Český Telecom extraliga ledního hokeje, ČF4, sobota 16.3.2002, Zimní stadion Eden

Slavia Praha

1:0
1:0, 0:0, 0:0
Branka a nahrávky: 3:37 Novák (Beránek, Antoš). Rozhodčí: Souček, Šindler – Guth, Rittich. Vyloučení: 9:9, navíc Salfický a P. Sýkora (Pardubice) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 4943. Střely na branku: 46:40. Průběh utkání: 1:0. Stav série: 3:1.
Slavia Praha: Málek – Kadlec, Hejda, Novák, Klobouček, Martínek, Snopek – Branda, Beránek, Antoš – Ujčík, Štraub, Tomica – Šaffer, Steiner, Sup – Matějovský, Míka, Hübl.
Dynamo Pardubice: Salfický – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, Malinský, Duben – P. Sýkora, Janecký, Tvrdík – Kudrna, Blažek, Lubina – Rolinek, Pospíšil, Procházka – Průcha, Koukal, Novotný.

Stoprocentní úspěšností ve dvou zápasech na domácím ledě spěje pražská Slavia stejně jako v loňském roce do semifinále. Po páteční výhře po samostatných nájezdech zdolali červenobílí hosty z Pardubic opět po dramatickém průběhu jen díky jediné brance, jejímž autorem byl obránce Jan Novák. Pardubice se sice v závěrečné power play radovaly z vyrovnání, ale sudí Šindler po poradě s videorozhodčím branku neuznal.

Začátek patřil znovu domácím, kteří rozpoutali před pardubickou brankou pravý střelecký festival. Obránce Novák polovysokou střelou hned v úvodu otevřel skóre, vzápětí vybídl Steiner ke zvýšení náskoku Supa, zblízka se za Salfického snažil zasunout puk Branda a jen lepší koncovka scházela líbivé spolupráci Ujčíka se Štraubem.

Pardubičtí, kteří nastoupili bez Mikesky a Koláře s obráncem Novotným a levém křídle čtvrté řady, se z tlaku otřepali až v druhé polovině úvodní části a stálé nebezpečí znamenal především agilní Kudrna. I hosté si ještě v první dvacetiminutovce vypracovali dvě dobré možnosti, jenomže v přesilové hře trefil Vyhlídal tyčku a Petru Sýkorovi sklouzl v dobré pozici puk z čepele hokejky.

Vzápětí se rozezvučela branková konstrukce i po střele slávistického obránce Hejdy poté, co pardubickou obranu znovu rozebrali Štraub s Ujčíkem, ale Slavii k dalšímu úspěchu nepomohla ani 1:17 minuty trvající přesilová hra v pěti proti třem. Šance se střídaly na obou stranách, nejlepšími hráči na ledě však byli oba brankáři. Salfický vychytal v samostatném úniku Šaffera, pak lapil i Tomicovu dělovku zblízka, na druhé straně se vytáhl Málek po Pácalově dalekonosné střele.

Pražští diváci sice podruhé jásali po Štraubově gólu, ale střele předcházelo avízované a odpískané postavení mimo hru. Necelých padesát sekund před koncem utkání se hosté odhodlali ke hře bez brankáře a Pospíšil ve skrumáži 28 vteřin před vypršením šedesáté minuty zdvihl ruce na znamení dosažené branky.

Sudí Šindler si vyžádal konzultaci s videorozhodčím, asi deset minut se prohlížel záznam hry, a pak rozpažil ruce na znamení neuznané branky. Led se rázem proměnil ve smetiště, další čtvrthodinu se nehrálo a Salfický a po skončení zápasu i Petr Sýkora dostali osobní desetiminutové tresty. Skóre se už ale nezměnilo.

Vladimír Růžička (HC Slavia Praha): „Oba zápasy přinesly vynikající hokej, v obou jsme byli o něco šťastnější. Jedna branka za šedesát minut je opravdu málo, ale v hokeji se hraje na vítězství a je jedno, jestli zápas vyhrajete osm nula nebo o gól.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Přijeli jsme do Prahy s cílem alespoň jednou vyhrát, takže o nějaké spokojenosti nemůže být řeči. Znovu jsme nezvládli začátek zápasu a inkasovali opět rychlý gól, který se ukázal být jako rozhodující. Slavia se pak stáhla do obrany, a přestože jsme si také vypracovali několik dobrých možností, brankář Málek domácí podržel. Slavia má nyní psychickou výhodu, jenomže nebudeme skládat zbraně předčasně a věřím, že se ještě do Prahy zpátky vrátíme.“