24.10.2022

Dorostenci zvítězili v Českých Budějovicích

Pardubičtí dorostenci odehráli další zápas extraligy na jihu Čech. V první a druhé třetině žádná branka nepadla. Až na začátku třetí části se radovali domácí, kdy Tuláčka překonal Alan Šimon. Dynamo na to ihned zareagovalo a vyrovnalo na 1:1. Pět minut před koncem zápasu rozhodl o pardubické výhře Šimon Bartoň.

Extraliga dorostu, 10. kolo, sobota 22.10.2022, České Budějovice, Budvar aréna

České Budějovice

1:2
0:0, 0:0, 1:2
Branky a nahrávky: 42:15 Šimon (Lukeš, Šíma; 5/5) – 43:38 Pražan (5/5), 55:18 Bartoň (Úlehla; 5/5). Rozhodčí: Vokoun – Jindra, Augusta. Diváci: 72. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Střely na branku: 26:31. Průběh utkání: 0:0, 0:0, 1:2.
České Budějovice: Schacherl – Lukáš, Kubík, Blažek, Šíma, Fábera, Prušák, Gřegořek – Aulický, Kinter, Šimon, Humeník, Hečko, Lukeš, Vlna, Postl, Hoch, Drančák.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Křečan, Švec, Řehořek, Vápeník, Úlehla, Oliva – Kučera, Bartoň, Korec, Pilař, Pražan, Lempach, Kantor, Drahoš, Turena.

Ze začátku první třetiny ani jeden z týmu neměl moc šancí, až do dvanácté minuty, kdy pardubický Lempach střílel od modré, ale domácí brankář střelu vyrazil na poslední chvíli betony. Poté českobudějovický Drančák zkoušel střílet z pravého kruhu, ale Tuláček střelu viděl a schoval ji do lapačky. Ke konci třetiny se do velké šance dostal pardubický Pilař s Lempachem, první jmenovaný nahrával druhému, ten ale kotouč těsně minul. V první třetině tak žádná branka nepadla.

Hned ve druhé třetině se k puku dostali domácí a zavezli ho před Tuláčka. Nejdříve střílel Dranšák a poté Hoch, ale pardubický brankář všechny pokusy zastavil. Kučera se potom dostal do dobré šance, ale jeho střela šla mimo branku. Ke konci třetiny byl vyloučen jeden z pardubických hráčů a domácí si tak zahráli přesilovku, při níž střílel Drančák, ale Tuláček vyrazil střelu betony. Ve druhé části tak také žádná branka nepadla.

Na začátku třetí třetiny padla první branka v zápase a to na straně domácích, kdy Šíma vyslal tvrdou střelu, ta se ale odrazila od Tuláčkových betonů k samotnému Alanu Šimonovi, který dorazil puk do prázdné brány - 1:0. Dynamo na to rychle zareagovalo a asi o minutu později vyrovnalo, zásluhou Tadeáše Pražana - 1:1. V 55. minutě šly Pardubice do vedení, kdy z velkého úhlu zkusil vystřelit Šimon Bartoň a domácímu brankáři kotouč propadl za jeho záda - 1:2. Na konci třetiny ještě domácí odvolali brankáře, ale Tuláček už žádný gól nepustil. Pardubice tak zvítězily 2:1.