4.2.2023
Michal Jelínek

Dorost porazil Slavii a vybojoval třetí vítězství v řadě

V rámci 16. kola skupiny o pořadí v play off v dorostenecké extralize se pardubičtí mladící představili na ledě pražské Slavie. Vítězný gól zápasu dal v samotném závěru, který byl poznamenaný mnoha vyloučeními, David Krčál. Dobrý výkon předvedl například kromě dalších skórujících hráčů Martina Švece a Milana Tureny také brankář Matěj Tuláček.

Extraliga dorostu, 16. kolo, sobota 4.2.2023, Praha, Zimní stadion Eden

Slavia Praha

2:3
0:1, 0:1, 2:1
Branky a nahrávky: 57:37 T. Poletín (Matějovský, Kucharčík; 5/4), 59:38 T. Poletín (Kucharčík; 4/4) – 07:46 Švec (5/5), 20:30 Turena (Pilař; 5/4), 59:21 Krčál (Vápeník; 4/3). Rozhodčí: Pastier – Kettner, Stacho. Diváci: 53. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. Střely na branku: 47:25. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.
Slavia Praha: F. Poletín – Pšenička, Labuzík, Hubinka, Kubánek, Lorenz, Ciolek, Marek – Filip, Tichý, Havlíček, Matějovský, T. Poletín, Tittl, Chludil, Hlavička, Kucharčík, Němeček.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Švec, Křečan, Šmerda, Jansa, Kaštánek, Vápeník, Oliva – Kučera, Bartoň, Andrushchenko, Pilař, Úlehla, Pražan, Lempach, Krčál, Kantor, Turena.

Dynamo poslal do vedení v osmé minutě Martin Švec, který proměnil svoji individuální akci ve vstřelený gól. Branka padla jen několik sekund po skončení pardubického oslabení. Své šance si v úvodní periodě vypracovaly oba týmy.

Třicet sekund po skončení první přestávky zvýšil náskok Východočechů Milan Turena. Jednalo se o přesilovkovou trefu, na níž měl svoji zásluhu také přes šířku útočného pásma přesně nahrávající Vít Pilař. Dobrý výkon předváděl rovněž brankář Matěj Tuláček, jenž si připsal důležité zákroky proti zakončení Slavie. Ta hrála ve 38. minutě 53 sekund trvající přesilovku pět na tři, ale snížit nedokázala.

Ve třetí třetině nevyužili početní výhodu nejprve pardubičtí hokejisté po Chludilově vyloučení a poté ani Pražané při Lempachově trestu. Další přesilovou hru ovšem domácí už zužitkovali. Poté, co se na trestnou lavici posadil Andruščenko, v 58. minutě se prosadil Tomáš Poletín. V té době se navíc gólman František Poletín už nacházel na střídačce.

Závěr duelu byl poměrně vyostřený. Za hákování hlavní arbitr potrestal domácího Kubánka, navíc za napadení rozhodčího dostal osobní trest jeho spoluhráč Chludil. V poslední minutě, kdy mimochodem sudí nepřehlédli ani faul hostujícího Úlehly, přišlo potvrzení tříbodového zisku Dynama. Postaral se o něj David Krčál gólem do prázdné brány. Přestože pak ještě Slavia díky druhé Poletínově brance snížila na 2:3, pardubičtí dorostenci o svoji třetí výhru v řadě už nepřišli.