17.12.2022

Gólovou přestřelku ve Vítkovicích dorost nevyhrál

Pardubičtí dorostenci odehráli další zápas, tentokrát na ledě Vítkovic. V tomto utkání padlo deset branek, vítězně z něj vyšli domácí v poměru 6:4. I když se Pardubicím několikrát podařilo manko vyrovnat, ke konci třetí části dostaly dvě rychlé branky a odjely tak domů s prohrou.

Extraliga dorostu, 8. kolo, sobota 17.12.2022, Ostrava, OSTRAVAR ARÉNA

6:4
3:2, 1:1, 2:1
Branky a nahrávky: 04:18 Matějka (Saxa; 5/5), 09:40 Saxa (Matějka, M. Man; 5/5), 10:01 V. Fojtík (5/5), 38:13 Saxa (Lerch, Matějka; 5/5), 58:43 Nazad (M. Man, Fasner; 5/5), 59:50 V. Glos (5/5) – 09:19 Kučera (Bartoň; 5/5), 18:14 Křečan (Krčál; 5/4), 33:44 Krčál (Křečan; 5/5), 47:51 Úlehla (Oliva, Rolinek; 5/5). Rozhodčí: Konvička – Vengřín, Hladík. Diváci: 196. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Střely na branku: 44:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 6:4.
Vítkovice: Vilém – V. Glos, Zvejška, V. Glos, M. Man, Kisza, M. Fojtík, Čuba – V. Fojtík, Matějka, Michalík, Saxa, M. Man, Fasner, Nazad, Lerch.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Švec, Křečan, Šmerda, Vápeník, Úlehla, Oliva – Kučera, Bartoň, Korec, Pražan, Krčál, Kantor, Rolinek.

Na začátku první třetiny se vedení ujali domácí, kdy Vojtěch Matějka střelou z levého kruhu otevřel skóre zápasu - 1:0. O pět minut později Pardubice vyrovnaly, kdy Baroň přihrával Dominiku Kučerovi do mezikruží, který tvrdou střelou překonal Viléma - 1:1. Vítkovice na to rychle zareagovaly a šly znovu do vedení, do samostatného úniku se dostal Markus Saxa, který prostřelil Tuláčka - 2:1. Za dvacet vteřin domácí navýšili své skóre na dvoubrankové vedení, Vojtěch Fojtík vystřelil od modré a kotouč propadl Tuláčkovi mezi betony - 3:1. Poté šlo Dynamo do tří, ale toto oslabení dokázalo zvládnout a zabránilo tak Vítkovicím přidat další branku. Před zazvoněním první sirény si Pardubice zahrály přesilovou hru, kterou využilo, Filip Křečan zamířil přesně mezi tři tyče a snížil skóre - 3:2.

Ve druhé části se hned po buly dostal na kotouč pardubický Krčál, který se dostal před Viléma, kde střílel, ale domácí brankář střelu vyrazil betony. Poté vítkovický Lerch nahrával Fojtíkovi před bránu, ale domácímu útočníkovi střela nesedla a kotouč šel tak vysoko nad branku. Ve 33. minutě Pardubice opět srovnaly, kdy David Krčál vystřelil z mezikruží do horního rohu branky - 3:3. Potom si Dynamo zahrálo další početní výhodu, při níž nemělo moc šancí a domácí se tak dokázali ubránit. Ve 38. minutě šli do útoku, jmenovitě Markus Saxa, který svým druhým gólem v zápase poslal znovu Vítkovice do vedení - 4:3.
Začátek třetí třetiny byl bez šancí, ani jeden z týmů si ji nedokázal vytvořit . Až ve 47. minutě, kdy Pardubice přidaly čtvrtou branku, Vápeník nahrál Eriku Úlehlovi, který přesnou střelou z pravého kruhu překonal vítkovického Viléma - 4:4. V 58. minutě domácí Michael Nazad překonal popáté v utkání Tuláčka - 5:4. Na konci ještě Dynamo odvolalo brankáře, ale Vincent Glos vyhodil kotouč do prázdné brány a tím tak potvrdil výhru domácích - 6:4.