14.1.2023

Dorostenci v derby neskórovali a s Hradcem Králové prohráli

Dorostenci pardubického Dynama posedmé z posledních osmi zápasů prohráli. Bodovat nedokázali ani ve východočeském derby, kdy na domácím ledě proti Hradci Králové inkasovali dvakrát již v první třetině. Ve zbytku zápasu se náskok Mountfieldu ještě navýšil a zastavil se na nelichotivém výsledku 0:6. Králem východních Čech je tak soupeř z Hradce Králové.

Extraliga dorostu, 12. kolo, sobota 14.1.2023, Pardubice, enteria arena

Mountfield HK

0:6
0:2, 0:1, 0:3
Branky a nahrávky: 06:05 Páleník (Pánek, Burda; 5/5), 07:13 Pavlík (Aschenbrenner, Černý; 5/4), 30:10 Samek (T. Vítek, Novotný; 5/3), 43:33 Jón (Pavlík, Černý; 5/5), 46:00 Hendrych (Páleník, Samek; 5/5), 47:57 Novotný (4/5). Rozhodčí: Mareš – Kolář, Hnilička. Diváci: 100. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 26:49. Průběh utkání: 0:6.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Křečan, Šmerda, Novosad, Kaštánek, Úlehla, Oliva – M. Vítek, Kučera, Bartoň, Pilař, Pražan, Kopecký, Kantor, Rolinek, Turena.
Mountfield HK: Petřík – Pánek, Forejtek, Samek, Janeček, Černý, Burda – Voděracký, Frolík, Jón, Aschenbrenner, Hendrych, Novotný, T. Vítek, Pavlík, Páleník.

Hned na začátku první třetiny se dostal do útoku hostující Pánek, který vystřelil z otočky, ale Tuláček kotouč vyrazil. V šesté minutě šel Hradec do vedení, kdy Pánek nahrával Páleníkovi, který rychlou střelu překonal Tuláčka – 0:1. O minutu později hosté využili přesilovou hru a šli do dvoubrankového vedení, Pavlík vypálil z mezikruží a Tuláčkovi střela propadla až za jeho záda – 0:2. Poté se dostal k puku Rolinek, který založil útok a střílel, Petřík střelu schoval do lapačky.

Ihned po vhazování ve druhé části se puku ujal hradecký Pavlík a zkusil vystřelit na Tuláčka, ale střela šla mimo jeho branku. Potom pálil od modré Šmerda, ale jen do Petříkovy lapačky. Ve 30. minutě Hradec přidal třetí branku, kdy opět využil početní výhodu, tentokrát se trefil od modré Samek – 0:3. Ke konci třetiny ještě pardubický Oliva objel hradeckou bránu a zakončoval, Petřík na poslední chvíli střelu vyrazil.

Po uplynutí pár minut ve třetí pasáži Mountfield vstřelil čtvrtou branku, z pravého kruhu Tuláčka překonal Jón – 0:4. Poté byl vyloučen jeden z pardubických hráčů a Hradec opět přesilovku využil, jmenovitě Hendrych – 0:5. Ve 47. minutě hosté přidali další gól, kdy do samostatného úniku ujel Novotný a pošesté v zápase překonal Tuláčka – 0:6. Pardubice se potom ještě pokoušely vstřelit branku, to se jim ale nepovedlo a prohrály tak 6:0.