07.08.2016

Třaskavý finiš Mountfield Cupu: Dynamo čeká první letošní derby

PARDUBICE — Třetí zápas ve třech dnech a v žebříčku na prvním místě. Na hokejisty Dynama Pardubice dnes čeká Mountfield HK. Utkání začíná v 18.00 hodin v královéhradecké Fortuna aréně. Pardubičtí mohou v případě vítězství za tři body svého rivala přeskočit v konečném účtování a celé víkendové klání ovládnout. Přijeďte fandit!

V odpoledním utkání dokázal Avangard Omsk zdolat Salavat Julajev Ufa 4:3 po samostatných nájezdech. V aktuální tabulce je tak Dynamo poslední. Pokud se podaří Pardubicím porazit rivala v základní hrací době, tak získá metrový pohár.

„Tyto zápasy jsou ohromně kvalitní a jsme za ně vděčni. Hrát dvě utkání s týmy z KHL a do toho derby, to je velmi prospěšné. Zvykneme si na lepší hokej, vyndáme ze sebe to nejlepší. Je dobře, že máme proti sobě tak kvalitní soupeře,“ řekl o turnaji Lukáš Nahodil, pardubický útočník.

Mountfield HK dokázal v duelech s ruskými velkokluby dvakrát vyhrát – Salavat Julajev Ufa porazil 3:1, zápas s Avangardem Omsk otočil z 0:2 na 3:2 v prodloužení.

„Určitě budeme chtít vyhrát, aneb předvést první a třetí třetinu se Salavatem Julajev Ufa. Máme na to, abychom s Hradcem Králové hráli hokej, máme na to vyhrát. Moc se těšíme, přijde mnoho fanoušků, ti se postarají o skvělou kulisu srpnového utkání,“ doplnil k utkání pardubický forvard.

Na zápas se samozřejmě ve velkém chystají i pardubičtí fanoušci, dle odhadů pořadatelů by prázdninové východočeské derby mohou sledovat až pět tisíc fanoušků. Určitě se se svými hlasivkami Pardubáci neztratí!