Tipsport extraliga ledního hokeje, 26. kolo, neděle 23.11.2003, Zimní stadion Karlovy Vary

Karlovy Vary

1:4
1:1, 0:0, 0:3
Branky a nahrávky: 19:48 D. Hájek (Alinč, Tvrdík) – 13:06 Dopita (Janecký), 47:19 Dopita (T. Blažek, Mudroch), 53:13 Mikeska (F. Mrázek, Jaroslav Kudrna), 58:08 T. Blažek (Průcha). Rozhodčí: Venglář – Pacal, Pospíšil. Vyloučení: 3:5, navíc Alinč (Karlovy Vary) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3550. Střely na branku: 25:48. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
Karlovy Vary: Franěk – Krajíček, F. Ptáček, D. Hájek, Rodin, Galvas, Vantroba – V. Polák, Skuhravý, Němčický – Tvrdík, Alinč, Košťál – Netík, Lipianský, Bednařík – Kraus, Šinágl, Petr Kumstát. Trenéři: Miloslav Hořava a Radim Rulík.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Podhradský, Duben, Pácal – Razingar, Dopita, T. Blažek – P. Sýkora, T. Divíšek, Janecký – Jaroslav Kudrna, Mikeska, F. Mrázek – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.

Pouhé dva body z posledních devíti utkání získali hokejisté Karlových Varů a krizovou situací se zřejmě opět bude zabývat klubové vedení. Proti úřadujícímu lídru tabulky z Pardubic se Západočeši dlouho drželi, ale v závěrečné třetině třikrát inkasovali a nakonec prohráli 1:4.

Úvodní přesilovku utkání sice hosté nevyužili, ale za to následně skórovali při vlastním oslabení. Autorem branky byl Dopita, jeden ze strůjců vítězství Východočechů v sobotní repríze finále uplynulého ročníku proti Slavii. Nepříliš deprimovaní domácí se nevzdali. V 15. minutě po Lipianského přihrávce šikovně tečoval puk Bednařík, ale přehodil branku. Dvanáct vteřin před koncem prvního dějství opět prokázal nevšední přehled Alinč. Po svém průniku přihrál zpět Davidu Hájkovi, a ten krásnou střelou do růžku branky vyrovnal.

Opticky domácí drželi s Pardubickými krok i ve druhé třetině, nicméně v útočném pásmu se mezi 25. a 28. minutou prosazovali pouze hosté. Nejprve měl šanci Petr Sýkora, po něm Franěk zlikvidoval výbornou příležitost Divíškovi. Neuspěl ani Tomáš Blažek a později to na brankáře Fraňka zkoušel bez úspěchu z úhlu i Mrázek. Dvacet vteřin před koncem druhé třetiny kryl Franěk sólo Petra Sýkory a držel domácí tým nad vodou.

Ve třetí dvacetiminutovce se však už Karlovarští nezmohli vůbec na nic. Hosté je po hokejové stránce převyšovali o třídu a třemi brankami rozhodli o svém dalším triumfu. Poslední trefu namířil při zoufalé power play domácích do jejich prázdné branky Tomáš Blažek.

Radim Rulík (HC Energie Karlovy Vary): „Dvě třetiny jsme předváděli bojovný výkon a drželi nerozhodný stav. Hosté však nakonec vyhráli zaslouženě. V utkání si vytvořili více šancí, byli velmi těžkým soupeřem a nad naše síly.“

Jiří Seidl (HC Moeller Pardubice): „Přijeli jsme s úmyslem hrát důsledně, především v obraně a čekat na chyby soupeře. Vyplatilo se to. Za zodpovědný výkon musím pochválit celé mužstvo.“