5.3.2020

Junioři Dynama dokonali obrat proti Vítkovicím v nájezdech

Pardubice – Nejstarší mládežnická kategorie Dynama ukázala i přes nepříznivý vývoj zápasu bojovnost a zvládla obrat Vítkovice po výhře 4:3 v nájezdech o dva body. O vítězné trestné střílení se postaral útočník Ondřej Rohlík.

Turnaj O Pohár DHL, SP7, čtvrtek 5.3.2020

4:3
0:1, 1:2, 2:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 30. Kaštánek (Hrádek, Costa), 48. Rohlík (Costa, Šír), 52. Rozlílek (Pavlík, Hrádek), rozh. náj. Rohlík – 12. Mrva (Kunc, Lednický), 31. Vojtovič (Tvrdý), 39. Lednický. Rozhodčí: Čáp – Bohuněk, Pechánek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 55. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3.
Dynamo Pardubice: Nečas – Hrádek, Oliva, Kubíček, Jelínek, Secký, Kaštánek – Hebek, Rozlílek, Antoníček, Costa, Kostka, Rohlík, Pavlík, Šír, Bucek.
Vítkovice: Dolíška – Bílý, Smolka, Zapletal, Smička, Kunc, Věntus, Machů – Tvrdý, Lednický, Krejsa, Bochnak, Mrva, Kylnar, Potočný, Gebauer, Vojtovič, Beránek.

Důležitý zápas mezi juniorskými celky Pardubic a hostujících Vítkovic začali lépe domácí. Po úvodní aktivitě, kdy se pokoušeli vstřelit gól Rozlílek a Šír, se do zajímavé šance dostal i na druhé straně Jakub Kylnar, který nedokázal protlačit puk za připraveného Vojtěcha Nečase. Do vedení se dostaly ve 12. minutě Vítkovice. Přesilovou hru využil dorážkou v prostoru před bránou kapitán Jakub Mrva – 0:1. Další šanci si vypracovaly opět Vítkovice. Adam Beránek projel podél mantinelu a předložil puk svému spoluhráči před bránou, kterého ale včas stačil dojet Jan Oliva a znemožnil mu zakončit. Dvě vteřiny před koncem první části nechali hosté volného Rohlíka, kterému se ale ve složité pozici nepovedlo zakončit.

Ani začátek druhé třetiny nebyl ochuzen o gólové momenty. Po necelé minutě se obtočil kolem brány Dolíšky opět Ondřej Rohlík, jenž nezvládl puk zasunout za brankáře Vítkovic. Pardubice mohly vyrovnat. Po krásné střele útočníka Petra Antoníčka ale zazvonila branková konstrukce. Domácí mužstvo přeci jen vyrovnat zvládlo. O vyrovnávací gól se postaral střelou od modré čáry Vít Kaštánek – 1:1. Netrvalo ale dlouho a Vítkovice si vzaly vedení zpět. Povedenou střelou k tyči se prezentoval Jan Vojtovič – 1:2. Ve 34. minutě ujel Bucek do úniku sám na Dolíšku, forhendovou kličkou ale úspěšný nebyl. V následné šanci nezvládl přehodit beton brankáře Vítkovic Petr Antoníček. Dvě minuty před druhou sirénou odskočily Vítkovice do dvougólového vedení. Po střele z mezikruží se trefil Vojtěch Lednický.

V úvodu třetí periody trefil Petr Antoníček podruhé brankovou konstrukci. Ve 48. minutě se po hezké kombinaci trefil Ondřej Rohlík mezi betony brankáře Vítkovic - 2:3. V dalších minutách byla na ledě vidět značná převaha na straně Dynama. Hráči Pardubic byli za svoji aktivitu odměněni. Pavlík přenechal puk Vítu Rozlílkovi, který neomylně vymetl horní růžek brány a vyrovnal na 3:3. Pět minut před koncem třetí třetiny už mohlo Dynamo vést. Petr Antoníček po spolupráci s Kostkou ale mířil těsně vedle.

Tento stav vydržel i po prodloužení. V nájezdech byly šťastnějším týmem Pardubice, které zásluhou vítězného trestného střílení Ondřeje Rohlíka zdolaly Vítkovice 4:3 po nájezdech a získaly další dva body do tabulky.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Je to pro nás určitě zklamání. Chtěli jsme hrát o první místo ve skupině, které by nám zaručovalo lepší pozici do play off, začínali bychom první utkání doma. Zápas jsme začali laxně, první třetinu jsme odehráli velice špatně, pak jsme chtěli začít hrát, ale ono je to už také těžší přepnout a začít se koncentrovat. Ve druhé a třetí třetině nemůžu klukům upřít snahu, ale koncové situace jsme řešili hůř než jindy. Dneska to nebyl dobrý výkon, zaplať pánbůh, že jsme to poté dotáhli v nájezdech k výhře. Vítězství to sice je, ale chtěli jsme určitě tři body, takže pro nás momentálně zklamání. Ve Zlíně nás v sobotu čeká další složité utkání.“