Tipsport extraliga ledního hokeje, 4. kolo, pátek 19.9.2003, Duhová aréna

Znojmo

6:3
2:1, 3:1, 1:1
Branky a nahrávky: 6:18 J. Kudrna (T. Blažek), 16:35 Mudroch (T. Blažek), 25:27 Kolář (Dopita), 27:10 Razingar (T. Blažek, J. Kudrna), 32:21 F. Mrázek (Pištek), 50:49 Čáslava (Pácal, Janecký) – 11:22 Uram, 34:01 Barus (Pucher, Uram), 50:04 Kudělka (Mareš). Rozhodčí: Nečas – Chytil, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 7250. Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:3, 6:3.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Pácal, A. Novotný, Duben, Podhradský – J. Kudrna, T. Blažek, Razingar – P. Sýkora, T. Divíšek, Janecký – F. Mrázek, Dopita, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.
Znojmo: Duba – Soudek, Havíř, Benák, Křetínský, Snopek, Kudělka, Mojžíš, Němeček – Barus, Pucher, Uram, – Mikulík, Ludvík, Erat – Pardavý, Haman, Rataj – Beroun, Hradecký, Mareš. Trenéři: Pavel Pazourek, Milan Skrbek a Milan Kastner.

Hokejisté Pardubic ve čtvrtém kole poprvé prokázali své ofenzivní kvality a přehráli Znojmo 6:3. O svém triumfu přitom rozhodli ve druhé třetině, kdy si vypracovali čtyřbrankové vedení.

V úvodu utkání Duhová aréna oněměla a všichni přítomní uctili minutou ticha památku tragicky zesnulého odchovance pardubického hokeje Pavla Kábrta, jehož jména pak jižní tribuna dlouho skandovala.

Znojmo mělo lepší vstup do všech třetin, ale střelecky se neprosadilo, a přestože častěji zaměstnávalo domácího brankáře Svobodu, efektivněji si vedli domácí. Ti se dostali do hry po vedoucí brance, a přestože pak hosté srovnali skóre, měli domácí stále navrch a gól z hole Mudrocha byla signálem k brankovým hodům ve druhé třetině.

Kuriózní byla třetí branka při které Kolářovu střelu Duba neudržel před brankovou čárou a pardubický útočník stačil objet hostující klec a za zády znojemského gólmana zasunul puk. Ve 33. minutě vedli domácí již čtyřbrankovým rozdílem. Znojmo pak využilo slabší chvilky domácích a dvěma brankami se dostalo na dvoubrankový rozdíl. Donutilo pardubické trenéry k oddechovému času a krátce na to inkasovalo po šesté.

Tento gól pardubický celek znovu vrátil do pohody, a přestože se hosté i nadále snažili otevřenou hru, k ničemu vážnějšímu se nedostali. Domácí v pohodě udrželi bezpečný náskok a potvrdili, že proti Znojmu se jim daří. V domácím celku se třemi asistencemi blýskl Blažek.

Jiří Seidl (HC Pardubice): „První třetina byla oboustranně vyrovnaná, od druhé třetiny nám začala lépe fungovat kombinace a projevilo se to i na brankách, které jsme dali. Problémy máme ale ještě v obraně jako celku, ale i to se zlepší.“

Milan Skrbek (HC JME Znojemští Orli): „Utkání jsme nezačali špatně, ale ve druhé třetině jsme hráli hodně dopředu a nepohlídali jsme si obranu a soupeř toho využil k vytvoření dostatečného náskoku. Potom se nám už nepodařilo výsledek zvrátit.“