HC DYNAMO PARDUBICE
1973 1987 1989 2005 2010 2012
21.03.2007
Jan Hrabal, Petr Novák, fotografie Luboš Lang

Tomáš Rolinek se gólově prosadil proti neoblíbenému soupeři

Vstřelil možná klíčovou branku zápasu. V 50. minutě využil třetí přesilovku v zápase, po příhře od Miroslava Hlinky jemným bekhendem vsítil gól na 3:1. Pardubický útočník Tomáš Rolinek odehrál povedený zápas, tribuny bouřily i při jeho další akci. V oslabení ujel, akci dokončil, dostal puk za brankovou čáru. Jenže gól nebyl uznán. Následné trestné střílení ale proměnil Petr Sýkora. „Měli jsme výborný vstup do utkání, hráli jsme dobře po celý zápas. Kontrolovali jsme to,“ liboval Tomáš Rolinek po skončení zápasu, který HC Moeller Pardubice vyhrál 4:1. Východočeši vkročili do semifinále play off České pojišťovny pravou nohou.

První semifinálové utkání s Českými Budějovicemi nenabídlo vyprodané ČEZ Areně úchvatné útočné hody. Možná až nečekaně opatrnou partii sledovali diváci. V ní ale vyčníval jeden faktor, který rozhodl: pardubické přesilovky. Východočeši využili tři z osmi. To je jako koňský kop posunulo za výhrou.

„Přesilové hry jsou v play off nesmírně důležité. To ví každý, že pokud dáváte branky z přesilovek, tak jste blíže vítězství. My se na ně soustředíme, snažíme se při nich co nejvíce tlačit do branky,“ podotkla pardubická „šedesátka“.

Pardubice hrály výhody bravurně. Prakticky při každé své výhodě rozjel Moeller kolotoč v českobudějovické obraně. Občas to ale vypadalo na silnou improvizaci ze strany domácích… „Máme několik vzorců, proto to asi nevypadá až tak secvičeně. Všechny postupy ale máme natrénované,“ hlásil Tomáš Rolinek.

Velká radost! Tomáš Rolinek před chvíli vstřelil branku na 3:1 pro HC Moeller.

Podle něj bylo i v utkání důležité, že Pardubice otevřely skóre. „Takové mužstvo totiž pak získává velkou výhodu,“ zdůraznil. Domácí vstřelili první branku v 16. minutě zásluhou Aleše Píši, minutu a půl před koncem první třetiny se prosadila rána Zdeňka Ondřeje. Oba tyto gólové údery přišly při početní převaze Pardubických.

Další důležitý moment hrál do karet Pardubicím. Ve druhé třetině se bránily ve třech proti pěti hráčům HC Mountfield. Šestaosmdesátisekundová výhoda pro Jihočechy ale přes některé slibné šance neskončila gólovým zápisem. I to popohnalo Pardubice blíže prvnímu vítězství v sérii.

„Já tomu sice moc nevěřím, ale říká se, že pokud soupeř tuto přesilovku nepromění, tak nevyhraje. Za klíčový moment bych považoval spíše, jak nás Ján Lašák podržel za stavu 2:1 když je Tomáš Vak na začátku třetí třetiny jel sám na bránu,“ prohlásil pardubický útočník.

Zkraje zápasu ale sledovali diváci poměrně opatrnou podívanou. Vypadalo to, jakoby domácí čekali větší aktivitu ze strany soupeře. Ten naopak vyčkával na to, co předvede Moeller. Postupně se aktivita dostávala na pardubické hokejky.

Copak si vypráví Tomáš Rolinek s Milanem Minářem? Zážitky z uplynulého víkendu to asi nebudou.

„Pokud my budeme hrát aktivně, tak se České Budějovice ke své hře nedostanou. V tom je základ. Musíme neustále bruslit, hrát aktivně, sbírat kotouče a cpát je před bránu soupeře a vévodit utkání,“ pronesl Tomáš Rolinek, jenž podle našich záznamů pětkrát vystřelil na Romana Turka. Nejvíce ze všech hráčů Pardubic.

Tomáš Rolinek sehrál povedené utkání. Ale proti neoblíbenému soupeři, jak sám prohlásil: „Oni mi moc nesedí, nemám je jako soupeře rád. Důležité ale je, abychom vyhráli čtyři zápasy a šli dále. Už teď myslíme na zítřek. Na nich je nepříjemné to, že mají dobré beky, kteří dobře bruslí a těžko se přes ně dostává. To je pro mě je těžké,“ zdůvodnil.

Každopádně se těší jíž na zítřejší utkání. Opět od pěti v podvečer v ČEZ Areně Pardubice. „Bude to určitě zcela jiný zápas, ne jako dneska. Víme, že se Českým Budějovicím moc venku nedařilo, ale mohou to zlomit. Nepřikládám tomu žádnou váhu. My musíme pracovat naplno od začátku až do samého konce,“ dodal Tomáš Rolinek.

Aktuálně na webu
HC Dynamo YouTube