19.3.2024
Tereza Víšková

Třaskavé čtvrtfinále dorostu s Hradcem Králové pokračuje, Pardubice druhý zápas prohrály

Pardubičtí dorostenci si dokázali v závěru první třetiny vytvořit jednobrankový náskok díky gólu Víta Macka. Hradec Králové ale průběh utkání zvrátil ve druhém dějství, kdy si uzmul vedení pro sebe dvěma góly v přesilových hrách a následně o osudu druhého zápasu série rozhodl Ondřej Páleník, který skóroval do prázdné pardubické brány.

Extraliga dorostu, ČF2, úterý 19.3.2024, Pardubice, enteria arena

Mountfield HK

1:3
1:0, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 18:35 Macek (Drábek, Křečan; 5/5) – 30:18 Frolík (Hendrych, Vencl; 5/4), 35:01 Studnický (Forejtek, Páleník; 5/4), 58:20 Páleník (4/5). Rozhodčí: Svobodová, Hacaperka – Žídek, Teršíp. Diváci: 170. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 42:32. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Ruml, Vápeník, Novosad, Jansa, Křečan, Řehořek – Korec, Tvrdik, Mikeska, Úlehla, Joska, Drábek, Sekanina, Lempach, Macek, Novák.
Mountfield HK: Záruba – Pavlík, Vencl, Pánek, Janeček, Studnický, Forejtek – Páleník, Václavíček, Šedivý, Vítek, Šichan, Hornych, Klíma, Hendrych, Frolík, Koklar.

V první třetině se utkání mezi pardubickým dorostem a rivalem z Hradce králové rozjíždělo pomalu. Hosté sice mohli otevřít utkání hned ve dvou přesilových hrách, Pardubice jim ale nedaly mnoho příležitostí skórovat. Ke změně stavu došlo až v úplném závěru třetiny, kdy se v 19. minutě ke kotouči dostal po přihrávce Drábka Vít Macek a zakončil přesně do levého horního růžku – 1:0.

Prostřední dvacetiminutovku naopak domácí nezačali nejlíp, poněvadž si puk od pardubického obránce vybojoval Páleník a mířil sám na Tuláčka. Gólman se ale zvládl rychle přesunout a skvělým zákrokem pravým betonem útočníkovu šanci eliminoval. Hned na to mohlo Dynamo svůj náskok ještě navýšit v početní výhodě, jenže tu si Hradečtí pohlídali a pár minut na to ve své výhodě vyrovnali. Na pravý kruh dostal od Hendrycha nabito Filip Frolík a tvrdou ranou z první prostřelil domácího brankáře do vzdálenějšího rohu – 1:1. Hradec Králové ani v další přesilové hře nelenil a poprvé v utkání se ujal vedení. Po kombinaci s Forejtkem a Páleníkem se prosadil Karel Studnický1:2. Ani faul Hradce pak už Dynamu ke srovnání stavu nepomohl.

V poslední periodě se Pardubice tlačily do útočné třetiny, kde ale hostující celek předváděl dobrou defenzivní činnost, a tak domácí už nedokázali rozvlnit síť jejich brány podruhé. V závěru sice Pardubice odvolaly brankáře při přesilové hře, ale přesně ve chvíli, co se Tuláček vzdálil od klece, se ke kotouči dostal Ondřej Páleník, a i přes rychlý sprint gólmana nazpět zasadil útočník Dynamu poslední ránu v podobě gólu do prázdné brány – 1:3. Série Pardubic s Hradcem Králové je tak vyrovnána na stav 1:1 a o jejím dalším osudu se bude rozhodovat 22. a 23. března na ledě Mountfieldu.

Vojtěch Faltys (HC Dynamo Pardubice): „Lituji dnes každého diváka, který se na tenhle zápas přišel podívat. Neměl vůbec parametry play-off, ani od jednoho týmu. My jsme byli mnohem horší než soupeř. Nějaké parametry pak nesla třetí třetina, kdy jsme se tlačili do zakončení, zrychlili jsme hru, ale za ty první dvě třetiny si Hradec zasloužil vyhrát, od nás tam nebylo vůbec nic.“

Jiří Janoušek (Mountfield HK): „První třetina byla oboustranně taková vlažná, úplně to za mě neodpovídalo utkání play-off. My jsme si k tomu něco o přestávce řekli a mužstvo na to fantasticky zareagovalo a o druhé třetině jsme začali neuvěřitelně bojovat. Tou bojovností, odhodláním a týmovým výkonem jsme dokázali srovnat stav série na 1:1 a teď se co nejlíp připravíme na dva domácí zápasy.“