24.11.2022

Dorostenci na úvod nadstavby po nepovedené první třetině vysoko podlehli Plzni

Pardubičtí dorostenci nevstoupili do nadstavbové části extraligy dobře. Proti vítězi základní části z Plzně inkasovali už v první třetině pět branek. I přes zlepšený výkon a zvýšený počet střeleckých pokusů si už v dalších částech zápasu hosté náskok hlídali a Dynamu nepovolili přidat další góly. Na domácí straně odehrál povedené utkání jediný střelec Dominik Kučera, na plzeňské straně zářil mládežnický reprezentant Adam Titlbach s pěti body.

Extraliga dorostu, 1. kolo, čtvrtek 24.11.2022, Pardubice, enteria arena

1:8
1:5, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 16:00 Kučera (Šmerda; 5/5) – 04:52 Titlbach (Fábera, Beran; 5/5), 11:34 Titlbach (Prošek; 5/5), 15:02 Úbl (Tolar, Beran; 5/5), 17:35 Makovec (Slačík, Prošek; 5/4), 19:33 Titlbach (Beran; 5/5), 24:36 Titlbach (Beran, Holubec; 5/5), 32:58 Titlbach (Úbl; 5/4), 57:14 Skala (Holubec, Makovec; 5/5). Rozhodčí: Borecký – Bohuněk, Hájková. Diváci: 50. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:2. Střely na branku: 29:35. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:8.
Dynamo Pardubice: Antoš (Tuláček) – Švec, Křečan, Šmerda, Kaštánek, Úlehla, Oliva – Kučera, Bartoň, Korec, Lempach, Krčál, Kopecký, Kantor, Mikeska, Rolinek.
Plzeň: Mařík – Kamas, Tolar, Holubec, Kocek, Černý, Prošek, Skala – Fábera, Hofrajtr, Úbl, Matějka, Klatovský, Pittr, Beran, Makovec, Slačík, Titlbach.

Úvodní branku utkání vstřelil už v 5. minutě plzeňský Adam Titlbach, který po kombinaci potrestal špatné střídání domácího týmu – 0:1. Na 2:0 mohl navýšit Hofrajtr, jehož bekhend těsně minul branku Antoše. Ve 12. minutě se prosadili hosté znovu, když se trefil po teči Adam Titlbach – 0:2. Hrozivá dvacetiminutovka Dynama bohužel pokračovala, když obrana trestuhodně nehlídala Matyáše Úbla, který zamíchal před brankářem pukem a poslal ho mezi betony – 0:3. Po povedené individuální akci se trefilo také domácí Dynamo. Dominik Kučera proklouzl obranou a forhendovou kličku přesně umístil k tyči – 1:3. Po dvou trestech Lempacha využila obě přesilové hry Plzeň. Na 4:1 usměrnil puk za záda Antoše Petr Makovec a necelých třicet vteřin před první sirénou vstřelil pátý gól Adam Titlbach a zkompletoval svůj hattrick.

Matěj Tuláček se v brance moc neohřál a hned musel čelit kombinaci Titlbacha s Matějkou, zasahovat nakonec nemusel. Na druhé straně po pohledné kombinaci zakončoval Bartoň jen do tyče Maříka. Za další minutu vstřelila Plzeň šestý gól, když se prosadil Adam Titlbach z hranice brankoviště – 1:6. Hra se ale opět bleskově přemístila na druhou stranu, Štěpán Lempach v dobré pozici trefil brankáře Plzně do hrudi. Ve vlastním oslabení se dobře prezentoval domácí Kučera, který se natlačil přes dva obránce před bránu, jednou rukou v tísni ale mezi betony nezakončil. Také pořádná dávka smůly čekala na Dynamo u sedmé inkasované branky. Clonící obránce Pardubic si ve snaze zasáhnout puk jej srazil za záda Tuláčka, který nestačil reagovat. Jako poslední se puku z hostů dotkl Adam Titlbach – 1:7. Těsně před druhou sirénou ještě Švec výborně našel pasem přes celé hřiště Dominika Kučeru, který pukem zasáhl pouze brankáře.

Ve 45. minutě dobře vystřelil na lapačku Tomáš Rolinek, Maříkovi kotouč vypadl, k dorážce se ale přes pevnou obranu nikdo neprokousal. Naopak tři minuty před koncem udeřila Škodovka poosmé, když střela Tomáše Skaly od modré propadla Tuláčkovi k tyči – 1:8. Druhé utkání nadstavby sehrají dorostenci opět doma v sobotu proti karlovarské Energii.

Jiří Fibiger (HC Dynamo Pardubice): „V první třetině jsme samozřejmě my doma očekávali lepší zápas. Ale vyvíjelo se to tak, jak se to vyvíjelo. Do druhé třetiny jsme udělali změny: změnili jsme brankáře, prohodili obranné dvojice a do zápasu jsme se potřebovali dostat. I za stavu 1:5 jsme pořád chtěli hrát a myslím si, že se náš výkon postupně zlepšoval. Bylo to vidět i na střelách na branku, ve druhé třetině už jsme měli nějakých osm, devět střel, v první pouze dvě. Kluky jsme tlačili stále dopředu, ať nekoukají na výsledek z první třetiny a posouvají se dál do zápasu. Poslední třetinu jsme prohráli 0:1, opět nám zase přibyly nějaké další dobré věci. Budeme se v této skupině snažit posouvat se dál. Soupeři jsou opravdu těžcí, ale víme, o co nám jde a budeme na tom pracovat.“