39. kolo, neděle 11.1.2004 od 17:00 hodin, Duhová aréna

Karlovy Vary

Branky a nahrávky: 5:08 Divíšek (P. Sýkora, Pištek), 19:10 Pištek (Duben, Mikeska), 39:38 Divíšek (P. Sýkora), 53:13 P. Sýkora (Zábranský) – 25:52 Alinč (Němčický, Bauer), 29:57 Tvrdík (Alinč, F. Ptáček), 58:26 Bednařík (Lipianský, Rodin). Rozhodčí: Jebavý – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. Diváci: 6570. Střely na branku: 40:31. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Podhradský, Duben, Pácal – Lubina, Blažek, Jaroslav Kudrna – P. Sýkora, Divíšek, Janecký – Kubišta, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.
Karlovy Vary: Barta – F. Ptáček, D. Hájek, Galvas, Vantroba, Bauer, Rodin – Tvrdík, Alinč, Němčický – Jantovský, Lipianský, Bednařík – Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus – Netík, V. Polák, Košťál. Trenéři: Richard Farda a Radim Rulík.

Po sérii tří porážek v prodloužení se lídr soutěže konečně dočkal vítězství. Nebylo ale snadné a domácí ho museli opravdu vydřít. Přestože pardubičtí hokejisté 4:3 vyhráli, svým výkonem znovu neoslnili a Západočeši jim byli rovnocenným partnerem.

Karlovy Vary přijely do Duhové arény se třemi odchovanci pardubického hokeje, Bartou, Tvrdíkem a Jantovským, a ti všichni patřili k oporám hostujícího celku. V úvodní třetině byl mnohem zaměstnanější domácí gólman Svoboda, který musel sedmnáckrát zasahovat, zatímco Barta se zapotil pouze devětkrát. Hosté byli totiž aktivnější v útočné fázi, z čehož už v 5. minutě vyplynula gólová šance Jantovského.

Útočník hostů neuspěl a z protiútoku otevřeli domácí skóre zápasu. Po ideální nahrávce Petra Sýkory u pravé tyčky doklepl puk do sítě Divíšek. Hosté se ale nevzdávali, Alinč a Tvrdík měli další příležitosti, ale ukazatel měnili opět domácí. Čtyřicet vteřin před první sirénou se v přesilovce trefil Pištek, když v pádu na hraně brankoviště usměrnil Dubnovu střelu od modré čáry.

Na začátku prostředního dějství Pardubice plných pět minut svírali svého soupeře, v jehož brance potvrzoval své kvality Barta. Pravidlo nedáš dostaneš však znovu zaúřadovalo ve 26. minutě. Domácí podcenili únik Alinče a Vary se kontaktním gólem dostali do hry. Rázem se obraz hry změnil, Západočeši vysunutou obranou dělali domácím problémy a nepustili je ke kombinační hře.

Pardubičtí byli málo důrazní, a tak se v polovině druhé třetiny jejich příznivci dočkali nemilého překvapení, když hosté vyrovnali. Zasloužil se o to za přispění Adama Svobody expardubický Tvrdík, který by se už koncem měsíce měl vrátit do pardubického dresu.

Gól donutil domácí trenéry k oddechovému času a další úpravě sestavy. Na lavičce zůstali vedle Kubišty i Koukal s Kolářem a Průcha sekundoval Lubinovi a Blažkovi. A lídr tabulky se znovu dočkal vedoucího gólu. Dvaadvacet vteřin před druhou přestávku vypíchl Petr Sýkora kotouč Ptáčkovi a před Bartovou klecí jej perfektně naservíroval do jízdy Divíškovi, který se podruhé nemýlil.

Vedení Pardubic mohl ve 42. minutě pojistit Lubina, ale netrefil odkrytou branku. V přesilovce při vyloučení Vantroby pak totéž zopakoval Mikeska. Teprve třetí početní výhoda ve třetí třetině přinesla domácím úspěch, když skóroval Petr Sýkora. Pardubice pak začaly bránit své vedení, jednou sice ještě inkasovaly, ale zisk tří bodů nakonec uhájily.

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „I když jsme ani dnes nehráli s takovou lehkostí jako na začátku sezony, tak přístup hráčů k utkání byl lepší než v posledním zápase doma. Věděli jsme, že Vary budou nepříjemným soupeřem a jsme rádi, že jsme utkání dotáhli do vítězného konce.“

Radim Rulík (HC Energie Karlovy Vary): „Nepodali jsme špatný výkon, ale tím, že jsme inkasovali v závěru prvních dvou třetin, jsme se připravili o lepší výsledek. Takové góly vždycky srazí mužstvo, a pak to stojí hodně sil, zejména psychických. Vytvořili jsme si určité šance, něco proměnili a byli jsme domácím vyrovnaným soupeřem.“

Vzájemné zápasy 2003/2004
14.10.03 Dynamo Pardubice – Karlovy Vary 6:1