10.9.2020

Junioři Dynama třikrát vedli, přesto s Kladnem doma prohráli 3:5

Pardubice – Junioři Dynama v rámci třetího kola Juniorské ligy akademií proti Kladnu sice třikrát vedli, jenže soupeř pokaždé manko dokázal smazat a v závěru si došel pro vítězství. Pardubice tak na svém ledě musely skousnout hořkou porážku v poměru 3:5.

Juniorská liga akademií, 3. kolo, čtvrtek 10.9.2020, Pardubice, enteria arena

Rytíři Kladno

3:5
2:1, 1:1, 0:3
Branky a nahrávky: 7:35 Paleček (Odehnal, Kaštánek; 5/5), 15:34 Rohlík (Costa, Lichtag; 5/5), 38:40 Kaplan (Jelínek, Antoníček; 5/3) – 14:05 Bernat (Šapovaliv, Flachs; 5/5), 25:52 Šapovaliv (5/4), 47:06 Bernat (Urban; 5/5), 55:16 Sojka (Routa; 5/4), 59:31 Sojka (Routa, Flachs; 5/5). Rozhodčí: Pilný – Kis, Lučan Vyloučení: 8:10 Využití: 1:2. Diváci: 70 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5
Dynamo Pardubice: Borovička – Tvrdík, Kubíček, Nedelka, Odehnal, Jelínek, Secký, Kaštánek, Chabada – Štetka, Kloz, Lichtag – Antoníček, Pavlík, Costa – Kaplan, Paleček, Rohlík – Herčík
Rytíři Kladno: Burda – Robovský, Koštoval, Strnad, Zíka, Flachs, Sýkora, Kohlíček – Hurta, Šimek, Sachr – Ton, Routa, Bernat – Kuzďas, Sojka, Šíma – Šapovaliv, Urban

Domácí mladíci byli v úvodu nebezpečnější, již ve druhé minutě mohl otevřít skóre Paleček, ten trefil z prostoru před brankou pouze Burdu. Kladenský brankář musel vzápětí řešit další ošemetnou situaci, ale poradil si. V 8. minutě ale kapituloval. Krátce po vypršení přesilové hry se do puku opřel Paleček a poslal Dynamo do vedení - 1:0. To ovšem vydrželo jen necelých sedm minut. Rytíři se pomalu dostávali do hry, což nejlépe demonstroval Bernat, který s pomocí teče soupeře poslal puk za bezmocného Borovičku - 1:1. Neuběhlo ani 90 sekund a Pardubice se opět mohly radovat. Lichtag vybojoval puk v rohu, naservíroval ho Costovi, který nesobecky oslovil Rohlíka, jemuž do prázdné branky nedělalo problém skórovat - 2:1. Tímhle výsledkem úvodní dějství skončilo, tudíž domácí byli spokojenější.

Druhou třetinu začal Kubíček na trestné lavici za podrážení a Kladno trestalo. Individuální akcí se prosadil Šapovaliv - 2:2. V polovině duelu měli hosté další početní výhodu, jenže tentokrát se domácí dokázali ubránit. Ve 36. minutě byl vyloučen naopak hráč Kladna, konkrétně Zíka, který dostal 2+2 minuty za vysokou hůl. Vzápětí jej na trestné lavici doplnil i Sojka, takže mělo Dynamo možnost hrát početní výhodu pět na tři. Tu mládežníci Pardubic dokázali využít, střelou do odkryté klece strhl vedení na stranu domácích Kaplan - 3:2. Pardubičtí hokejisté tak znovu šli do šaten s náskokem jedné trefy.

I úvod závěrečné pasáže začali hosté v přesilovce, jenže druhou trefu v zápase v ní nevstřelili. To až ve 48. minutě Kladenští potřetí srovnali, postaral se o to pěknou střelou nad rameno Borovičky Bernat - 3:3. Následovala bitva nervů, protože jakákoliv další chyba mohla určit, kam bude duel směřovat. Šest minut před koncem zápasu se nechal vyloučit Lichtag za držení, což se ukázalo později jako klíčové. Rytíři tuto možnost využili, Routa odvedl výbornou práci a s hlavou nahoře přihrával spoluhráči, kterým byl Sojka, jeho ránu Borovička nemohl chytit - 3:4. Pardubice sice byly aktivnějším týmem, ale najednou musely poprvé v zápase dotahovat. To se nepovedlo, ve hře bez brankáře naopak popáté udeřili hosté, hrdina Sojka mířil do odkryté klece přesně - 3:5.

Junioři Pardubic tak svůj druhý zápas v Juniorské lize akademií výsledkově nezvládli. Na vítězství 6:4 na Slavii navázat nedokázali a museli na svém ledě skousnout hořkou porážku.