Český Telecom extraliga ledního hokeje, 44. kolo, pátek 25.1.2002, Zimní stadion Karlovy Vary

Karlovy Vary

0:1
0:0, 0:1, 0:0
Branka a nahrávka: 39:45 Tvrdík (Vyhlídal). Rozhodčí: Haškovec – Dvořák, Křivský. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 3150. Střely na branku: 30:36. Průběh utkání: 0:1.
Karlovy Vary: Franěk – Hlavačka, Špelda, Dobroň, Rodin, Zíb, Mádl – Balázs, Alinč, Košťál – Švík, Pavliš, Němčický – J. Štefanka, J. Kopecký (41. Kverka), Boušek – Appel, Šinágl, Kraus.
Dynamo Pardubice: Salfický – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, Malinský, Duben – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – Kudrna, Blažek, Lubina – Průcha (35. Tvrdík), Rolínek, Pospíšil.

Karlovy Vary prohrály počtvrté v sezóně s Pardubicemi, i když tentokrát byly Východočechům nejvyrovnanějším soupeřem. Na výsledku 0:1 mají největší zásluhu oba gólmani, na hostujícího Salfického však Západočeši recept nenašli a dvojnásobný mistr světa si po návratu ze zámoří připsal už druhou nulu. Vítězný gól dal střídající Tvrdík.

Po oboustranně útočném začátku byl prvním vyloučením ve 3. minutě domácí Špelda, ale přesilovka Pardubickým nevyšla. Hned po jejím skončení se dostal ke dvěma střelám Štefanka, ale na Salfického nevyzrál a neujal se ani Košťálův nájezd. Na druhé straně měl Franěk co dělat se střelou Pácala. V polovině třetiny hosté převzali iniciativu, ve 14. minutě se po chybě obrany zjevil sám před domácí brankou Blažek, ale Fraňka neprostřelil.

Na začátku druhé třetiny byl ve velké šanci karlovarský Alinč a po něm Švík, ale ani oni pardubickou obranu nepokořili. Domácí měli velmi dobrý nástup, ale ani možnost Štefanky nebyla úspěšná. Ve slušném utkání byl prvním vyloučeným pardubický Vyhlídal ve 24. minutě, ale přesilovka domácím nevyšla.

Ve 32. minutě hrály Pardubice druhou přesilovku při vyloučení Bouška, ale Fraňka nepřekonaly, ač byly téměř celé dvě minuty v útočném pásmu. Hned po přesilovce jel sám na Salfického Balázs, nicméně i jeho pokus pardubický gólman kryl. Až pouhých patnáct sekund před druhou sirénou zaskočil Fraňka z úhlu Tvrdík.

I v posledním dějství se hrál útočný hokej, ale po nezištné přihrávce Balázse pálil Košťál vedle a domácím k vyrovnání nepomohla ani další přesilovka. Dvě minuty před závěrečnou sirénou si vzali karlovarští trenéři oddechový čas a brankář Franěk zůstal na střídačce. Ovšem vzápětí se vrátil při pokračující přesilovce Pardubic a hosté už těsné vítězství uhlídali.

Marek Sýkora (HC Becherovka Karlovy Vary): „Výsledek je katastrofální, ale prohrát 0:1 s favoritem ligy je dobré. Je smutné, když v hokeji rozhodne gól, který padne 15 vteřin před koncem třetiny. V závěrečné části jsme se už k ničemu nedostali, přesto převládá dobrý pocit z výkonu.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Bylo to velice kvalitní dramatické utkání, ve kterém Karlovy Vary vycházely z dobře organizované obrany ve středním pásmu. Jsem rád, že jsme po dvou nevydařených zápasech znovu vyhráli, i když jen jedna nula.“