17.01.2022

Vstříc páté výhře v řadě, Dynamo doma vyzve Olomouc

Dynamo je v roce 2022 po čtyřech zápasech stále neporažené. Lednovou formu bude chtít potvrdit i proti Olomouci, která odehraje první zápas od 9. ledna. Úvodní buly je v pardubické enteria areně naplánováno na úterních 18 hodin.

43. kolo: HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc - sleduj ONLINE

Stojí za připomenutí

• Dynamo v roce 2022 ještě neprohrálo a na kontě má čtyři výhry v řadě
  • V duelech Dynama s Olomoucí byl v této sezoně vždy úspěšnější hostující tým
  • Oba týmy odehrály poslední zápas proti Kladnu, Dynamo zvítězilo v prodloužení, Olomouc Rytířům podlehla

Z kabiny Dynama

Pardubičtí hokejisté zažívají povedené období. V novém roce jsou neporažení, sérii začali venkovní výhrou ve Východočeském derby, na kterou navázali porážkami Karlových Varů, Liberce a Kladna. Právě Rytíři byli posledním soupeřem Dynama.

V pátečním zápase dokázali svěřenci Richarda Krále otočit nepříznivý vývoj zápasu a gólem Jana Košťálka v prodloužení získali bod navíc. „Určitě jsme nebyli spokojeni s první polovinou zápasu. Na druhou stranu chci pochválit celý tým za třetí třetinu a bojovnost. Byli jsme schopni otočit stav 1:3, dokázali jsme ubránit pět na tři, pět na čtyři a v prodloužení jsme rozhodli,“ komentoval poslední zápas hlavní trenér.

Nyní čeká pardubický tým další domácí zápas, v úterý přivítá Olomouc. V prvním vzájemném zápase v enteria areně byli Kohouti úspěšnější a zvítězili fotbalovým výsledkem 1:0 v prodloužení. Dynamo naopak uspělo v Olomouci, kde po dobrém výkonu vyhrálo 4:1.

Sestava HC Dynamo Pardubice z minulého utkání:

Klouček – Mikuš, Zdráhal, Robertson, Košťálek, Vála, Kolář, Jelínek – Paulovič, Poulíček, Rohlík – Kousal, Musil, Camara – Hecl, Cienciala, Blümel – Matys, Anděl, Urban.

Olomouc měla vinou karantény třineckých Ocelářů dlouhou zápasovou pauzu. Naposledy se tým Zdeňka Motáka 9. ledna postavil kladenským Rytířům, kterým v Chomutově podlehl 0:2.

Kohouti tak mohli delší zápasové volno využít k dopilování taktických věcí. „Trošku jsme program upravili. Na druhou stranu je dobře, že máme čas zapracovat na určitých věcech. Budeme pracovat jak na přesilové hře, tak na oslabení. Hra v nerovnovážném počtu hráčů na ledě ty zápasy mnohdy rozhoduje. Pracujeme nejen na klasických početních výhodách, ale také na hře 5 na 3 nebo 4 na 3,“ říkal o tréninkovém plánu trenér Moták.

Olomouc měla letos výborný vstup do sezony, poté se její forma měnila. Momentálně jsou Hanáci na dvanáctém místě tabulky se ziskem 51 bodů. Na šesté místo ale ztrácí pouhých osm bodů, takže jsou ve hře o lepší tabulkové postavení. O další bodový zisk budou Kohouti usilovat v Pardubicích, kde na začátku sezony už jednou uspěli.

Hvězda v týmu soupeře:

David Krejčí. Rodák ze Šternberka se stal největším trhákem letošní sezony Tipsport extraligy, když se vrátil domů po 15 letech strávených v NHL v Bostonu Bruins, kde odehrál přes 1000 utkání (i s play off). Letos se mu daří v Olomouci, ve 36 zápasech získal 34 bodů za 17 gólů a stejný počet asistencí. Během výluky NHL v sezoně 2012/2013 si zahrál v Pardubicích.

Sestava HC Olomouc z minulého utkání:

Konrád – Černý, Ondrušek, Rutar, Švrček, Škůrek, Řezníček – Tomeček, Krejčí, Káňa – Klimek, Knotek, Kusko – Bambula, Navrátil, Olesz – Michal Kunc, Nahodil, Burian.

Představení soupeře

HC Olomouc

HC Olomouc

Oficiální název klubu: HC Olomouc, s. r. o.

V nejvyšší soutěži: od roku 1989 do roku 1997, od roku 2014
Názvy klubu: 1955 – Spartak Moravia Olomouc, 1958 – Moravia Olomouc, 1965 – TJ Moravia DS Olomouc, 1979 – TJ DS Olomouc, 1992 – HC Olomouc, 1997 – HC MBL Olomouc, 2001 – HC Olomouc

2021/2022 1 – 0 – 0 – 1 – 0 4:2 0:1P 4:1
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).