16.9.2023

Dynamo B v prvním domácím utkání sezony padlo s Třebíčí těsně v nájezdech

Po nedohraném úvodním kole v Prostějově to pro B tým bylo doma prakticky první plnohodnotné utkání sezony. A první třetina byla gólově pořádně divoká, domácí Dynamo z ní odcházelo ve vedení 3:2. Druhá část sice nabídla výraznou aktivitu Pardubic, góly ovšem nepadaly. Ve třetí periodě Třebíč dvěma slepenými góly zápas rychle otočila, v předposlední minutě ovšem uplatnil na brankovišti důraz Jakub Lichtag a srovnal. V prodloužení branka nepadla, hosté získali bod navíc v desáté sérii nájezdů zásluhou Dočekala.

Chance liga, 2. kolo, sobota 16.9.2023, Chrudim, Zimní stadion

Horácká Slavia Třebíč

4:5
3:2, 0:0, 1:2 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 06:09 Žálčík (Mikyska, Herčík; 5/5), 12:41 Pochobradský (Tomas; 5/5), 16:41 Mikyska (5/5), 58:59 Lichtag (Mikyska, Bučko; 5/5) – 00:12 Psota (Dočekal; 5/5), 09:25 Bittner (Psota, Dočekal; 5/5), 47:46 Psota (Dočekal, Vodný; 5/4), 48:13 Frömel (Michálek; 5/5), rozh. náj. Dočekal. Rozhodčí: Wagner, Hucl – Štěpánek, Dědek. Diváci: 358. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 31:21 (13:7, 11:6, 5:6). Zblokované střely: 9:8. Vhazování: 43:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4, 4:4.
Dynamo Pardubice: Honzík – Zdráhal, Kolář, Kaštánek, Bučko, Voženílek, Kubíček – Herčík, Mikyska, Žálčík – Kaplan, Kaut, Lichtag – Pavlata, Pochobradský, Rouha – Tomas, Zeman, Štetka.
Horácká Slavia Třebíč: Pakarinen (Mičán) – Bořuta, Furch, Štebih, Baláž, Poizl, Kříž, Vodička – Dočekal, Bittner, Psota – Vodný, Michálek, Ferda – Berka, Malý, Frömel – Svoboda, Horváth, Stehlík.

Dynamo se nestačilo v zápase druhého kola ani rozkoukat, a až poprvé kapitulovalo, konkrétně ve 12. vteřině na nic nečekal Matěj Psota, nahodil puk, který se od zadního mantinelu odrazil na hůl a přelstil brankáře i obránce – 0:1. Srovnáno ale bylo v 7. minutě, kdy Herčík založil krátkým pasem rychlou protiakci, kterou hosté absolutně nezachytili. Puk poslal na Mikysku, jenž v plné rychlosti narýsoval přesnou nahrávku Lukáši Žálčíkovi, který bekhendovou kličkou zasunul za Pakarinena – 1:1. Třebíč si ale vzala vedení zpátky v 10. minutě, kdy po nenápadné situaci trestal kapitán Ladislav Bittner, který doklepl puk za Honzíka. Vypadalo to, že Honzík má puk zcela pod kontrolou, nikdo tomu už nevěnoval pozornost, až právě na Bittnera – 1:2. Do samostatného úniku se následně v rozestoupené obraně dostal Daniel Herčík, který ale střelou na lapačku nebyl úspěšný.

Až o chvíli později došlo k vyrovnání, když se do pásma prodral Michal Pochobradský, který střelou z úhlu nachytal Pakarinena – 2:2. A ještě před pauzou Dynamo otočilo stav a vedlo, když si opět finský brankář ve službách Horácké Slavie vybral slabší moment a propustil na bližší tyč střelu Josefa Mikysky, který střílel z nepřipravené pozice, ale puk propadl za jeho záda – 3:2. Ve 20. minutě ještě mělo Dynamo možnost početní výhody a nechybělo mnoho, aby došlo k její využití. Martin Bučko napřáhl a po jeho tvrdé střele ještě sahal před bránou pohotový Lichtag, puk ale skončil na betonu Pakarinena.

Ve druhé části domácí Pardubice hýřily pohybem, donutily hosty k několika vyhozeným pukům, ale do brány žádný puk za Mičán, který nahradil Pakarinena, nedostaly. Nejblíž ke gólů byl ve 31. minutě Robin Kaplan, jenž dostal skvělou přihrávku od Kauta, ale puk z jeho hokejky se pouze otřel o horní tyč!

Ve 48. minutě se hosté dočkali srovnání, když přesilovou hru využil Matěj Psota, ke kterému se puk odrazil a zametl jej do brány. Studená sprcha následovala pro Dynamo o dalších třicet vteřin později, když hned po buly vymetl všechny pavučiny povedenou střelou Šimon Frömel – 3:4. Domácí vypadali další minuty dost opařeně, nakonec se ale při odvolaném brankáři dočkali vyrovnání, když po vyhraném buly ihned tvrdě napálil puk od modré čáry Bučko a po několika dorážkách dostal puk do brány Jakub Lichtag a šlo se tak do prodloužení – 4:4.

V něm měly oba týmy velké šance, v té největší byl pár vteřin před koncem Dočekal, který obkroužil pásmo a napálil tyč. Samostatné nájezdy se natáhly až do desáté série, ve kterých rozhodl o bonusovém bodu pro hostující celek Martin Dočekal.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice B): „Opticky jsme měli ze hry asi víc, myslím si, že jsme byli daleko aktivnějším týmem. Jak první, tak druhou třetinu jsme je přestříleli. Bohužel jsme udělali pár zbytečných chyb, za které nás soupeř potrestal. Ztráty v oslabení by se neměly stávat, ale máme mladý tým. Kluci se stále postupně učí a věřím, že se z těchto chyb poučí a příště takovou blbost nevymyslí. Pak dostaneme hned po buly gól, kde byl taky nedůraz. Hráč, co střílel, už měl být dávno zblokovaný. To jsou věci, které nás dneska stály tři body. Pak jsme se při powerplay zvedli.

Ale jak říkám, polovina kluků je tady mladých a dá to strašně práce všechno skloubit. Mají tam mnoho dobrých věcí, ale také věci, na kterých musíme pracovat a do budoucna odstranit. Stále se to učí, a proto věřím, že se budeme ještě zlepšovat.

A nájezdy jsou loterie, minule jsme dali tři ze čtyř, dneska jsme na toho samého gólmana nebyli moc schopní dát góly.“