12. kolo, neděle 8.10.2000 od 17:00 hodin, Zimní stadion Karlovy Vary
Karlovy Vary

Branky a nahrávky: 13:29 Chlubna (Kverka, Tomík), 58:22 Tomík (Chlubna) – 5:21 Píša (P. Sýkora, Janecký), 31:51 Tvrdík (Lubina, T. Blažek), 42:53 Jančařík (Malinský), 54:21 J. Kudrna (Filip). Rozhodčí: Vokurka – M. Dvořák, Křivský. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. Diváci: 3600. Střely na branku: 33:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4.
Karlovy Vary: Franěk – Sejejs, Gróf, Prošek, L. Procházka, Polák, I. Punčochář – Rousek (3. Kalla), Kverka, Chlubna – Barus, Radek Procházka, Hruška – Tomík, Kašpařík, Bohunický.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Malinský, Jančařík, Píša, Pácal, A. Novotný, Divíšek – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, Filip, S. Procházka.

Pátou porážku v řadě dnes utrpěli hokejisté Karlových Varů v utkání s Pardubicemi, kterým podlehli 2:4 a klesli v tabulce na předposlední místo.

První velkou chybu v obraně udělali domácí již v šesté minutě, kdy zapomněli na hostujícího Píšu, který si najel mezi kruhy a střelou po ledě nedal Fraňkovi šanci. Dvě minuty nato měly Pardubice při vyloučení Poláka první výhodu přesilové hry, kterou však ´smazal´ svým faulem Divíšek. Následná přesilovka Becherovky měla stejný průběh jako předešlé v domácím prostředí a skončila bez efektu.

Přesto se však ve 14. minutě domácí dočkali vyrovnání. Kverka našel přihrávkou zpoza branky volného Chlubnu a ten střelou pod horní tyčku vyrovnal. Po třech minutách mohli jít hosté opět do vedení, ale Tvrdík mířil těsně vedle.

Druhou třetinu začali domácí přesilovkou, ale opět ji nevyužili. Pardubičtí hráči zaměstnávali Fraňka i nadále, ve 23. minutě pronikl obranou Mikeska a jeho střela šla jen těsně vedle. Blízko k brance měl Radek Procházka, ale brankáře Svobodu nepřekonal ani ze sólového nájezdu. Naopak udeřili hosté. V polovině zápasu přihrál zpoza branky Blažek najetému Tvrdíkovi, který se nemýlil a hosté opět vedli. Pardubice získaly větší jistotu, kterou ještě podpořilo vyloučení Proška. Z výhody sice nic nebylo, ale hosté kontrolovali vývoj zápasu.

Hned v úvodu poslední třetiny byli vyloučeni dva domácí hráči a Pardubice dostaly možnost hrát 90 vteřin pěti proti třem. Již po osmnácti vteřinách přesilovku využil prudkou střelou obránce Jančařík. Stejnou výhodu měli vzápětí i domácí, ale snížit a zdramatizovat zápas se jim nepodařilo. Kudrna poté zvýšil na rozdíl tří branek a bylo rozhodnuto. Tomík v 59. minutě už jen zmírnil porážku.

Miloš Říha (HC Becherovka Karlovy Vary): „K zápasu jsme přistoupili dobře, ale neproměňovali jsme šance. V závěru už to byla křeč. Pokud budeme proměňovat šance, bude to lepší. Pardubice mají takticky vyzrálé mužstvo a dnes nám to dokázali. Nemyslím, že hrajeme špatně, ale chybí nám trochu štěstí.“

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Jsem spokojen, hráli jsme takticky a chodili do protiútoků, které jsme navíc proměňovali. Do zápasu jsme šli s tím, že dlouho vydržíme bez gólů a to se nám podařilo a nakonec jsme vyhráli.“

Vzájemné zápasy 2000/2001
8.10.00 Karlovy Vary – Dynamo Pardubice 2:4