30. kolo, neděle 8.12.2002 od 17:30 hodin, Zimní stadion Karlovy Vary
Karlovy Vary

3 p

Třetiny: 0:0, 0:2, 2:0 – 0:1.
Branky a nahrávky: 40:40 Kverka (Opatovský), 54:43 L. Svoboda (Skuhravý, Němčický) – 20:52 D. Pospíšil (T. Divíšek), 25:56 M. Sýkora (T. Blažek, Lubina), 62:58 Čáslava. Rozhodčí: Nečas – Pešek, Šátava. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 2912. Střely na branku: 37:42. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
Karlovy Vary: Jarina – Němeček, Rodin, M. Hlavačka, Krajíček, Mádl, Grof – L. Svoboda, Tvrdík, Hořava – Opatovský, Kverka, Košťál – Balázs, Voskár, Němčický – V. Polák, Skuhravý, Kraus.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, Pácal, Duben, T. Blažek – P. Sýkora, T. Divíšek, D. Pospíšil – Kudrna, Janecký, Lubina – Rolinek, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha.

Hokejisté Pardubic, suveréni letošního ročníku extraligy, vyhráli v Karlových Varech 3:2 v prodloužení. Vítěznou branku vstřelil ve třetí minutě nastaveného času obránce Petr Čáslava. Vedoucí celek extraligy tak pošesté v řadě vyhrál, naopak Karlovy Vary počtvrté prohrály.

V předchozích třech zápasech dostaly Karlovy Vary 23 gólů a při zranění brankářské jedničky Fraňka řešili trenéři otazník, kterého z jeho náhradníků postavit. Nakonec se do branky postavil host z Chomutova Jarina, zatímco dvojkou zůstal Pejchar, který je stále karlovarským hráčem a v Ústí nad Labem v první lize pouze hostuje. Poprvé se také v karlovarském dresu představil slovenský útočník Voskár z Plzně, který nastoupil v útoku s Balázsem a Němčickým.

V první dvacetiminutovce se hrál vyrovnaný hokej, bez větších šancí na obou stranách. Jedinou příležitost měl Hořava, jenž projel po levém křídle, našel před brankou volného Tvrdíka, ale tomu brankář Adam Svoboda blafák vystihl. Stejná spolupráce se opakovala i o tři minuty později a tentokrát Hořava střílel do Svobodovy lapačky.

Druhou třetinu zahájili domácí náporem, ale po chybě na útočné modré ujel po levém křídle Pospíšil a po ledě propálil Jarinu. Ve 24. minutě se předvedla nová posila Voskár, ale negativně; krosčekoval a byl vyloučen. Uplynula minuta a půl a za špatné střídání jej na trestné lavici posílil mladý Polák a hosté hráli půl minuty v pěti proti třem. Toho využil ranou od modré obránce Michal Sýkora a vedoucí celek extraligy tím jen potvrdil svoje zlepšení, kterým překonával domácí od začátku druhé části hry.

Uběhlo však jen 40 sekund ze závěrečné třetiny a nakonec Kverka přece jen protlačil puk za Svobodova záda. Potom se domácí nadechli k náporu, ale Svoboda vychytal Tvrdíka a ani další šance se neujaly. Pomohla až přesilovka a Svobodova dorážka. Po hektickém závěru dovedly oba celky utkání do prodloužení, v němž rozhodl o tom, že dva body poputují do Pardubic, bek Čáslava.

Jan Votruba (HC Energie Karlovy Vary): „Sestava se každým dnem zužuje. V posledních zápasech jsme dostali hodně gólů, takže do utkání jsme šli s velmi defenzívní taktikou. Přesto jsme se v úvodu dostali ke dvěma sólovým nájezdům. Ve druhé třetině nám utekl začátek a v něm jsme dostali dva dost laciné góly. Ani před třetí třetinou jsme taktiku neměnili a vzhledem k tomu, kolik jsme měli nakonec šancí, nejsme s bodem spokojeni. Když však vezmu v úvahu, že jsme museli dohánět dvoubrankovou ztrátu.“

Jiří Seidl (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Utkání bylo vyrovnané. Karlovy Vary nám šly dobře do obrany a my se v útoku prosazovali poměrně obtížně, ztráceli jsme hodně puků ve středním pásmu. Máme tak zkušené mužstvo, že bychom vedení 2:0 neměli pouštět, ale nakonec musíme být rádi, že jsme vyhráli alespoň v prodloužení.“

Vzájemné zápasy 2002/2003
22.9.02 Karlovy Vary – Dynamo Pardubice 1:7