7.1.2023

Dorost ztratil ve třetí třetině vedení a těsně prohrál v Porubě

Pardubičtí dorostenci v desátém kole nadstavby vyjeli na led Poruby. Dynamo po dvou třetinách vedlo 3:2, ale nakonec ve třetí třetině dostalo dvě branky a prohrálo těsně 3:4.

Extraliga dorostu, 10. kolo, sobota 7.1.2023, Ostrava, RT TORAX ARENA

Poruba

4:3
2:2, 0:1, 2:0
Branky a nahrávky: 07:12 Bodnar (Skorokhod; 5/5), 15:53 Yevtiekhov (Bodnar; 5/3), 47:47 Jeřábek (Korpas; 5/5), 56:00 Hansel (5/5) – 01:21 Pilař (Turena; 5/4), 17:34 Úlehla (5/5), 30:09 Kantor (Úlehla, Vápeník; 5/4). Rozhodčí: Hranoš – Návrat, Frais. Diváci: 70. Vyloučení: 3:9. Využití: 1:2. Střely na branku: 63:41. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3.
Poruba: S. Sobol – Dragon, Pavlíček, Stasjuk, Jeřábek, Veselý, Bodnar – Hlaváč, Žídek, P. Sobol, Yevtiekhov, Indrst, Skorokhod, Hansel, Korpas, Vehovský, Zachariasz.
Dynamo Pardubice: Tuláček (Antoš) – Švec, Křečan, Šmerda, Novosad, Kaštánek, Vápeník, Úlehla, Oliva – Vítek, Bartoň, Pilař, Pražan, Lempach, Kopecký, Kantor, Rolinek, Turena.

Pardubice šly hned v úvodu zápasu do vedení, kdy dostal přihrávku na pravý kruh Vít Pilař, který v první minutě překonal Sobola - 0:1. V sedmé minutě Poruba vyrovnala, Bodnar si najel až před Tuláčka, kde poslal puk za záda pardubického brankáře - 1:1. Poté šlo Dynamo do tří a domácí tuto početní výhodu využili, kdy Jevtěchov prostřelil Tuláčka - 2:1. Východočeši ale na to rychle zareagovali, kdy Erik Úlehla střelou z mezikruží srovnal skóre utkání na 2:2.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučen jeden z pardubických hráčů, domácí Jeřábek střílel od modré, ale Tuláček kotouč vyrazil betony. Ve 30. minutě i Pardubice využily přesilovku, kdy Tadeáš Kantor rychlou střelou dostal puk do porubské branky - 2:3. Potom se k puku dostal domácí Hlaváč, který vystřelil z levého kruhu, ale Tuláček střelu schoval do lapačky.

Ve třetí části si na začátku zahrály Pardubice početní výhodu, při níž střílel z ostrého úhlu Oliva, ale jeho střela trefila jen boční stranu porubské branky. Ve 47. minutě bylo znovu vyrovnáno, kdy Jeřábek ujel a rychlou střelou prostřelil pardubického brankáře - 3:3. Poté v 56. minutě šli domácí do vedení, kdy ujel sám Hansel a vstřelil čtvrtou branku Poruby - 4:3. Minutu před koncem třetí pasáže Pardubice střídaly brankáře, kvůli zranění Tuláčka. Pardubice nakonec prohrály 4:3.