18.1.2020

Junioři v Ostravě padli po nájezdech

Pardubičtí junioři v sobotu odehráli v rámci 36. kola turnaje O Pohár DHL zápas na ledě Vítkovic. Utkání dospělo až do nájezdů, ve kterých čtyři pardubičtí střelci nenašli recept na brankáře domácích. Domů tak vezou jeden bod.

Turnaj O Pohár DHL, 34. kolo, sobota 18.1.2020, Ostravar aréna

4:3
3:1, 0:1, 0:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 10. Lednický (Bernovský, Vojtovič), 15. Tvrdý (Kunc, Potočný), 17. Beránek (Vojtovič, Zapletal), rozh. náj. Lednický – 14. Antoníček (Oliva, Costa), 29. Rozlílek (Antoníček), 53. Kostka (Costa, Antoníček). Rozhodčí: Fiala - Hlavatý, Pippal. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 56. Střely na branku: 36:43. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Vítkovice: Piták – Bílý, Smolka, Zapletal, Kunc, Věntus, Machů – Tvrdý, Bernovský, Lednický, Krejsa, Kotásek, Mrva, Kylnar, Potočný, Vojtovič, Beránek
Dynamo Pardubice: Borovička (21. Nečas) – Oliva, Kubíček, Blažej, Jelínek, Kaštánek – Hebek, Rouha, Rozlílek, Antoníček, Costa, Kostka, Pavlík, Šír, Herčík, Šťastný

Domácí byli od začátku zápasu aktivnější a v polovině první třetiny se dostali do vedení při vyloučení Herčíka. Vojtěch Lednický tečoval střelu svého kolegy za záda brankáře Borovičky. Tři a půl minuty poté se, opět při nevyrovnaném počtu hráčů na ledě, prosadil Petr Antoníček a vyrovnal. Do přestávky však stihli Vítkovičtí vstřelit v rozmezí dvou minut a tří vteřin dvě branky. Nejprve Jiří Tvrdý z levé strany prostřelil Borovičku a poté Adam Beránek střelou po ledě upravil na 1:3 z pohledu Dynama.

Pardubice do druhé třetiny změnily brankáře ve svém brankovišti. Borovičku nahradil Nečas. V polovině zápasu našel Petr Antoníček Víta Rozlílka, který nad rameno hostujícího brankáře snížil na 2:3. Dynamo bylo v této části hry lepším týmem a šlo si za vyrovnáním. Do konce druhé třetiny se však pardubičtí mladíci už neprosadili.

Co se jim nepovedlo ve druhé třetině, to už dokázali v periodě třetí. Na začátku padesáté třetí minuty, vteřinu po návratu vyloučeného domácího hráče, se k dorážce střely od Kalea Costy dostal Martin Kostka a vyrovnal. Stav 3:3 na tabuli svítil až do nájezdů.

V nájezdech si lépe poradili Vítkovičtí, kteří dokázali Nečase překonat dvakrát. Z pardubických střelců nebyl úspěšný ani jeden ze čtyř nájezdníků, a tak bod navíc urvaly Vítkovice.