F2, neděle 6.4.2003 od 17:00 hodin, Duhová aréna

Slavia Praha

Branky a nahrávky: 22:53 Koukal (Průcha, Kolář), 32:57 Kudrna (Průcha, Novotný) – 10:00 Sup (Hejda), 13:49 Hejda (Antoš, Hruška), 24:31 Sailer (Hejda, P. Kadlec), 59:24 Hruška (Hejda, Sup). Rozhodčí: Homola, Kolísek – Bláha, Pešek. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 9300 (vyprodáno). Střely na branku: 36:45. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4. Stav série: 1:1.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Janecký, Čáslava, Novotný, Duben, Mudroch, Pácal – P. Sýkora, Divíšek, Pospíšil (20:00 Rolinek) – Tvrdík, Mikeska, Pištek – Kudrna, Blažek, Lubina – Kolář, Koukal, Průcha.
Slavia Praha: Málek – Kadlec, Hejda, J. Novák, Kolařík, Posmyk, Graňák – Duda, Krátoška, Sailer – Šaffer, Beránek, Sup – Hruška, Fadrný, Antoš – Jaroš, Kopecký, Z. Novák.

Finále hokejové extraligy mezi Pardubicemi a pražskou Slavií zatím potvrzuje prognózy o tom, že souboj nemá favorita. Jeden gól a tři asistence slávistického obránce Jana Hejdy dnes výrazně pomohly pražskému celku k výhře v městě perníku a vyrovnání série na 1:1 na zápasy. Slávisté přehráli svého soupeře na jeho ledě v letošní sezoně poprvé.

Hosté začali mnohem aktivněji než v sobotním duelu. Bez problémů přežili úvodní oslabení při Hejdově vyloučení a už v rovnovážném stavu se do první šance tlačil po Beránkově střele Šaffer. Pozornost pardubického gólmana vyzkoušel vzápětí Hruška, na druhé straně Málka poprvé zaměstnal až průnik Blažka s Kudrnou. Slávistické čekání na gól skončilo přesně po deseti minutách druhého zápasu. Obránce Hejda napřáhl od modré čáry a jeho střelu jen lehce před Svobodou tečoval Sup.

Vedoucí branka hosty ještě více nabudila, o chvíli později pálil na pardubického brankáře zblízka Sailer. Východočeši se jen stěží vyrovnávali s téměř neprůchodnou defenzivou soupeře, a když už se příležitost naskytla, namířil mladý Průcha svůj pokus pouze do připravené Málkovy lapačky. A přišel trest. Antoš s Hejdou bleskurychle přečíslili jediného beka Mudrocha a slávistický zadák překvapil Svobodu ranou přímo do pravého růžku pardubické branky.

Přestávka domácím pomohla. Zlepšili pohyb a důraz při forčekingu a Koukal brzy zaskočil Málka střelou na lapačku. Jenomže z kontaktní branky se Pardubičtí dlouho neradovali. Sailer při hře čtyři na čtyři jako při druhém gólu hostí našlápl ve středním pásmu, nabral rychlost a svoji akci zakončil švihem pod horní tyčku. Domácím chvíli trvalo, než se s tímto vývojem srovnali, Kadlec s Beránkem v rozvrácené pardubické obraně dokonce sahali po čtvrtém úspěchu. Svoboda však oběma v poslední chvíli zkazil radost a naopak misky vah se brzy naklonily na pardubickou stranu.

Robustní obránce Posmyk totiž vyfasoval za svůj zákrok hokejkou čtyřminutový trest, který brzy potrestal Kudrna. Vvzápětí se po dalším Sailerově provinění naskytla domácím příležitost zahrát si více než minutu a půl v početní výhodě v pěti proti třem. Slávisté však těžkou zkoušku zvládli na výbornou a získali před poslední dvacetiminutovkou psychickou vzpruhu.

Pražané odolali soustředěnému náporu domácích a přežili bez úhony i dvě pardubické přesilovky. Při závěrečné power play východočeského mužstva ujel Hruška a pouhých 36 sekund před koncem dal výsledku konečnou podobu.

Jiří Seidl (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „ Nepodařilo se nám zopakovat včerejší výkon hlavně v první třetině, což byl jeden z rozhodujících momentů, který nás dnes připravil o vítězství. Dalším důvodem bylo, že jsme za stavu 2:1 rychle inkasovali na 3:1 a samozřejmě naše nevyužitá přesilovka pět na tři. To byly hlavní důvody, které dnes rozhodly.“

Jiří Kalous (HC Slavia Praha): „ Po včerejší prohře pro nás bylo tohle utkání těžké. Myslím si, že nepostrádalo na dramatičnosti a my jsme maximálně spokojeni s vítězstvím.“

Vzájemné zápasy 2002/2003
27.9.02 Slavia Praha – Dynamo Pardubice 5:0