Tipsport extraliga ledního hokeje, 34. kolo, neděle 28.12.2003, Duhová aréna

Vsetín

3:0
0:0, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 21:40 P. Sýkora (Mrázek, Divíšek), 37:19 Dopita (Mudroch), 49:03 Divíšek (Mrázek). Rozhodčí: Jebavý – Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:0. Diváci: 9204. Střely na branku: 39:20. Průběh utkání: 3:0.
Dynamo Pardubice: Hylák – M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Podhradský, Duben, Pácal, Janecký – Blažek, Dopita, Lubina – P. Sýkora, Divíšek, Mrázek – Jaroslav Kudrna, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.
Vsetín: Biegl – Jaškin, Frolo, Luža, Jiří Polák, Kuboš, Vyrůbalík – Dubec, Pavliš, Mikšan – Hudec, Stantien, Selingr – Ambruz, Šebesta, Sochorek. Trenéři: Zdislav Tabara a Jan Neliba.

Pardubický lídr extraligové tabulky neměl proti předposlednímu Vsetínu lehkou práci, ale nakonec nedovolil soupeři zopakovat jeho výhru z 8. kola a sám získal tři body za vítězství v poměru 3:0. K úspěchu Východočechů přispěl svým výkonem také gólman Alexandr Hylák, který tři dny po svých dvacetinách nastoupil od začátku do svého prvního extraligového duelu a hned si připsal na konto vychytané čisté konto.

Svého soupeře přehrávali pardubičtí od začátku ve všech směrech, velkou překážkou jim ovšem byl Radovan Biegl v soupeřově brance. Domácí nastoupili s uzdraveným Lubinou, hosté naopak přijeli se značně prořídlou sestavou. Na jejich výkonu to ale nebylo příliš znát.

Expardubický brankář Biegl zejména v úvodní třetině čaroval a měl největší podíl na bezbrankovém výsledku. Postupně vychytal střely Zábranského, Divíška, Kudrny i Mrázka. Domácím chyběl důraz před brankou, kde naráželi na obranný val hostujícího celku. Vsetín se příliš nehrnul do útoku a spoléhal jenom na brejkové příležitosti, ale k nim se dostával jen sporadicky.

Proto také Hylák neměl mnoho práce. Ve druhé třetině trvala výrazná převaha domácích, kteří ve 22. minutě, krátce po návratu Kuboše z trestné lavice, díky Petru Sýkorovi otevřeli skóre. Úzkostlivě pískající rozhodčí Jebavý v další fázi zápasu brzdil tempo hry častým vylučováním, které přineslo ve 38. minutě druhý úspěch domácím. Po sedmnácti vteřinách početní výhody se prosadil Dopita, který vyhrál buly a pak sám do sítě dorazil Mudrochovu střelu od modré čáry.

Dvougólové vedení přesto nebylo spravedlivým vyjádřením poměru sil na ledě, domácí si zasloužili výraznější náskok. Toho se nakonec dočkali ve třetí třetině, kdy se opět hrálo pod jejich taktovkou. Biegl ve 49. minutě nestačil na střelu Divíška, pardubičtí tak definitivně zlomili odpor Valachů a ve zbývajícím čase se před vyprodaným hledištěm hrou jenom bavili.

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Úvodní třetina byla z naší strany bez jiskry a pohybu, netlačili jsme se do předbrankového prostoru. Po vedoucím gólu jsme byli jasně lepší, bohužel jsme to nevyjádřili brankami. Výsledek je ale pro nás pozitivní, protože nastoupil náš druhý brankář, kluci mu pomáhali, a tak si vítězství ceníme.“

Zdislav Tabara (Vsetínská hokejová): „Můžeme být spokojeni jen s první třetinou, kdy jsme chtěli eliminovat počáteční nápor domácích. Dařilo se nám to dobrým forčekinkem a obranou středního pásma. Ve druhé třetině jsme od toho ustoupili a první gól nás poslal do kolen. Domácí od tohoto gólu byli lepší a druhá branka rozhodla utkání. Náš největší problém je zakončování akcí. Domácí vyhráli zaslouženě.“