19. kolo, neděle 28.10.2001 od 17:00 hodin, Zimní stadion Hradec Králové

Znojmo

Branky a nahrávky: 5:16 Vyhlídal (Vak, Janecký), 9:16 S. Procházka, 25:15 Pospíšil (Malinský) – 9:53 Vorel (Mikulík). Rozhodčí: Rejthar – Charvát, Frühauf. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Diváci: 7395. Střely na branku: 23:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Dynamo Pardubice: A. Svoboda – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, Duben, Malinský – Vak, Janecký, Mikeska – J. Kudrna, Lubina, Tvrdík – Rolinek, Pospíšil, S. Procházka.
Znojmo: O. Svoboda – Soudek, Havíř, Pavel Kumstát, Jakeš, Benák, Heš, V. Holík, Klimeš – Plášek, Vorel, P. Pucher – Plch, Haman, Uram – Milan Procházka, Pazourek, Petr Kumstát – Buďa, Ludvík, Mikulík.

Pardubičtí hokejisté potvrdili v královéhradeckém azylu svoji pozici lídra soutěže a přehráli před více než sedmi tisícovkami diváků podruhé v sezóně Znojmo, tentokrát 3:1. O výhře rozhodli dvěma brankami v početní výhodě, v závěrečném dějství už svůj dvougólový náskok hlídali.

Důležitý úvodní gól spadl Východočechům téměř do klína. Obránce Vyhlídal nahodil puk na Svobodovu branku, znojemský gólman měl zakrytý výhled a vyloučený Heš se mohl po jedenácti sekundách vrátit z trestné lavice. Rychlé vedení domácí uklidnilo, útoky se valily na znojemského gólmana, ale stačila chvilka nepozornosti a nekrytý Vorel v polovině úvodní části hry vyrovnal.

Pardubice však dokázaly odpovědět bleskově. Ještě v desáté minutě se ve skrumáži nejlépe zorientoval Stanislav Procházka a domácí šli do kabin s náskokem. Přestože hosté v dalším průběhu poměrně dobře bránili střední pásmo a narušovali vyhlášené kombinace Pardubic, v koncovce byli dost bezzubí. Novopečený reprezentant Adam Svoboda navíc dokazoval svoje kvality a skvěle zlikvidoval šance Pavla Kumstáta a vyhlášeného kanonýra Urama.

Předzvěstí třetího úspěchu domácích byla tyčka, kterou nastřelil Tvrdík, pak se už diváci dočkali druhé využité přesilovky. Na lavici hanby pykal Jakeš, když Malinského střelu odraženou od zadního hrazení vrátil za Svobodova záda Pospíšil. Hosté se nevzdali, stáhli hru jen na tři útoky a stále se snažili zaměstnávat domácí obranu, jenomže ta se Svobodou za zády hrála zodpovědně. Poslední šanci na zvrat v utkání spálili Plášek s Petrem Kumstátem a Pardubice se mohly radovat z dalšího zisku tří bodů.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „O výsledku rozhodly dvě využité přesilové hry, čehož si ceníme. Velmi dobře dnes zachytal i brankář Svoboda. Poté, co se nám povedlo zajistit si dvoubrankové vedení, jsme již vývoj zápasu kontrolovali.“

Pavel Pazourek (HC Excalibur Znojemští Orli): „Domácí měli po celé utkání převahu a my jsme doplatili na slabší důraz v obraně i v útoku. Právě v ofenzívě jsme často zbytečně hledali lépe postaveného hráče, namísto jednoduchého zakončení. On tam také málokdy někdo lépe postavený stál.“

Vzájemné zápasy 2001/2002
23.9.01 Znojmo – Dynamo Pardubice 0:3