V nejvyšších soutěžích bude nastupovat více mladých hráčů 

V nejvyšších soutěžích bude nastupovat více mladých hráčů

04.03.2013 | Tisková zpráva ČSLH

PRAHA — Výkonný výbor ČSLH schválil návrh ředitele Tipsport extraligy Josefa Řezníčka na úpravu řádů, který vytváří prostor pro širší uplatnění mladých hokejistů v nejvyšších soutěžích a motivuje kluby k jejich výchově a nasazování.

ONLINE VSTUPENKY

Od příští sezony budou kluby moci zařadit na soupisku ke každému soutěžnímu utkání dva brankáře bez věkového omezení a nejvýše sedmnáct hráčů ve věku dvaceti let a starších. Do maximálního počtu dvaceti hráčů v poli, kteří mohou nastoupit, budou moci nadto využít pouze juniory ve věku devatenácti let a mladší. Pro sezonu 2013/2014 jde o ročník 1994 a mladší.

Pravidlo, které bylo přijato pro sezony 2013/14 a 2014/2015, platí pro kluby extraligy a první ligy. Vzhledem k náročnému zápasovému programu očekává výkonný výbor ČSLH, že podstatně rozšíří prostor pro uplatnění talentů v nejvyšších domácích soutěžích.

„Jde o další koncepční krok k zajištění budoucnosti českého hokeje a k usnadnění přechodu mezi juniorskou a seniorskou kategorií,“ uvedl Tomáš Král, prezident ČSLH. „Ve srovnání s největšími soupeři právě v této oblasti výrazně zaostáváme. Důležité je, že pravidlo platí pro všechny, nikdo nebude zvýhodněn či znevýhodněn a že vedle sportovního dopadu se pozitivně projeví i v ekonomice klubů. Věřím, že se odrazí v kvalitě mládežnických reprezentací a mladé, talentované hráče pomůže přesvědčit, aby předčasně neodcházeli do zahraničí.“

„V obou profesionálních soutěžích nastupuje osmadvacet klubů, šanci tak dostanou desítky hokejistů mladších dvaceti let,“ doplnil ředitel Tipsport extraligy Josef Řezníček. „Po dvou sezonách výsledky vyhodnotíme a bude-li třeba, jsme připraveni přijmout další opatření.“

Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři