6.10.2022

Dorost nestačil na Mladou Boleslav a prohrál potřetí v řadě

Pardubičtí dorostenci odehráli další extraligový zápas na domácím ledě s Mladou Boleslaví. Dynamo na začátku první třetiny prohrávalo, ale v desáté minutě šlo po obratu do vedení. Hosté na konci první části srovnali. O výsledku rozhodla třetí třetina, ve které se dvakrát prosadila Boleslav a z Pardubic si odvezla tři body.

Extraliga dorostu, 7. kolo, čtvrtek 6.10.2022, Pardubice, enteria arena

Mladá Boleslav

2:4
2:2, 0:0, 0:2
Branky a nahrávky: 09:16 Bartoň (Korec, Krčál; 5/4), 10:45 Kaštánek (Vápeník, Lempach; 5/5) – 06:11 Král (Lisler, Hlinský; 5/3), 18:30 Hlinský (Vojáček; 5/5), 40:07 Lisler (Král; 5/5), 58:19 Steklý (Vojáček, Šilhavý; 5/5). Rozhodčí: Hacaperka – Karda, Hlinka. Diváci: 65. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 37:22. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.
Dynamo Pardubice: Antoš – Novosad, Křečan, Švec, Kaštánek, Vápeník, Úlehla, Oliva – Vítek, Kučera, Drahoš, Bartoň, Korec, Pilař, Pražan, Lempach, Krčál, Turena.
Mladá Boleslav: Kovář – Křivánek, Hlinský, Tetiva, Kubíček, Šilhavý, Průšek – Kristek, Vojáček, Kurka, Hurt, Steklý, Král, Beran, Konobelj, Šindelář, Lisler.

Ihned na začátku první třetiny si Pardubice zahrály přesilovou hru, při níž se domácím nepodařilo udržet se v útočném pásmu. V šesté minutě šla Boleslav do vedení, když využila početní výhody pět na tři. Do kombinace se dostal Patrik Král, který prostřelil Antoše – 0:1. V osmé minutě byl vyloučen jeden z hostujících hráčů a Dynamu se podařilo při přesilovce vyrovnat. K puku se dostal Šimon Bartoň, který zakončoval – 1:1. Jen o minutu později šly Pardubice do vedení, když Tomáš Kaštánek dostal přihrávku od Lempacha a poslal kotouč za záda Kováře – 2:1. Poté přišlo trestné střílení, které jel hostující Steklý, ale Antoš jeho střelu chytil. Ke konci třetiny bylo opět srovnáno, Adam Martin Hlinský prostřelil domácího brankáře – 2:2.

Na začátku druhé třetiny Boleslav hrála početní výhodu, při níž měla plno šancí, ale ani jednu z nich nedokázala využít. Poté se do útoku dostal domácí Oliva, který střílel z pravého kruhu na Kováře a ten puk schoval do lapačky. Ke kotouči se potom dostal mladoboleslavský Beran, jeho šanci Antoš vyrazil betony. Ke konci třetiny se ocitli v šanci Steklý s Kristkem a druhý jmenovaný střílel, pardubický brankář ovšem chytil střelu do lapačky.

Po uplynutí sedmi vteřin ze třetí dvacetiminutovky šli hosté do vedení, když za záda Antoše propadla střela Oskara Lislera – 2:3. Poté se ke střele dostal domácí Lempach, ale ránu Kovář vyrazil vyrážečkou. V 55. minutě byl vyloučen jeden z hostujících hráčů a Dynamo dostalo šanci vyrovnat skóre, to se ale nepodařilo. Dvě minuty před koncem zápasu Boleslav definitivně rozhodla o osudu utkání, když Vojtěch Steklý překonal pardubického Antoše – 2:4.

Dorostenci Dynama tak na domácím ledě prohráli s Mladou Boleslaví 2:4.

Michal Mikeska (trenér HC Dynamo Pardubice): „Všechny naše jsou jako přes kopírák. Hra je velmi slušná, v první třetině máme nad soupeřem i navrch, ale trápí nás koncovka. Je to věc, co se neustále opakuje. Nejsme schopni zakončit, získat vedení na svoji stranu a pak dostaneme “bramboru” a je po zápase. To se ukázalo i dnes, a proto jsme na body nedosáhli.”