08.10.2018

Ty Wishart: Pozitivem jsou dvě proměněné přesilovky

PARDUBICE — Hokejisté Dynama vyhráli náročný duel s Chomutovem. V nedělním utkání v ČSOB Pojišťovna ARENĚ prohrávali 1:3, ale nakonec poslední Piráty přehráli 5:3. Dvěma brankami se v zajímavém střetnutí blýskl obránce Ty Wishart.

Letošní extraligové statistiky Tye Wisharta
Utkání Branky Nahrávky Body +/− Trestné minuty
9 3 1 4 +5 6

Kanadský zadák vstřelil v posledních dvou domácích utkáních tři branky. Poprvé se v neděli prosadil po svižné střele z kruhu. „Vystřelil jsem na bránu a čekal, co se stane. Byla to vlastně šťastná rána, ale spadla tam, to je nejdůležitější,“ usmíval se nejvytíženější hráč Dynama, jenž odehrál 23 minut a 10 sekund.

Duel s Piráty rozhodly Pardubice v přesilovkách, v nichž se prosadily dvakrát, a v oslabeních. Východočeši ubránili v závěru dlouhou pětiminutovou nevýhodu a navíc v ní sami udeřili brankou na konečných 5:3.

„Pro nás je velkým pozitivem, že jsme proměnili dvě přesilovky. Je super, že jsme jimi rozhodli zápas,“ pochvalně prohlásil téměř dvoumetrový zadák.

Červenobílá cesta za třemi body nebyla jednoduchá. V prostředním dějství domácí ztráceli o dvě branky. V poslední minutě druhé třetiny ale srovnali dvěma trefami v rozmezí 29 sekund.

„Ve druhé třetině jsme vsítili dvě rychlé branky a srovnali z 1:3 na 3:3, to byl pro nás povzbuzující moment. Věřili jsme, že zápas ve třetím dějství otočíme,“ doplnil Ty Wishart.