Útok Dynama vyztuží Rostislav Marosz 

Útok Dynama vyztuží Rostislav Marosz

10.10.2017 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Dynamo reaguje na začátek nové extraligové sezony další změnou v kádru A týmu. Z Třince přichází na východ Čech útočník Rostislav Marosz, a to na hostování do konce kalendářního roku.

ONLINE VSTUPENKY

„Po dohodě s Třincem bereme Rostislava Marosze na tříměsíční limitovaný transfer, tímto krokem reagujeme na nedobrou bilanci v přesilovkách a věříme, že tento centr nám pomůže. Hledali jsme posílení postu středního útočníka, když se nabídla možnost jej získat, tak jsme neváhali a pustili se do jednání,“ okomentoval jeho příchod předseda představenstva a generální manažer klubu Dušan Salfický.

Dynamo jevilo o šestadvacetiletého útočníka dlouhodobější zájem. „Jeho jméno se objevovalo dříve i v dobách, kdy byl v Olomouci nebo Karlových Varech. Hokejově ho znám, Pavel Marek mi potvrdil jeho lidské vlastnosti, jak je komunikativní a jak zapadne do našeho kolektivu. Po vzájemné debatě jsme se rozhodli zrealizovat jeho příchod. Během úterý vyřídíme všechny dokumenty, aby se hned mohl zapojit do tréninkového procesu,“ doplnil Dušan Salfický s tím, že na základě podmínky slezského klubu nebude moci nastoupit ke vzájemným utkáním.

Pavel Marek trénoval novou pardubickou akvizici během svého působení v organizaci Ocelářů. „Rostislav Marosz je typickým centrem, má klid na holi, umí nahrát do gólové šance a sám ji i přesnou střelou zakončit. Očekáváme, že nám bude nápomocen v přesilových hrách. Věříme, že nám výrazně vyztuží post středního útočníka,“ řekl sportovní manažer Dynama.

„Určitě bude chtít dokázat, že jeho vzestup v předešlých sezonách není náhodný a že patří k nejnadanějším hráčům v Tipsport extralize. Jeho další předností je odolnost v osobních soubojích,“ doplnil Pavel Marek.

Rostislav Marosz

  • Post: útočník
  • Datum narození: 23. února 1991
  • Výška: 180 cm
  • Hmotnost: 80 kg
  • Držení hole: pravé
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři