HC DYNAMO PARDUBICE
logo 70 pohar1973 pohar1987 pohar1989 pohar2005 pohar2010 pohar2012

Český Telecom extraliga ledního hokeje, 4. kolo, neděle 22.9.2002, Zimní stadion Karlovy Vary

Karlovy Vary

1:7
1:2, 0:1, 0:4
Branky a nahrávky: 4:21 Skuhravý (Hlavačka) – 5:28 Blažek (A. Novotný), 15:00 P. Sýkora, 34:04 A. Novotný (Mikeska), 49:59 Blažek (Lubina, Rolinek), 54:48 P. Sýkora (Duben), 55:15 Pištek (Mikeska, Vyhlídal), 58:19 Kolář (Průcha). Rozhodčí: Venglář – Chytil, Pospíšil. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. Diváci: 2746. Střely na branku: 25:51. Průběh utkání: 1:0, 1:7.
Karlovy Vary: Franěk (55. M. Kučera) – Punčochář, Mádl, Hlavačka, Krajíček, Topoli (41. Grof), Rodin – L. Svoboda, Kverka, Balázs – Opatovský, Bacul, Košťál – Skuhravý, Pavliš, Němčický – Tvrdek, Šinágl (41. Polák), Kraus.
Dynamo Pardubice: A. Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, A. Novotný, Duben – Rolinek, Blažek, Lubina – P. Sýkora, Janecký, Divíšek – D. Pospíšil, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha.

Jen úvodních pět minut zápasu 4. kola extraligy byli hokejisté Karlových Varů lepší. Pardubice brzy hru vyrovnaly a zejména díky čtyřem gólům v závěrečné třetině deklasovaly domácí tým 7:1. Po dvou brankách v dresu vítězů zaznamenali Petr Sýkora a Tomáš Blažek, gól a asistenci si připsal obránce Andrej Novotný.

Ve 4. minutě hráli domácí první přesilovku při vyloučení Lubiny. Střelu Hlavačky od modré čáry tečoval Skuhravý a dostal domácí tým do vedení. Z toho se však Vary radovaly jen minutu, neboť zblízka vyrovnal Blažek. Potom se hra často přerušovala a do většího tlaku se ani jedno mužstvo nedostalo. V 15. minutě však ujel ve vlastním oslabení pardubický Petr Sýkora a trefou mezi Fraňkovy betony zařídil hostům vedení.

Pardubice se uklidnily a domácí byli hodně bezradní. Více práce měl Franěk. V polovině druhé třetiny se hrálo většinou jen na domácí branku, Karlovým Varům vázla kombinace. V polovině zápasu hráli domácí přesilovku a ani nevystřelili na branku. Ve 35. minutě ukázal jak využít přesilovku Novotný, který se trefil z velkého úhlu. Ve 46. minutě hrály Karlovy Vary bez deseti vteřin dvouminutovou přesilovku pěti proti třem, ale vytěžily z toho pouze teč Balázse mimo branku.

V polovině poslední třetiny dal čtvrtý gól Pardubic Blažek a bylo definitivně jasno. V 53. minutě měli i hosté výhodu dvou hráčů v poli, i když jen půl minuty, skóre se však rovněž neměnilo. Následnou přesilovku však využil Petr Sýkora a Franěk se nechal vystřídat. Místo něj naskočil Kučera, který udržel čisté konto ani ne minutu, než jej překonal Pištek. Kučeru si vychutnal i čtvrtý pardubický útok a střelec Kolář.

Marek Sýkora (HC Energie Karlovy Vary): „Výsledek je až příliš krutý, ale výhra Pardubic naprosto zasloužená. My jsme si nevytvořili vůbec žádné šance.“

Jiří Seidl (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Nemohu nic jiného než pochválit kompletně celé naše mužstvo za disciplinovaný výkon a perfektní plnění úkolů, které jsme si před utkáním vytyčili. Od druhé třetiny jsme měli zápas pod kontrolou.“