HC DYNAMO PARDUBICE
logo 70 1973 1987 1989 2005 2010 2012

Reportáž ze zápasu

Český Telecom extraliga ledního hokeje, 28. kolo, úterý 3.12.2002, Zimní stadion Karviná

Havířov

Dynamo Pardubice

1:3
1:1, 0:2, 0:0
Branky a nahrávky: 18:07 Michael Procházka – 7:17 T. Divíšek (P. Sýkora), 29:06 P. Sýkora, 36:06 P. Sýkora (M. Sýkora). Rozhodčí: Svoboda – Čech, Machálek. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. Diváci: 4407. Střely na branku: 24:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Havířov: J. Čech – V. Čech (41. A. Černý), F. Štefanka, Boháček, Vychodil, Michael Procházka, Holý – Lamich, Sršeň (41. Hebar), Bednařík – J. Kopecký, Martin Čech, Hrbek – Michal Čech (51. Micka), Polanský, Křestan (51. Meidl).
Dynamo Pardubice: Barek – M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, A. Novotný, Duben, Pácal – P. Sýkora, D. Pospíšil, Lubina – Jaroslav Kudrna, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha – T. Divíšek, Janecký.

Komentář

Přechodný azyl v Karviné hokejistům Havířova nepřinesl štěstí. Pardubice sice na ledě outsidera neoslnily, přesto v poklidu dokráčely k výhře 3:1. Žádnou z branek nevsítily při vyrovnaném počtu hráčů na ledě. První gól dal Divíšek v přesilovce, zbylé dva připojil Petr Sýkora ve vlastním oslabení.

Tragické přehmaty v defenzívě dále deptají havířovskou psychiku. Poslední tým hrál dvě třetiny s lídrem tabulky vyrovnanou partii, ale tradičně ho zlomily vlastní chyby.

Favorit začal profesorsky a vlažně, přesto mu Divíšek už v osmé minutě zajistil vedení. Havířov vytěžil z minima maximum. Brankář Barek, který nahradil jedničku Svobodu, si v první části snad jen dvakrát sáhl na puk, Procházkova rána mu však trestuhodně mezi nohama proplula do sítě. Domácí v krátké euforii ještě zahrozili Martinem Čechem, ale tentokrát se pardubický gólman zaskočit nenechal.

Noční můrou havířovských hokejistů se stávají přesilovky. Dvě z nich sehráli ve druhé části tak mizerně, že rychlonohý Petr Sýkora bez problémů ujel obráncům a obě sóla proměnil v góly. Nebýt hrubek v obraně, mohl outsider pomýšlet na lepší výsledek. Těžkopádným havířovským bekům se vysmekli ještě Pospíšil s Divíškem, jenže v koncovce jim chyběla přesnost.

Náskok Pardubice suverénně výsledek uhlídaly. Zápas sice mohl dvakrát zdramatizovat Polanský, ale do cesty se vždy mu postavila Barkova lapačka.

Ohlasy po utkání

Radomír Kužílek (HC Havířov Panthers): „Nezbylo nám, než bránit a hru kouskovat. To se povedlo, ale zase nás zlomily standardní situace. Jeden gól jsme inkasovali v oslabení, další dva dokonce při vlastní přesilovce. Sám nevím, čím to je. Na tréninku to pořád pilujeme, ale na tuto herní situaci nám asi chybí vhodné typy hráčů. Podceněním oslabeného soupeře v dané chvíli to určitě není.“

Jiří Seidl (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Zápas nebyl jednoduchý, protože Havířov perfektně bránil a my jsme se tak velmi těžko prosazovali do šancí. V motivaci hráčů nebyl problém, sami se hecovali, že utkání nesmí podcenit. Přišlo mi, že po vedoucím gólu jsme přece jen trochu polevili. Ve druhé části jsme však znovu zapnuli a dali dva góly ve vlastním oslabení. Havířov si v té chvíli možná myslel, že se nemůže nic stát.“