Velké finále základní části: DERBY #24 rozhodne!

04.03.2018 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Osud tomu asi tak chtěl, aby si to Pardubice rozdaly s Hradcem Králové v souboji, kde jednomu jde o potvrzení formy před play off a druhému o přímý vstup do čtvrtfinálové elity. Dynamo si užívá povedený závěr sezony, chce potvrdit výbornou formu z posledních utkání a potřetí v sezoně srazit Mountfield HK. Výhra za tři body se rovná udržení šestého místa. Z pohledu červenobílých souboj o všechno startuje již v 16.20 hodin!

Elektronická aukce dresů
ONLINE VSTUPENKY
52. kolo Tipsport extraligy: HC Dynamo Pardubice – Mountfield HK
  • Dynamo vyhrálo poslední dvě derby 3:2.
  • Pardubice mají po olympijské přestávce plný počet bodů, Hradec Králové je na nule.
  • Mountfield má jisté druhé místo po základní části.
  • DERBY #24 je již beznadějně vyprodané, podkladny Tipsport areny zůstanou zavřené.
Neděle 4. března 2018 od 16.20 hodin, Tipsport arena, Pardubice

Magistrátní „předderby“

Již ve 12.45 hodin se v hokejovém souboji utkají zástupci magistrátů obou krajských měst. Vstup na toto zajímavé utkání, které se koná ve velké hale Tipsport areny, je zdarma.

Slavnostní buly

DERBY #24 bude mít výjimečný začátek. Mezi aktéry 24. východočeského derby vhodí jako první puk brzy šestaosmdesátiletý Václav Ráliš, který byl členem vítězného družstva Sokola Pardubice, jež na jaře roku 1950 vybojovalo nejvyšší soutěže pro Pardubice.

Prodej vstupenek na předkolo play off nebo čtvrtfinále

Pokud bude hrát Dynamo předkolo play off, zahájí na pokladnách Tipsport areny operativně po skončení DERBY #24 předprodej vstupenek. V případě přímého postupu do čtvrtfinále bude klub o ticketingu informovat později včetně termínů otevíracích dob pokladen a rezervací pro majitele permanentek.

Čtrnáct hokejových klubů, čtrnáct osudů

Pojišťovna Generali, hlavní partner Tipsport extraligy, už působí na českém trhu 25 let a toto výročí slaví tak, že skrze svoji nadaci pomáhá těm, kteří měli v životě méně štěstí a bojují s nepříznivým osudem. A každý z vás bude mít možnost se zapojit. Stačí přijít podpořit Dynamo na poslední domácí zápas základní části proti Hradci Králové. Pojišťovna Generali za každého fanouška na tomto zápase prostřednictvím své nadace věnuje 25 Kč. Celou částku poté obdrží Lukáš Lempach a Štěpán Lempach, které vybral náš klub.

Tatínek obou kluků, který byl velkým kamarádem Petra Čáslavy, zemřel po těžké nemoci a rodina se tak dostala dostala do těžké situace. Lukáš i Štěpán oba rádi hrají hokej, kvůli finanční náročnosti hokeje teď ale Lukášovi a Štěpánovi hrozí, že se sportu nebudou moci dál věnovat. Starší Štěpán má přitom výborné výsledky ve škole a zároveň byl začátkem sezony vyhlášen nejlepším hráčem kategorie ročníku 2007. Vybranou částku by maminka použila na podporu svých synů, aby se hokeji dál mohli věnovat se stejným nadšením jako dosud.

DERBY #24 přináší bezpečnostní opatření

Tipsport arena bude otevřena již 80 minut před začátkem utkání, tedy v 15.00 hodin. Hokejový klub si dovoluje fanoušky obou klubů požádat o včasný příchod do haly, neboť u vchodů do arény budou probíhat důkladné bezpečnostní prohlídky. Návštěvníci, u kterých budou nalezeny nepovolené předměty (zejména pyrotechnika a zbraně), nebudou v žádném případě do arény vpuštěni, stejně jako osoby pod zjevným vlivem alkoholu či jiných omamných látek.

Prostory Tipsport areny, jejíž hlediště bude po celý zápas osvětleno, a jejího okolí jsou monitorovány kamerovým systémem. Jakékoliv případné škody či následky chování budou na základě těchto záběrů řešeny přímo s viníky. Pořadatelé, jejichž počet bude adekvátně navýšen míře rizikovosti utkání, budou ve spolupráci s policisty důsledný v dohledu na dodržování návštěvního řádu arény. Pro tento zápas bude opětovně platit zákaz vnášení nápojů a občerstvení do hlediště. Pro sektor k stání pro hostující fanoušky bude zřízen samostatný stánek s občerstvení, který bude nabízet i desetistupňové pivo do konce druhé přestávky.

Hokejový klub Dynamo Pardubice upozorňuje, že na Jižní tribunu (sektory 101 a 115), která je určena pro domácí fanoušky, nebudou z bezpečnostních důvodů vpuštěni příznivci hostujícího týmu. Všechny sektory Tipsport areny kromě 101, 115, 201 a 216 jsou určeny k sezení. Vedení Dynama vyzývá fanoušky hostujícího celku, aby přijeli dříve, případně si pro cestu do Pardubic vybrali včasnější vlakový spoj. Od hlavního nádraží v Pardubicích budou doprovázeni příslušníky Policie České republiky.

Pro Městský obvod Pardubice I, kde leží i Tipsport arena, platí vyhláška o veřejném pořádku, která mimo jiné zakazuje užívání a provozování zábavní pyrotechniky včetně provádění pyrotechnických efektů a odpalování ohňostrojů. Příslušnou novelu naleznete na internetových stránkách statutárního města Pardubice.

Po olympijské přestávce se Východočechům povedla obě utkání: nejprve ve středu zdolali Litvínov 2:1 v domácím prostředí, Pardubice zvládly i těžký duel v Třinci, kde předevčírem vyhráli vysoko 6:2.

V předposledním kole základní části se hattrickem blýskl věkem juniorský útočník Martin Kaut.

„V pátek jsme podali po čtyřicet minut vynikající výkon. První třetina, co se týče herní stránky, se nám vůbec nepovedla. Vedli jsme ale 2:0, to byla fantazie, tento náskok nám dal mnoho psychických sil. Zápas jsme defenzivním výkonem na účel ubojovali a pak jsme i Třinec, který se musel tlačit dopředu, přehráli. Pohlídali jsme si jeho akci a zakončovali jsme, jak se říká, ze smrtelných brejků,“ vrátil se k poslednímu utkání hlavní trenér pardubických hokejistů Miloš Holaň.

Dynamo zkraje zápasu vedlo a náskok nepustilo. „Podali jsme vynikající týmový výkon, z něj byl vypíchnul Ondřeje Kacetla a třetí útok, který se prosadil střelecky,“ poznamenal šéf pardubické střídačky.

Zápas ve Werk areně skončil ve tři čtvrtě na osm večer, i z důvodu, že tisková konference začala více než půl hodiny poté, se tým dostal do Pardubic těsně před půlnocí.

„Cesta z Třince není v autobuse není příjemná, trvala skoro čtyři hodiny, nejede se po dálnici. Po zápase byli kluci dobití, a tak jsme zvolili sobotní dopolední trénink s tím, že jsme se věnovali regeneraci a protažení. Ráno nás čeká povinné rozbruslení a příprava na zápas,“ přiblížil program hráčů Dynama.

Celé východní Čechy vyhlíží čtvrtý letošní souboj, v němž jsou zatím na body lepší Pardubice. Mountfield sice vyhrál první vzájemný duel jasně 6:0, pak ale dvakrát uspělo Dynamo 3:2.

Pro jistotu postupu do čtvrtfinále potřebují červenobílí na tento bodový úspěch navázat, pak se nebudou muset ohlížet za ostatními zápasy, které mají stanovený jednotný začátek. Náskok Pardubic je jednobodový.

„Derby se vždy hraje ve fantastické atmosféře. Věřím, že nám důležitost posledního kola nebude svazovat ruce a že předvedeme kvalitní výkon. Náš sen jsme si splnili, ale chceme jít dál. Máme k tomu nejlepší pozici z mužstev, které se o šestku perou,“ nechal se slyšet před DERBY #24 hlavní trenér pardubických hokejistů.

„Hrajeme doma derby před vyprodaným hledištěm, musíme do toho dát všechno! Je pro nás rozdíl mít pak týden přestávku, nebo jít hned v úterý do předkola,“ vyhlásil bojovně Miloš Holaň před čtvrtým východočeským soubojem letošní extraligové sezony.

Aktuálně z královéhradecké kabiny

Zatímco Dynamo po návratu do extraligového kolotoče získalo plný počet bodů, Mountfield je na tom přesně obráceně, nejdříve prohrál 2:4 ve Vítkovicích, poté předevčírem stejným rozdílem v Jihlavě.

„Chtěl bych Jihlavě pogratulovat k vítězství a výbornému výkonu. Byla lepší a zaslouženě vyhrála. Do zápasu jsme paradoxně vstoupili dobře, prvních deset minut jsme měli tlak, střely a šance, jenže vždycky to skončilo na gólmanovi. A pak jsme třetinu po ztečovaných střelách Jihlavy bohužel prohráli 0:3, což určilo ráz utkání. Za celý realizační tým bych chtěl klukům poděkovat za druhé místo po základní části, i když jsme si ho dneska neuhráli sami a výkon se nám nepovedl. Ještě před sebou máme derby,“ pověděl po tomto utkání asistent trenéra Pavel Hynek.

Příspěvek sdílený HC Dynamo Pardubice (@hcpce),

Sestavy z minulého utkání

Klub Sestavy
HC Dynamo Pardubice Kacetl – Čáslava, Trončinský, Wishart, Ščotka, Mojžíš, Hrabal – Rolinek, Marosz, T. Svoboda – Treille, Tomášek, Beran – Perret, Poulíček, M. Kaut – Machala, Dušek, Bojko.
Mountfield HK Rybár (20:00 Pavelka) – Zámorský, Gregorc, Pláněk, Cibulskis, Pavlík, Graňák, Vydarený – Bednář, Kukumberg, Cingel – Látal, Koukal, Červený – Köhler, Berger, Šimánek – Vopelka, Zigo, Pavlík.

Představení soupeře

Mountfield HK

Mountfield HK

Oficiální název klubu: Mountfield HK, a. s.
Adresa: Komenského 1214, 500 02 Hradec Králové

Internetové stránky: www.mountfieldhk.cz
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Telefon, fax: 495 512 202, 495 512 202

Rok založení klubu: 2013 (sloučení klubů Královští lvi Hradec Králové /1925/ a HC Mountfield /2006/)
Klubové barvy: černá, bílá a červená
Kapacita stadionu: 6890 míst (z toho 3655 k sezení)
Mistr ligy: nikdy
V nejvyšší soutěži: v sezoně 1993/1994 a od roku 2013
Názvy klubu: 1925 – BK Hradec Králové, 1948 – Sokol Škoda Hradec Králové, 1952 – Spartak Hradec Králové ZVÚ, 1976 – TJ Stadion Hradec Králové, 1992 – HC Stadion Hradec Králové, 1994 – HC Lev Hradec Králové, 2000 – HC Hradec Králové, 2003 – HC VČE Hradec Králové, 2007 – HC VCES Hradec Králové, 2013 – Mountfield HK

Předseda představenstva a prezident klubu: Ing. Miroslav Schön
Předseda kolegia prezidia klubu: Igor Rejzek
Tajemník prezidenta klubu: Vladimír Geisler
Generální manažer: Ing. Aleš Kmoníček
Skaut klubu: Jaroslav Kudrna
Šéftrenér mládeže: Tomáš Martinec
Sekretářka: Mgr. Jana Müllerová
Účetní: Marie Peštová
Obchodní ředitel: Bc. Michal Skaunic
Obchodní manažeři: Mgr. Petr Neckař a Robert Šafránek
Marketingový ředitel: Bc. Petr Picka
Marketingoví manažeři: Mgr. Tomáš Borovec, Ing. Aleš Havel a Bc. Jan Vavřina
Organizační ředitel: Robert Horyna
Vedoucí zimního stadionu: David Machek
Vedoucí Hotelu Stadion: Eva Machová

Hlavní trenér: Mgr. Václav Sýkora
Asistenti trenéra: Mgr. Pavel Hynek a Tomáš Martinec
Kondiční trenér: Marián Voda
Trenér brankářů: Robert Horyna
Videotrenér a individuální dovednosti: Michal Tvrdík
Vedoucí a kustod: Ladislav Souček
Masér: Tomáš Bartoň
Kustod: Petr Pluhař
Fyzioterapeuti: Mgr. Jakub Dudek a Radoslav Sakaláš
Lékaři: MUDr. Jan Folvarský, Ph. D. a MUDr. Jan Vícha

Zápasy v české extralize

Sezona Bilance Skóre Zápasy
1993/1994 3 – 0 – 1 – 0 – 0 14:9 4:4P 4:3 2:0 4:2      
2013/2014 0 – 2 – 0 – 1 – 1 8:9 3:2P 1:2N 3:5 1:0P      
2014/2015 1 – 0 – 0 – 1 – 2 12:13 2:3 5:2 4:6 1:2P      
2015/2016 1 – 0 – 0 – 0 – 3 6:15 2:5 1:4 3:2 1:4      
2016/2017 0 – 0 – 0 – 0 – 4 7:21 2:8 3:4 1:5 1:4      
2017/2018 2 – 0 – 0 – 0 – 1 6:11 0:6 3:2 3:2        
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).
K – kontumace, P – prodloužení, N – samostatné nájezdy

Hráli v týmu soupeře

Klub Hráči
HC Dynamo Pardubice Petr Čáslava, Ladislav Havlík, Ondřej Kacetl, Rostislav Marosz, Tomáš Rolinek, Jan Starý a Marek Voženílek.
Mountfield HK Blaž Gregorc, Petr Koukal a Jan Veselý.

Okénko do extraligové historie

Pardubice – Hradec Králové PCE–HKR HKR–PCE CELKEM
Výhry Pardubic 5 4 9
Výhry Hradce Králové 5 8 13
Nerozhodná utkání Pardubice – Hradec Králové 1 0 1
CELKEM odehraných utkání 11 12 23

Zajímavosti ze vzájemné extraligové historie

Zajímavost Hodnota
Nejvyšší výhra Pardubic Pardubice – Hradec Králové 5:2 (2014/2015)
Nejvyšší výhra Hradce Králové Hradec Králové – Pardubice 8:2 (2016/2017)
Hradec Králové – Pardubice 6:0 (2017/2018)
Nejvyšší remíza Pardubice – Hradec Králové 4:4 (1993/1994)
Nejvíce branek v jednom utkání Pardubice – Hradec Králové 4:4 (1993/1994)
Nejméně branek v jednom utkání Hradec Králové – Pardubice 0:1P (2013/2014)
„Celkový“ výsledek Pardubice – Hradec Králové 54:77
„Průměrný“ výsledek Pardubice – Hradec Králové 2,34:3,35
Průměrný počet gólů na utkání Pardubice – Hradec Králové 5,70
Poslední zápas v extralize Hradec Králové – Pardubice 2:3 (12. ledna 2018)
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři