3.2.2023

Dorostenci pokračují v boji o pořadí v play off úspěšně, tentokrát vynulovali Spartu

Pardubický dorost si v pátek vyšlápl na pražskou Spartu. V prvních dvou třetinách si dorostenci vybudovali třígólový náskok, který po zbytek utkání dokázali i přes několik početních nevýhod uchránit. Zaznamenali tak již druhou výhru v řadě a brankář Tuláček si navíc zapsal i čisté konto.

Extraliga dorostu, 15. kolo, pátek 3.2.2023, Praha - Holešovice, Sportovní hala Fortuna

0:3
0:2, 0:1, 0:0
Branky a nahrávky: 03:38 Oliva (Kučera, Kaštánek; 5/4), 08:34 Kučera (Švec, Kaštánek; 5/5), 27:47 Úlehla (Kučera, Kaštánek; 5/4). Rozhodčí: Folk – Kurtin, Beneš. Diváci: 78. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Střely na branku: 32:46. Průběh utkání: 0:3.
Sparta Praha: Kogler – Malínek, Marton, Byakov, Cichoň, Mack, Janský, Dufek – Marek, Novotný, Žemlička, Netušil, Jakab, Hlinka, Poláček, Trachta, Hrubý, Bolocan.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Švec, Křečan, Šmerda, Kaštánek, Vápeník, Oliva – Úlehla, Kučera, Bartoň, Andrushchenko, Pilař, Pražan, Lempach, Krčál, Kantor, Turena.

Úvod utkání vyšel lépe pardubickému dorostu, který hned ve 4. minutě využil početní výhody a ujal se vedení. Kučera nejprve tvrdou ranou orazítkoval konstrukci branky, a poté se o úspěšnou dorážku postaral Matěj Oliva0:1. Branka Pardubicím dodala sebevědomí a hrálo se především před gólmanem pražské Sparty Koglerem. Zanedlouho pak do prostoru u jeho pravé tyče přidal další gól ranou z mezikruží Dominik Kučera a zařídil tak hostům již dvoubrankové vedení – 0:2. Zatím jasnou hru si poté Pardubice zkomplikovaly vyloučením, zvládly jej ovšem ubránit. Domácí se snažili dostat do šance, bohužel pro ně ale marně, pardubická defenzíva fungovala dobře.

Zpočátku druhé třetiny se pak domácí pokoušeli o akci, po které ale kotouč skončil pouze na brankové konstrukci, Tuláček byl navíc na tyči přilepen, čímž znemožnil průchod puku do sítě. Vzápětí přišla další velká šance Sparty, Hrubý dostal dobrou přihrávku do mezikruží, odkud branku ale minul. Vyloučen byl poté hráč z řad pražské Sparty a hosté svou početní výhodu opět neponechali nevyužitou. Přízemní střelou se z pravého kruhu trefil ke vzdálenější tyči Erik Úlehla a stanovil tak konečné skóre – 0:3. Domácí měli možnost na snížení při dvou po sobě jdoucích početních výhodách, ale ani po několika šancích z první z nich nedokázali stav utkání změnit.

Poslední třetinu začaly Pardubice zajímavou akcí, kdy dostal Kučera ideální přihrávku přímo před branku, na Koglera ale nevyzrál. Ve zbývajícím čase bylo k vidění několik přesilových her na obou stranách, ani jeden z týmů už ale nebyl schopen žádnou z nich využít a Pardubice si tak odváží cenné tři body na východ Čech.