22.9.2022

Dorost zvládl první domácí utkání, náskok z druhé třetiny na Motor stačil

Dorostenci po dvou venkovních vystoupeních vstoupili do sezony také před domácími fanoušky a hned jim připravili důvod k radosti. Na výhře 4:3 nad Českými Budějovicemi se výraznou měrou podílel dvougólový Štěpán Lempach a David Krčál, který asistoval u tří branek Dynama. Po první třetině sice Pardubice lehce ztrácely, ale postupně si svojí nepříjemnou hrou dokázaly vynutit chyby od soupeře a vypracovat si dostatečný náskok, který i přes tlak Motoru ke konci zápasu nepustily.

Extraliga dorostu, 3. kolo, čtvrtek 22.9.2022, Pardubice, enteria arena

České Budějovice

4:3
0:1, 3:0, 1:2
Branky a nahrávky: 22:39 Lempach (5/5), 34:10 Bartoň (Kantor, Krčál; 5/5), 39:52 Lempach (Krčál; 5/5), 45:47 Kantor (Krčál, Jansa; 5/5) – 17:31 Šimon (Postl, Gřegořek; 5/3), 54:14 Šimon (Humeník, Lukeš; 5/5), 55:05 Humeník (Aulický, Šíma; 5/5). Rozhodčí: Battěk – Štěpánek, Maňák. Diváci: 50. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 31:20. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Křečan, Jansa, Kaštánek, Vápeník, Úlehla, Oliva – Kučera, Bartoň, Korec, Pilař, Pražan, Lempach, Krčál, Kantor, Turena.
České Budějovice: Schacherl – Lukáš, Kubík, Blažek, Šíma, Fábera, Prušák, Gřegořek – Aulický, Šimon, Humeník, Kretschmer, Palán, Lukeš, Vlna, Postl, Hoch, Drančák.

Dorostenci Dynama nastoupili ke svému třetímu utkání základní části poprvé doma proti Motoru České Budějovice. Vyrovnaná první třetina nabídla zajímavé šance na obou stranách. První šanci si vypracoval domácí Úlehla, který se snažil využít Kučerovo nenápadného nahození, jenže otočka do střelecké pozice mu trvala příliš dlouho a zakončení z toho nebylo. Gól nevstřelil ani Lempach, který využil přesilové hry a z levého kruhu vyslal dobrý pokus, který Schacherlovi vypadl z lapačky těsně vedle tyče. Jenže do vedení se dostali hosté i díky přesilové hře, kterou vyřešil do úspěšného konce Alan Šimon, který usměrnil kotouč za Tuláčkova záda – 0:1.

Druhou třetinu sice začalo Dynamo v oslabení, hned po vypršení ale svojí aktivitou zařídil vyrovnání Štěpán Lempach, který po zisku puku uklidil puk bekhendem pod horní tyč – 1:1. Vedení mohl zařídit Bartoň, ale z mezikruží minul. Šimon Bartoň se však nakonec prosadil ve 35. minutě, když nikým nebráněn přesně z mezikruží zamířil – 2:1. O minutu později ale výborný Tuláček vychytal únik Aulického, kterého obrana nepokryla. Po chybě v obranné třetině se osm vteřin před koncem druhé třetiny trefuje podruhé v zápase Štěpán Lempach, který se ujal kotouče a trefil nad beton Schacherla – 3:1.

Pilař mohl dát čtvrtý gól, jenže nevyužil přihrávku Lempacha a beton brankáře nepřehodil. Ve 46. minutě ale Dynamo navýšilo zásluhou Tadeáše Kantora na 4:1 a už se zdálo, že je hosté nemají čím zaskočit, jenže dorost Českých Budějovic našel v sobě novou jiskru. Nejprve Hoch nastřelil jen Tuláčka, ale o necelou minutu později se prosadil Alan Šimon, který se štěstím prohodil puk přes lapačku brankáře – 4:2. Opaření domácí schytali ještě třetí branku v 56. minutě z hole Matyáše Humeníka, který procpal puk pod betonem Tuláčka – 4:3. Při hře bez brankáře si hosté už nic zajímavého nevytvořili a domácím tak zůstaly na kontě tři body, které si drželi od druhé třetiny.

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): „Při vedení 4:1 jsme věřili, že už se nám nic nestane, protože chybělo šest minut do konce. Klukům jsme říkali, že už to v klidu dohrajeme… Ale prostě mládežnický hokej je takový a o zábavu jsme měli ještě postaráno. Naštěstí to gólman zavřel a další gól už jsme nedostali.“

Milan Dančišin (HC Motor České Budějovice): „Ke konci nám chybělo trochu štěstíčka, v poslední minutě jsme tam měli ještě dvě šance, které jsme nedali, a stejně jako v předešlých třech zápasech – hokej se hraje šedesát minut a my jsme dneska hráli druhou třetinu špatně. Vyrobili jsme tři chyby a ty rozhodly zápas.“