33. kolo, pátek 14.12.2001 od 18:00 hodin, Arena Pardubice

Havířov

Branky a nahrávky: 8:19 Lubina (T. Blažek), 8:35 S. Procházka (D. Pospíšil, Rolinek), 23:04 Koukal (Vyhlídal), 24:11 Rolinek, 28:51 Koukal (Janecký, Mikeska), 41:54 Horák (Koukal) – 0:51 Korhoň, 35:23 Hruška (Javín), 38:50 Bacul (Eiselt), 59:26 Pavlas (Vala) Rozhodčí: Souček – Rittich, Guth. Vyloučení: 5:5, navíc Javín (Havířov) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. Diváci: 6273. Střely na branku: 45:38. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:3, 6:3, 6:4.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, A. Novotný, Malinský – Koukal, Janecký, Mikeska (41. Horák) – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – Rolinek, D. Pospíšil, S. Procházka.
Havířov: Cagaš (35. Hamrla) – Javín (9.–19. Turoň), T. Sedlák, Michael Procházka, Černošek, Pavlas, Rimmel – Michal Čech, Bacul, Eiselt – Pohorelec, Vala, Korhoň – Hruška, Radek Procházka, D. Boháč.

Ani ve čtvrtém utkání po návratu do rekonstruované haly pardubičtí hokejisté neprohráli. Tentokrát jim k vítězství nad Havířovem 6:4 stačil jen průměrný výkon.

Lépe začali utkání hosté, už po 51 vteřinách se ujali vedení, když Korhoň využil chyby domácí obrany. Havířov vysunutou obranou do útočného pásma dělal domácím hodně problémů a ti se dostali do tempa až při dvojnásobné přesilovce pět na tři mezi šestou a devátou minutou. Nejprve Lubina vyrovnal a o 16 vteřin později Stanislav Procházka poslal domácí tým do vedení. Domácí pak převzali iniciativu, zbytek třetiny byli jasně lepší. Jejich úsilí o zvýraznění náskoku končilo na umění Cagaše, který chtěl odčinit podíl na úvodních brankách.

Pardubičtí pokračovali v náporu i ve druhé třetině. Ve 24. minutě se poprvé zapsal mezi extraligové střelce junior Koukal a o 61 vteřin nato Rolínek s pomocí havířovského obránce Javína dal čtvrtý gól domácích. Pardubický celek v této fázi zdobila bojovnost a rychlá kombinace. Ve 29. minutě z technických kousků Janeckého vytěžil další gól talentovaný Koukal a v polovině utkání vedli domácí čtyřbrankovým rozdílem. Havířovu pomohla k úpravě skóre nejprve přesilovka pět na tři a v závěru třetiny pak nepozornost pardubické obrany.

Do závěrečné třetiny poslali pardubičtí trenéři místo Mikesky dalšího juniora Horáka, který se při svém prvním pobytu na ledě hned zapsal mezi extraligové střelce. Domácí pak dávali až příliš najevo téměř třicetibodový rozdíl mezi oběma soupeři v tabulce a bez většího úsilí dohráli zápas k vítěznému konci.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Jsem víc spokojen se třemi body než s předvedenou hrou. Nehráli jsme dobře dozadu, jen útočně. Jsem ale rád, že se prosadili mladí hráči.“

Ivo Peštuka (HC Femax Havířov): „Utkání bylo hezké pro diváky, moc se nebránilo a padaly góly. Pardubice se dostaly do vedení díky jednomu muži na stadiónu, utkání ale vyhrály Pardubice zaslouženě.“

Vzájemné zápasy 2001/2002
25.9.01 Dynamo Pardubice – Havířov 6:1