27.2.2020

Junioři prohráli přestřelku v Brně, posouvají se na druhé místo

Brno – Pardubičtí mladíci vstoupili do utkání s brněnskou Kometou o poznání lépe. Několikrát vedli, ale nakonec neberou ze zápasu ani bod. Domácí rozhodli v poslední části hry, kterou vyhráli 2:0. Junioři Dynama se tedy v B skupině Superpoháru DHL přesouvají na druhou příčku právě za Brno.

Turnaj O Pohár DHL, SP4, čtvrtek 27.2.2020

Kometa Brno

6:4
2:2, 2:2, 2:0
Branky a nahrávky: 15. Dufek, 16. Studený (Sedláček), 26. D. Vašíček (Mlčák), 31. Pigl (Holemý, Sedláček), 51. Kunc (Holemý, Brabenec), 59. Svoboda (Kunc, Studený) – 11. Rozlílek (Kostka, Bucek), 15. Rouha (Antoníček, Tobiáš), 21. Rozlílek (Kostka, Antoníček), 24. Kaštánek (Costa, Blažej). Rozhodčí: Ondráček – Kleprlík, Otáhal. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 72. Střely na branku: 36:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 6:4.
Kometa Brno: Kubík – Holemý, Furch, P. Vašíček, Sedláček, Studený, Mlčák – Žák, Pigl, Snášel, Bartes, Svoboda, Dufek, Krška, Malý, Brabenec, Martiška, D. Vašíček, Kunc.
Dynamo Pardubice: Nečas – Hrádek, Oliva, Kubíček, Blažej, Jelínek, Secký, Kaštánek – Hebek, Rouha, Rozlílek, Antoníček, Costa, Tobiáš, Kostka, Herčík, Pavlík, Šír, Bucek.

Pardubičtí junioři vstoupili do utkání aktivně. Hned v deváté minutě se dostal do velké šance kapitán Oliva, který však z velké blízkosti nedokázal puk protlačit za záda domácího gólmana. O dvě minuty později hosté měli další příležitost, tentokrát zakončoval Rouha, ale ani on nebyl přesný. Zhruba v polovině první části stál na konci akce také Vít Rozlílek po rychlé kombinaci Dynama. Ten již dokázal po nezdarech zakončit přesně a poslal pardubické mladíky do jednobrankového vedení. Domácí však rychle odpověděli, Dufek potrestal chybu obránců – 1:1. Vedení Komety trvalo pouze pětadvacet vteřin. V závaru před Kubíkem nejrychleji reagoval Michal Rouha, jenž vrátil vedení Pardubicím. Ani ty však nevedly dlouho, Sedláček po přechodu do útočného pásma našel Adama Studeného, jeho následná střela skončila za zády Nečase, který nic neviděl.

Prostřední perioda začala rychlou brankou Dynama v přesilové hře. Sražená rána se dostala ke Kostkovi, ten pohotově posunul kotouč na Víta Rozlílka, kterému se podařilo podruhé v zápase překonat domácího brankáře. Východočeši záhy zvýšili své vedení na 4:2, obrana Komety zblokovala střelu z dálky, puk se odrazil k Vítovi Kaštánkovi, pro něhož nebylo těžké poslat ho do odkryté svatyně. Gólové hody nepřestávaly, modrobílí rychle snížili. Mlčák připravil puk Vašíčkovi doslova na zlatém podnose, když se individuálně dostal přes několik protihráčů. V polovině souboje se dostal do samostatného úniku Tomáš Pigl, zakončil přesně a napočtvrté překonal Vojtěcha Nečase a srovnal stav utkání – 4:4. Ke konci dvacetiminutovky se pak Pardubičtí dostali do několika velkých možností, ty ale nebyly využity především díky skvělým zásahům Kubíka.

Poslední třetinu zahájili ve větším klidu, obě mužstva začala více taktizovat. První trefy jsme se dočkali v 51. minutě. Kometu poslal poprvé v boji o první místo ve skupině do vedení Michal Kunc, jenž tečoval dělovku Holemého. Hráči Pardubic nedokázali na gól najít odpověď, i když ještě dvě a půl minuty před koncem odvolali brankáře. Prázdné branky naopak využili domácí, kteří upravili na konečných 6:4.