31. kolo, neděle 9.12.2001 od 17:00 hodin, Arena Pardubice

Karlovy Vary

Branky a nahrávky: 8:04 Vyhlídal (Mikeska, Janecký), 28:59 D. Pospíšil (Malinský, Rolinek), 37:25 Mikeska (Janecký), 40:51 Lubina (J. Kudrna), 51:51 Tvrdík (M. Sýkora, Lubina) – 34:33 M. Hlavačka (V. Polák). Rozhodčí: Nečas – Český, Kostka. Vyloučení: 4:6, navíc Košťál (Karlovy Vary) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7075. Střely na branku: 43:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, A. Novotný, Malinský, od 53. navíc Čáslava, Duben – Průcha, Janecký, Mikeska – J. Kudrna (45. Tvrdík), T. Blažek, Lubina – D. Pospíšil, Rolinek, S. Procházka.
Karlovy Vary: Kučera – M. Hlavačka, Zíb, Dobroň, Rodin, Punčochář, Mádl, Grof – Balázs, J. Kopecký, Bednařík – J. Štefanka, Alinč, Košťál – Tvrdek, Pavliš, Němčický – Moskal (21. V. Polák), Domin, Kraus.

Ani napotřetí v tomto ročníku extraligy nepřišli hokejisté Pardubic s Karlovými Vary o body. Po vítězství 5:1 se Východočeši posunuli na druhé místo a mají stejně bodů jako vedoucí Sparta.

Pardubičtí hráči se tradičně vrhli do utkání s velkým elánem a vytvořili si výraznou převahu. Karlovarského brankáře Kučeru zasypali sprškou střel, ale z převahy vytěžili jediný gól v 9. minutě, kdy otevřel skóre Vyhlídal. Západočeši měli v první třetině prakticky jedinou gólovou šanci. Při vyloučení Janeckého se ve 13. minutě ocitl před Svobodou osamocený Pavliš, ale svou možnost neproměnil.

Od druhé třetiny hosté vysunuli obranu do středního pásma a to na Pardubice platilo. Domácí se nemohli kombinační hrou prosadit, a pokud se dostali před Kučeru, končily jejich akce na tvrdé a místy nečisté hře soupeře. Gólově se Pardubice prosadily opět po střele od modré, když se ve skrumáži mezi střelce zapsal tečující Pospíšil. Také hosté skórovali ranou od modré čáry a ve 35. minutě se zásluhou Hlavačky opět dostali do hry. Za tři minuty ale Mikeska při vlastním oslabení využil zaváhání obrany hostí a opět získal dvoubrankový náskok.

Závěrečná třetina byla v režii domácích. Ve 41. minutě dal Lubina čtvrtý gól, který zlomil odpor soupeře. Ten se uchýlil k tvrdé hře, na kterou doplatil zraněním domácí Kudrna a po zákroku na Mikesku musel předčasně v 52. minutě pod sprchy Košťál. Závěr odehráli Pardubičtí s přehledem a dali příležitost dalším hráčům z lavičky. Na konečných 5:1 uzavřel Tvrdík, jenž nahradil v sestavě Kudrnu.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Od začátku jsme hráli s velkým nasazením. Kromě chvilky v druhé třetině, kdy jsme polevili, jsme měli celý zápas pod kontrolou a zaslouženě vyhráli. Zraněný Kudrna má podezření na natažené vnitřní kolenní vazy.“

Radim Rulík (HC Becherovka Karlovy Vary): „Soupeř vyhrál zaslouženě, byl lepší. Takový výkon, který jsme dnes předvedli, na tak silné mužstvo, jakým jsou domácí, nestačil.“

Vzájemné zápasy 2001/2002
21.9.01 Dynamo Pardubice – Karlovy Vary 2:0