Český Telecom extraliga ledního hokeje, 15. kolo, úterý 22.10.2002, Arena Pardubice

Havířov

4:2
2:0, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 1:19 T. Divíšek (D. Pospíšil, P. Sýkora), 16:41 J. Kudrna (Rolinek), 27:49 Kolář (M. Sýkora), 47:23 P. Sýkora (D. Pospíšil, T. Divíšek) – 21:27 Bednařík (M. Filip, Sršeň), 40:51 Bednařík. Rozhodčí: Vokurka – Chytil, Čech. Vyloučení: 6:12. Bez využití. Diváci: 5412. Střely na branku: 47:20. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Dynamo Pardubice: Barek – M. Sýkora, Mudroch (25. Bartoň), Čáslava, Pácal, Vyhlídal, Duben – Rolínek, Blažek, Janecký (17. J. Kudrna) – P. Sýkora, T. Divíšek, D. Pospíšil – Pištek, Mikeska, Lubina – Kolář, Koukal, Průcha.
Havířov: Mařík – V. Čech, F. Štefanka, M. Divíšek, Dobrovolný, Kello, Ďurčo – Míka, R. Procházka, J. Kopecký – Bednařík, M. Filip, Michal Čech – Micka, Křestan, Vymazal – Studený, J. Kučera, Sršeň.

Hokejisté Pardubic, vedoucího celku extraligy, nezaváhali s posledním týmem tabulky Havířovem, i když měli potíže. Naději na bodový zisk dával týmu Josefa Augusty útočník Lukáš Bednařík, který dvakrát snížil na rozdíl jediné branky, ale Petr Sýkora dvanáct minut před koncem pojistil vítězství Východočechů na 4:2. Havířov se tak krčí na konci tabulky s pouhými třemi body a jedenatřicetibodovou ztrátou na lídra.

Domácí nastoupili bez brankáře Adama Svobody a přiležitost dostal náhradník Barek. Poprvé v tomto ročníku se v pardubické sestavě objevil po zranění útočník Kudrna.

V 17. minutě se poprvé v této sezóně objevil v extraligové sestavě Pardubic útočník Kudrna. Jeho comeback byl úspěšný a po dvanácti vteřinách pobytu na ledě se zapsal mezi střelce. Úvod druhé třetiny překvapivě patřil Havířovu. Ve 22. minutě hosté potrestali chybu pardubických obránců Bednaříkovým gólem. Pardubičtí měli šanci zvýšit náskok, ale Blažek neproměnil trestné střílení za faul Černého na Rolínka. Ve 28. minutě se ale přece jen dočkali, když se prosadil čtvrtý pardubický útok.

Oba celky produkovaly nepohledný hokej se spoustou nepřesností, ale více ze hry měli přece jen domácí, kteří ztroskotávali na dobře chytajícím Maříkovi. Tomu vydatně pomáhali spoluhráči zahušťovat prostor před brankou, takže střely ztroskotávaly na hradbě těl před brankářem, který spolehlivě chytal, co prošlo.

Ve 41. minutě se hosté znovu dotáhli na rozdíl branky. Bednaříkova střela po samostatném úniku skončila na tyčce Barkovy branky a odražený kotouč se odrazil od brankářových bruslí za brankovou čáru. Smolný gól jakoby vyvedl domácí celek z konceptu a hodně se trápil. Jeho hře chyběla lehkost i přesnost a hosté si začali troufat. Ve 48. minutě zakončil kombinaci svých spoluhráčů z útočné trojice Petr Sýkora a vrátil svému klubu klid a pojistku na vítězství.

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Byli jsme herně lepší, Havířov byl hodně nepříjemný, někdy až za hranicí, ale takový hokej se hraje. Nevypustili ani minutu a bojovali až do konce. My jsme si vytvořili spoustu šancí, ale hosté měli vynikajícího Maříka.“

Josef Augusta (HC Havířov Panthers): „Domácí předvedli dobrý hokej a u nás zaslouží plné absolutorium brankář Mařík, který byl naší jedničkou a patřil k nejlepším hráčům utkání.“