celkem soutěže bez respektu a často se dostával do gólových šancí. V 10. minutě sice domácí tým inkasoval branku od exhavířovského Mikesky dokonce při přesilovce, když hosté měli vyloučeného Petra Sýkoru. Asistenci si připsal i pardubický brankář Adam Svoboda. Pohotově rozehrál puk Píšovi, ten poslal kolmým pasem do brejku Mikesku, jenž sólo s jistotou proměnil.

Vzápětí byl naopak vyloučen domácí bek Vyhlídal a rovněž Havířovští v oslabení skórovali. Ve 13. minutě vyrovnal zblízka Pavlikovský po nádherné spolupráci s Kontšekem a Javínem. Dvě minuty před první přestávkou fauloval pardubický Píša útočníka Boháče ve vyložené šanci a rozhodčí Havlík nařídil trestné střílení. To však Sršeň neproměnil, a tak se stav 1:1 do konce třetiny již nezměnil.

V úvodu druhého dějství začali hosté přehrávat Havířov rychlými akcemi a využívali každé příležitosti k brejkům. Dvakrát najížděl sám na Biegla Sýkora, havířovský gólman však oba samostatné nájezdy pardubického útočníka bravurními zákroky zmařil.

Nápor Východočechů korunoval až při přesilovce ve 29. minutě výborně hrající Mikeska svým druhým gólem po sólové akci, kterou zakončil perfektním blafákem. Severomoravané se však s nepříznivým vývojem nesmířili a rovněž při početní převaze vyrovnali na 2:2. Ve 36. minutě skóroval Kontšek, jenž pohotově tečoval střelu obránce Pavlikovského od modré čáry.

Na začátku poslední části mohl hosty dostat do vedení Píša, jenž se ocitl sám před Bieglem, ale dobře chytajícího domácího gólmana nepřekonal. Pardubičtí vyráželi velmi často ze zajištěné obrany k rychlým protiútokům. Ve 46. minutě unikl havířovským bekům agilně hrající Sýkora, ale mířil nepřesně. K odraženému puku od zadního mantinelu se však dostal zkušený Lubina a získal pro Pardubice náskok. Výhru hostujícího celku pojistil čtvrtým gólem Sýkora po rychlém brejku. Asistenci si připsal opět brankář Svoboda.

Ivo Peštuka (HC Havířov Panthers): „Dvě třetiny to bylo naše nejlepší vystoupení před domácím publikem. V úvodu poslední části jsme sice dostali soupeře pod tlak, ale inkasovali jsme gól z brejku, a pak jsme již neměli sílu výsledek otočit.“

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Hráli jsme trpělivě zezadu. Velké problémy Havířovu dělala naše první pětka. Janecký posílal kolmé přihrávky Mikeskovi i Sýkorovi, který však skóroval pouze jednou. Kdyby Sýkora proměnil všechny šance, mohli jsme vyhrát i výrazněji.“