02.12.2006
(HoH)

Venkovní série pokračuje zápasem ve Zlíně

Včera prohráli 1:4 na ledě Rabatu Kladno, zítra od 17.00 hodin je čeká náročné utkání na zlínském Zimním stadionu Luďka Čajky. Moelleru se poslední dobou ve Zlíně daří, vyhrál na jihu Moravy pětkrát v řadě. Napraví v Baťově městě zaváhání z Kladna, kde HC Moeller prohrál? „Chtěli jsme hrát aktivně, což se nám ze začátku dařilo. Potom jsme od toho ale ustoupili a hlavně jsme měli problém ve středním pásmu,“ zklamaně hodnotil vystoupení HC Moeller Pardubice na kladenském ledě asistent trenéra Pavel Rohlík.

Pardubice hrály 40 minut poměrně vyrovnanou partii s natěšeným soupeřem. Ale třetí dvacetiminutovka? Ta stála, jak se říká, za psí štěk. „Ve třetí třetině jsme zbytečně faulovali, proto jsme prohráli. I když tlak na nás byl velký, tak kdybychom nervy udrželi a ustáli přesilovky, tak z protiútoků jsme měli docela šance a tam bychom byli lepší,“ uvedl trenér Miloš Říha v rozhovoru pro Český rozhlas Pardubice.

Herní disciplína zlomila veškeré naděje Pardubických. „Připravila nás o tři body. V poslední třetině jsme byli naprosto nedisciplinovaní v tom, co jsme si řekli,“ litoval Miloš Říha po zápase na ledě Rabatu Kladno.

„Nebruslili jsme, hráči nestíhali a díky tomu jsme měli tolik vyloučených. I tak jsme dlouho drželi dobrý stav 1:1. Před poslední třetinou jsme si řekli, že budeme hrát ze zajištěné obrany, budeme hrát na brejky, ale bohužel Kladnu se povedly přesilovky, což rozhodlo. Když Kladno odskočilo na dva tři góly, tak už bylo po zápase. Jen se dohrával,“ doplnil Pavel Rohlík.

Pardubickým se v posledních zápasech na ledě HC Hamé poměrně daří. V této sezoně zvítězili na Zimním stadionu Luďka Čajky 4:3. V tomto utkání se také se zlínským Pavlem Kubišem popral pardubický obránce Aleš Píša. Dostal trest ve hře, pak musel absentovat kvůli trestu a zranění.

Zápasy v této sezoně

4. kolo, pátek 15. září 2006:
HC MOELLER PARDUBICE – HC HAMÉ ZLÍN 0:1 (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1).
Branka:
rozhodující samostatný nájezd Melenovský. Rozhodčí: Homola – Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:9 navíc Snopek a Blažek (oba Pardubice) 10 minut osobní trest. Diváci: 9024. Střely na branku: 30:31. Průběh utkání: 0:1.

HC Moeller Pardubice: Lašák – Havíř, Linhart, Novotný, Snopek, Čáslava, Koma, Šeda – Ondřej, Blažek, Mrázek – Starý, Hlinka, Sýkora – Kolář, Koukal, Čaloun – Andrašovský, Tvrdík, J. Nakládal. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.
HC Hamé Zlín: Murín – Hamrlík, Galvas, Marušák, Sekeráš, Nosek, Zubíček, Vosátko, Horáček – Melenovský, Leška, Tomík – Kovář, M. Čech, Rachůnek – Kristek, Kašpařík, Záhorovský – Kubiš, Balán, R. Pšurný. Trenéři: Ernest Bokroš a Jaroslav Stuchlík.

17. kolo, neděle 22. října 2006:
HC HAMÉ ZLÍN – HC MOELLER PARDUBICE 3:4 (1:1, 2:1, 0:2).
Branky a nahrávky:
11:32 Melenovský (Nosek), 28:19 Kubiš (Leška), 35:37 Kubiš (Novotný) – 15:00 Sýkora (Píša), 22:58 Pivko (Rolinek), 44:20 Andrašovský (M. Šeda), 54:42 Ondřej (Andrašovský). Rozhodčí: Mikula – Čech, Chytil. Vyloučení: 7:9, navíc Kubiš 5 minut a do konce utkání – Čáslava 10 minut osobní trest a Píša 5 minut a trest ve hře. Využití: 2:2. Diváci: 4379. Střely na branku: 36:40. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4.

HC Hamé Zlín: M. Novotný – Hamrlík, A. Novotný, Nosek, Zubíček, Marušák, L. Galvas, Horáček, Lučka – Kubiš, Leška, Rachůnek – Melenovský, Kašpařík, Záhorovský – Kristek, M. Čech, Mokrejš – Kovář, Balán, R. Pšurný. Trenéři: Ernest Bokroš a Jaroslav Stuchlík.
HC Moeller Pardubice: Lašák – Píša, Havíř, M. Čech, M. Šeda, Koma, Čáslava, Linhart, Snopek – Sýkora, Rolinek, Pivko – Ondřej, Hlinka, Andrašovský – Tvrdík, Koukal, Kolář – Čaloun, Starý, Mrázek. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

Ve včerejším domácím utkání Zlín nestačil na pražskou Slavii, byť vedl 3:2 po dvou třetinách. Zlínští ale bylo se ziskem bodu za remízu v základní hrací době spokojeni.

„Slavia dnes potvrdila, že patří k nejúspěšnějším týmům na ledě soupeřů. Dvě třetiny byla lepším celkem, vytvořila si více šancí. Pouze v prostřední části jsme dokázali mít navrch a zápas otočit. Škoda individuálních chyb, po kterých soupeř skóroval a také rozhodl o svém zaslouženém vítězství. Dnešní bod řadím k těm získaným,“ prohlásil asistent trenéra HC Hamé Jaroslav Stuchlík.

Sestavy z posledního extraligového utkání

Murín – Hamrlík, A. Novotný, Nosek, Zubíček, Vosátko, L. Galvas – Melenovský, Leška, Záhorovský – Rachůnek, M. Čech, Mokrejš – Kristek, Kašpařík, Kubiš.

Lašák – Píša, Havíř, Snopek, M. Čech, Čáslava, Linhart, Koma, M. Šeda – P. Sýkora, Rolinek, Hlinka – Čaloun, Blažek, Pivko – F. Mrázek, Tvrdík, Ondřej – Kolář, Koukal, Starý.

Klubové barvy: žlutá a modrá
Kapacita stadionu: 6830 míst (z toho 4270 k sezení)
Mistr ligy: jednou (2003/2004)
V nejvyšší soutěži: v sezoně 1960/1961, od roku 1963 do roku 1970, v sezoně 1971/1972, v sezoně 1974/1975, v sezoně 1976/1977, v sezoně 1978/1979, od roku 1980
Názvy klubu: 1928 – SK Baťa Zlín, 1945 – ZK Baťa Zlín, 1948 – Sokol Botostroj Zlín, 1949 – Sokol Svit Gottwaldov, 1952 – Spartak a Jiskra Gottwaldov, 1958 – TJ Gottwaldov, 1990 – SK Zlín, AC ZPS Zlín, 1997 – HC ZPS Barum Zlín, 1999 – HC Barum Continental, 2000 – HC Continental Zlín, 2002 – HC Hamé Zlín

Prezident klubu: Ing. Leoš Novotný
Generální manažer: Ing. Petr Husička

trenér: Ernest Bokroš
Asistent trenéra: Jaroslav Stuchlík