32. kolo, úterý 9.12.2003 od 18:00 hodin, Duhová aréna

Sparta Praha

Branky a nahrávky: 44:28 T. Divíšek (Dopita) – 48:12 Broš (Chabada, Kratěna), 50:25 Chabada (Kratěna). Rozhodčí: T. Svoboda – Guth, Rittich. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 9115. Střely na branku: 31:23. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Dynamo Pardubice: A. Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Podhradský, M. Duben, Pácal, Janecký – Razingar, Dopita, T. Blažek – P. Sýkora, T. Divíšek, F. Mrázek – Jaroslav Kudrna, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.
Sparta Praha: Bříza – Výtisk, Řezníček, J. Kasík, Jan Hanzlík, Sloboda, Srdínko (35. R. Míka) – Kratěna, Broš, Chabada – Z. Sedlák, Marek, Tomajko – D. Vrbata, Špilár, Hromas – Jantovský, Šindel, Vondráček. Trenéři: Alois Hadamczik a Kamil Konečný.

Hokejisté pražské Sparty porazili Pardubice na jejich ledě 2:1 a ukončili tak sérii patnácti zápasů domácích bez porážky za sebou. Pražané o své výhře rozhodli v rozmezí 133 sekund ve třetí třetině, kdy se trefili Michal Broš a Martin Chabada.

Sebevědomí domácí hráči se od první minuty snažili dokázat oprávněnost svého vedení v extralize i proti třetím Pražanům. Kombinačně svého soupeře přehrávali a brankář Bříza musel hned od počátku předvádět své umění – první Mrázkovu šanci však zavinila Hanzlíkova chyba v rozehrávce.

Hosté se snažili prosadit hlavně individuálně, Markova střela však Svobodu moc neprověřila. Více starostí měl strážce pardubické svatyně s propagačními pokusy sparťanů, po kterých puk několikrát poskakoval u brankové čáry. V roli „spalovače“ se v prvním dějství hned dvakrát představil Průcha, jenž, ač osamocen, nejprve přestřelil a poté trefil jen Břízu.

Festival neproměněných šancí spustili Východočeši na začátku druhé třetiny. Nejprve nastřelil vnější tyč po samostatné akci Mikeska a v následné přesilovce se mohla do listiny střelců zapsat hned čtveřice domácích hráčů. Průcha, Blažek, Dopita ani Petr Sýkora však na Břízu vyzrát nedokázali.

Pardubičtí pak ve svém nasazení polevili a dovolili Spartě alespoň opticky srovnat krok. Žádnou velkou příležitost si však svěřenci kouče Hadamczika nevypracovali. Osudným se hostům stalo druhé Vrbatovo vyloučení; dvě sekundy před jeho návratem se totiž ke zblokované střele dostal Divíšek a otevřel skóre.

Z vedení se však Pardubice neradovaly dlouho. Na trestnou lavici totiž putoval Zábranský a Brošovi se podařilo se štěstím sklepnout puk za Svobodova záda. Aby toho nebylo pro domácí málo, zchladil jejich nadšení vzápětí ještě Chabada, jehož lehkou střelu z úhlu Svoboda nedokázal zastavit. Hosté se poté soustředili na obranu a také díky výbornému Břízovi cennou výhru uhájili i při závěrečném náporu Východočechů.

Sparta tak dnes dokázala Pardubice porazit po více než dvou sezonách. Její poslední výhra se datuje od poslední čtvrtiny základní části v sezoně 2000/2001. Šest z předchozích deseti vzájemných zápasů však skončilo v normální hrací době nerozhodně.

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Neproměnili jsme šance, které jsme si vytvořili a to rozhodlo. Petr Průcha i další hráči, kteří si je vypracovali, branku nedali. Nechodili jsme do předbrankových prostorů, netlačili jsme se tam a to byl dnes náš hlavní problém.“

Alois Hadamczik (HC Sparta Praha): „S výsledkem jsme samozřejmě spokojeni, protože jsme předvedli velmi dobrý výkon před výborným pardubickým publikem. Udělali jsme velký kus práce práce v taktice a nepustili Pardubice do tolika šancí, jak bývá zvykem.“

Vzájemné zápasy 2003/2004
26.9.03 Dynamo Pardubice – Sparta Praha 3:1