29.9.2022

Po dvou výhrách v řadě padli pardubičtí dorostenci doma proti Liberci

Dorostenci po venkovním zápase v Táboře hostili utkání proti Liberci. První třetina i přes značné množství střel gólovou radost nepřinesla, avšak v druhé části zápasu se dvěma góly prosadil Špilka a poslal Liberec do dvougólového vedení. Start třetí třetiny se vyvedl lépe Dynamu, které snížilo vedení, ale ke konci utkání upravil skóre Liberec střelou do prázdné branky.

Extraliga dorostu, 5. kolo, čtvrtek 29.9.2022, Pardubice, enteria arena

1:3
0:0, 0:2, 1:1
Branky a nahrávky: 46:11 Krčál (Pilař; 5/5) – 31:02 Špilka (Průšek; 5/4), 37:58 Špilka (Pekař; 4/5), 58:11 Šťástka (5/5). Rozhodčí: Veinfurter – Všetečka, Šesták. Diváci: 110. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 36:26. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Novosad, Křečan, Šmerda, Kaštánek, Vápeník, Oliva – D. Kučera, Bartoň, Korec, Pilař, Pražan, Lempach, Krčál, Kantor, Rolinek, Turena.
Bílí Tygři Liberec: Bogač – Ehrenberger, Seidl, Hrouda, Jarabko, Průšek, Macháček, Pilíšek, Král – Maxin, Kratochvíl, T. Kučera, Rozsíval, Šťástka, Pekař, Špilka, Prokůpek, Hájek.

Poklidný start utkání mohl ve druhé minutě změnit Oliva, ten se podobně jako Krčál o pár vteřin před ním pokusil o střelu od modré. Ta prošla přes obrannou hradbu před brankou až k Bogačovi, ale ten si s ní poradil. V sedmé minutě všechny překvapil Kratochvíl, jež prošel přes celé hřiště až k brance Tuláčka, avšak jeho střela proletěla těsně nad břevnem pardubické svatyně. Ve chvíli, kdy dostalo Dynamo výhodu v podobě přesilové hry se o puk přihlásil úplně volný Kučera, který v prostoru mezikruží vypálil puk na Bogačovu branku, kde byl ale připravený liberecký brankář a puk chytil.

Ve druhé třetině již byli aktivnější hráči Liberce. Ti se hned ve čtyřiadvacáté minutě dostali do šance, když od modré vystřelil Jarabko, avšak neúspěšně. Jeho střela se však ještě odrazila k hokejce Šťastka, ale bleskové přesunutí Tuláčka zachránilo pardubickou branku. V šestadvacáté minutě se radovali hosti, avšak ne moc dlouho, jelikož jejich gól nebyl díky hráčům v brankovišti uznán.

Oprávněná radost přišla až ve dvaatřicáté minutě, kdy Průšek našel na levém křídle osamoceného Vasyla Špilka, který měl již otevřenou cestu a dostal puk za záda Tuláčka – 0:1. tři minuty před koncem druhé třetiny se hosté mohli radovat podruhé, jelikož Bílí Tygři z Liberce využili oslabení ve vlastních řadách a díky Pekařově přihrávce na již dvougólového Vasyla Špilka vedli po druhé třetině o dvě branky – 0:2.

Závěrečná dvacetiminutovka vyšla lépe Dynamu, které se dokázalo dostat na rozdíl jedné branky poté, co se Bogač pokusil vyhodit puk zpoza branky, ale ke kotouči se dřív dostal Pilař, kterému se ještě povedlo poslat puk před branku na volného Davida Krčála, jež zakončil do prázdné branky – 1:2. Dynamo k závěru utkání ještě vyzkoušelo hru bez brankáře, ale toho využil Marek Šťastka, který zakončil puk skoro přes celé hřiště a ustanovil tak konečné skóre zápasu 1:3.

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice) - „První dvě třetiny jsme výrazně zaostávali za libereckými hráči. Byli jsme horší v pohybu a byli jsme ustrašení. Třetí třetinu bohužel už za stavu 2:0 jsme začali trošku odvážněji, měli jsme tam spoustu šancí, dokonce i na vyrovnání a nakonec jsme dostali do prázdné a soupeř si zaslouženě odváží tři body.“