11.1.2020

Dorostenci neuspěli v souboji s Indiány. Na ledě Plzně vysoko prohráli

Plzeň – Dorostenci pardubického Dynama v rámci 10. kola extraligy dorostu - o pořadí v play off vysoko padli na stadionu plzeňské Škodovky. Domácí po první třetině vedli 3:0, ve druhé části přidali jednu branku. V poslední periodě pak nenechali nic náhodě a čtyřmi brankami si zařídili výhru 8:0.

ELIOD extraliga dorostu, 28. kolo, sobota 11.1.2020

8:0
3:0, 1:0, 4:0
Branky a nahrávky: 9. D. Soukup (Páník, Hodinář), 17. D. Soukup (Dáňa), 19. Hauser (M. Soukup), 36. M. Soukup (Korčák), 41. Dáňa (Šiler), 42. D. Soukup (Páník, Hodinář), 51. Jánský (S. Schindler, Dáňa), 52. Šiler (M. Soukup). Rozhodčí: Lukáš Květoň – Petr Hána, Filip Sýkora. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 48. Střely na branku: 8:18. Průběh utkání: 8:0.
Plzeň: Bočan – Páník, Špaček, Hodinář, Houdek, S. Schindler, Jánský – Šiler, M. Soukup, Hauser, Dáňa, D. Soukup, Marcel, Korčák, Holý, N. Schindler, Steinbrücker
Dynamo Pardubice: Matěcha (Marossy) – Hebek, Vašíček, Panchartek, Joudal, Koudelka, Chabada, Špinka – Matuška, Paleček, Kubíček, Nekvinda, Kloz, Burda, Novotný, Půlpán, Štetka.

V první třetině dominovali hráči Plzně. Do první velké šance se dostal na začátku deváté minuty Soukup, kterému se nepodařilo Marcelovu přihrávku přetavit v branku. Vzápětí domácí přece jen skórovali, tentokrát opět Dominik Soukup přebral puk od Páníka, a od pravého kruhu dokázal hostujícího gólmana překonat střelou ke vzdálenější tyči. První početní výhoda přišla po podrážení Štetky, Plzenští neuspěli, ale za okamžik přišla další příležitost. Další provinění na straně Dynama musel odpykat Paleček. Indiáni hned po třinácti vteřinách přesilovou hru využili, druhý přesný zásah přidal Soukup. Dorostenci Škodovky ke konci třetiny nepolevili, naopak vsítili ještě jeden gól. Po parádní zadovce Marka Soukupa neměl těžkou práci dopravit puk do pardubické klece Petr Hauser, 3:0.

Prostřední část rovněž vyšla lépe Plzni, i když domácí nedokázali proměnit několik šancí, byli lepším družstvem. První možnost Hausera skončila pouze na betonu připraveného Matěchy, další obrovskou šanci čtyř na jednoho ve 29. minutě se štěstím opět zlikvidoval brankář Pardubic. Po nevydařených akcích přišly dvě tyčky v řadě, nejprve brankovou konstrukci nastřelil Šiler po samostatném úniku, napodruhé Korčák z mezikruží opět pálil do tyče. Ve 36. minutě se po sérii nepřesných zakončení plzeňští hokejisté trefili počtvrté, odražený kotouč našel před Matěchou útočník Marek Soukup, jenž našel mezeru mezi betony hostujícího gólmana.

Začátek posledního dějství shrnul dosavadní průběh utkání, Šiler si všiml volného Dáňa, ten se nemýlil, navýšil vedení na rozdíl pěti branek. Netrvalo to dlouho a autorem hattricku se stal Dominik Soukup, jehož přesné zakončení z blízkosti Matěchu zdolalo. Zlomení pardubičtí mladíci si dále nevěděli rady. V 51. minutě napřáhl od modré čáry Martin Jánský, dělovka z velké dálky skončila přesně v pravém horním rohu, 7:0. Gólová radost domácích nepřestala, druhý vrchní roh zhruba o minutu později vymetl ránou zápěstím Jakub Šiler. Ke konci třetí periody si ještě Plzenští vytvořili šance, ale ani jednu z nich již nevyužili.