6.8.2020

Doma za tři body! Olomouc zlomena ve třetí třetině, Dynamo vyhrálo 5:2

I ve druhém zápase letního Generali Česká Cupu se hokejistům pardubického Dynama podařilo získat plný počet tří bodů. Proti Olomouci si Pardubice vytvořily náskok již v úvodní třetině, na vyrovnání soupeře dokázal krátce na to odpovědět Jan Mandát, který ve 49. minutě vystřelil výhru Dynama! Pardubický tým se po dvou gólech v závěru radoval z vítězství 5:2 a v tabulce skupiny C se dělí se sousedním Hradcem Králové o průběžnou první příčku.

Generali Česká Cup , 2, čtvrtek 6.8.2020

Olomouc

5:2
2:1, 0:0, 3:1
Branky a nahrávky: 13:28 Claireaux (Blümel, Mikuš; 5/5), 16:48 Paulovič (Mikuš, Blümel; 5/5), 49:02 Mandát (Mikuš, Poulíček; 5/5), 58:55 Kousal (Vondrka, Tybor; 5/5), 59:05 Mandát (Poulíček; 5/5) – 14:27 Bambula (Tomeček, Ostřížek; 5/5), 47:47. Navrátil (Olesz; 5/5). Rozhodčí: Horák, Sýkora – Frodl, Hnát. Vyloučení: 2:4. Bez využití:. Diváci: 1649. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2
Dynamo Pardubice: Klouček – Vála, Nakládal, Mikuš, Hrádek, Ivan, Bučko, Holland – Vondrka, Kousal, Tybor – Mandát, Poulíček, Svačina – Blümel, Claireaux, Paulovič – Kratochvíl, Zeman, Machala
Olomouc: Lukáš – Hlaváč, Dujsík, Ondrušek, Černý, Švrček (C), Škůrek, Rutar, Valenta – Ostřížek, Strapáč, Tomeček – Olesz, Kolouch, Kucsera – Gřeš, Handl, Navrátil – Bambula, Mácha

Hokejisté Pardubic vstoupili proti olomouckému týmu na domácím ledě do zápasu aktivně a hned v prvních minutách si vytvořili několik slibných příležitostí na otevření skóre. Dobrou práci Pauloviče v rychlém přečíslení nedokonal najíždějící Matěj Blümel, který prázdnou branku Olomouce nezasáhl, chvíli na to v podobné pozici promáchl Robert Kousal.

Poprvé se tak enteria arena radovala v polovině 14. minuty. Vynikající práci předvedla francouzská posila Valentin Claireaux, který si vzal puk na vlastní modré a svůj postup zakončil milimetrově přesnou a skrytou střelou na zadní tyč – 1:0! Z vedení se Dynamo však příliš dlouho radovat nemohlo. Po 59 vteřinách od vedoucí trefy vypadl puk po střele Ostřížka z výstroje Milana Kloučka přímo na hokejku Jana Bambuly, který před prázdnou brankou neměl s dorážkou složitou práci – 1:1!

Na gólové situace hojnou první periodu ukončil o další dvě minuty později Matej Paulovič. Slovenský forvard dostal od Mikuše nabito na modrou čáru a z voleje prudkou ranou prostřelil olomouckého gólmana Lukáše – 2:1! Do kabin se již současný stav nezměnil, hojnost gólových momentů ve zbytku druhého utkání Generali Česká Cupu výrazně zpomalila.

Obranu Hanáků zkraje druhé dvacetiminutovky provětral Ondřej Machala, který svojí rychlostí nechal za sebou všechny protihráče, v zakončení si ale, zejména kvůli nedovolenému zákroku olomouckého gólmana, dobře nevedl. Na opačné straně musel svoji kvalitu předvést gólman Klouček zejména při nebezpečných pokusech Koloucha či Tomečka.

Když už se hosté v polovině třetí třetiny radovali z vyrovnávací trefy, jejich naděje zmrazil brzkým rozpažením jeden z dvojice hlavních rozhodčí – gól Mory nemohl platit, protože byl dosažen hrou vysokou holí. Daná situace ještě více vyburcovala hosty k honbě za vyrovnáním, za což byli krátce po prvotním momentu odměněni. Perfektním bekhendovým blafákem se těsně před gólmanem prezentoval Jakub Navrátil, který dvanáct minut před koncem stanovil skóre nerozhodné – 2:2!

Definitivní rozhodnutí duelu přišlo zanedlouho. Jan Mandát dostal perfektní pas mezi obránce soupeře a se svým samostatným únikem naložil s lehkostí jemu vlastní. Přesnou ranou nad lapačku poslal Dynamo do vedení 3:2 a přiblížil ho k vítězství v utkání. Pardubice závěr zápasu zvládly a dokonce ještě dvakrát skórovaly. Do prázdné branky nejprve pečetil výhru Robert Kousal, deset vteřin na to ještě prostřelil brankáře Lukáše svým druhým gólem v zápase Jan Mandát! Po vítězství 5:2 si Pardubice připsaly do tabulky skupiny C druhé tříbodové vítězství.

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): „My jsme spokojeni s výsledkem, první domácí utkání a hned první výhra. Na to, že to byl druhý zápas v přípravě, tak byl ve vysokém tempu, hodně osobních soubojů. Soupeř byl hodně agresivní, neměli jsme moc času na nějaké hračičky. Dali jsme hezké góly, kluci si zabruslili a zápas splnil požadavky, které by extraligový hokej měl mít."

Zdeněk Moták (HC Olomouc): „Jsme zklamaní z výsledku, nikoliv ze hry. Podali jsme statečný výkon, možná na hranici možností sestavy, která do Pardubic přijela. Škoda. Měli jsme několik šancí, které jsme neproměnili, myslím si, že jsme vstřelili i branku, která měla platit. Ve třetí třetině, kterou jsme nakonec vysoko prohráli, jsme hráli slušně a měli šance, škoda chyb po vhazování, díky kterým jsme dostali dvě branky. To nás mrzí, máme na čem pracovat, oproti Hradci jsme výkon posunuli o kousek výše, výhra domácích však byla zasloužená."