19.1.2023

Otočka Dynama výhru nepřinesla. Dorostenci padli po prodloužení

Dorostenci Dynama vyjeli v rámci nadstavbové části Extraligy dorostu na půdu čtvrté Plzně. Domácí udávali tempo první třetiny, což se ukázalo také na skóre, jelikož bylo po první třetině 2:0 ve prospěch Indiánů. V druhé dvacetiminutovce se domácí dostali již do tříbrankového vedení, avšak dvě minuty před koncem přišla první branka Dynama a snížení vedení. Poslední třetinu se Dynamo tlačilo více do útoku, a to se projevilo i na skóre, které Dynamo dokázalo srovnat. Následné prodloužení se ale Dynamu nepovedlo, a tak z Plzně veze bod po prohře v prodloužení.

Extraliga dorostu, 13. kolo, čtvrtek 19.1.2023, Plzeň, LOGSPEED CZ Aréna

Plzeň

4:3
2:0, 1:1, 0:2 – 1:0
Branky a nahrávky: 02:07 Makovec (Beran, Pittr; 5/5), 05:55 Klatovský (Úbl, Skala; 5/5), 37:36 Prošek (Makovec; 5/4), 61:05 Holubec (Prošek; 4/3) – 39:47 Pražan (Krčál; 5/5), 47:50 Úlehla (Krčál, Kaštánek; 5/5), 56:25 Kučera (Pilař, Turena; 5/5). Rozhodčí: Matoušek – Kučera, Hradil. Diváci: 43. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Střely na branku: 45:37. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.
Plzeň: Mařík – Tolar, Kocek, Černý, Prošek, Skala, Holubec, Mašek – Hofrajtr, Úbl, Pavlák, Matějka, Klatovský, Pittr, Beran, Makovec, Slačík, Fehér.
Dynamo Pardubice: Antoš – Křečan, Šmerda, Kaštánek, Vápeník, Oliva – Kučera, Bartoň, Andrushchenko, Pilař, Úlehla, Pražan, Krčál, Kantor, Rolinek, Turena.

Domácí Plzeň vstoupila do utkání lépe než Dynamo, což se projevilo hned ve třetí minutě, ve které úvodní branku zápasu vsítil Petr Makovec, který si převzal puk ve středním pásmu od Berana a střelou od levého kruhu pod břevno Antoše otevřel skóre zápasu – 1:0. Netrvalo to dlouho a rozdíl byl již o dvě branky, jelikož v šesté minutě dokázala Plzeň zdvojnásobit vedení poté, co Úbl prostrčil puk na najíždějícího si Antonína Klatovského, jenž kličkou přes obránce a následně i přes brankáře překonal obrannou linii Dynama a rozvlnil síť hostů – 2:0. Snížení Vedení mohlo přijít necelé dvě minuty před koncem, avšak David Krčál nedokázal trefit odkrytou branku Maříka.

Začátek prostřední části zápasu mohlo Dynamo snížit vedení Plzně po střele Kaštánka, který však tvrdou ránou od modré trefil pouze spojnici plzeňské branky. První branka třetiny a třetí branka Plzně přišla až v osmatřicáté minutě, kdy domácí dostali početní výhodu, kterou se jim podařilo využít za šest vteřin. Po vyhraném buly v útočné třetině Plzně se dostal puk na modrou čáru, kde byl již připravený Hynek Prošek, jehož dělová rána propadla až za záda Antoše – 3:0.Úvodní branka Dynama přišla až v poslední minutě třetiny. Chyba obrany Plzně za svou brankou darovala kotouč Krčálovi, který našel před brankou volného Tadeáše Pražana, jenž vymetl levou šibenici a snížil vedení domácích – 3:1.

V závěrečné třetině se Pardubice tlačily hlavně do útoku, čehož mohl v třiačtyřicáté minutě využít Beran, který se dostal do samostatného úniku, ale dokázal trefit pouze břevno pardubické svatyně. Tlak Dynama se povedlo využít v osmačtyřicáté minutě, kdy nejdříve od modré čáry napřáhl Kaštánek, avšak Mařík jeh ránu vyrazil k neobsazenému Eriku Úlehlovi, jenž trefil odkrytou branku a dal Dynamu šanci na otočku – 3:2.

Srovnávací branka Dynama přece jen přišla, a to v sedmapadesáté minutě poté, co si Dominik Kučera našel odražený kotouč a přehozením Maříkova betonu srovnal stav utkání, jenž vydržel až do konce základní hrací doby – 3:3. Prodloužení poznalo vítěze už po pětašedesáti vteřinách, kdy se po početní výhodě prosadil Tomáš Holubec, který tak po několika šancích ukončuje zápas ve prospěch Plzně – 4:3.