10.04.2014
Jan Hrabal

Sportovním manažerem D. Salfický, tým posílí P. Čáslava

PARDUBICE — Hokejový klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice dokončil sezonu 2013/2014 na sedmém místě. Postoupil do předkola play off, kde vyřadil Slavii Praha 3:2 na zápasy, ve čtvrtfinále nestačil na Třinec, kterému podlehl 1:4 na utkání.

„Sezona byla ekonomicky úspěšná, hospodaření hokejového klubu skončí v kladných číslech v řádu milionů korun. Sportovně nebyla sezona veleúspěšná, ani neúspěšná. Ocenil bych kvalitní výkony několika hráčů, máme v týmu řadu reprezentantů. Chybí nám ovšem klubový úspěch,“ řekl generální manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Ondřej Šebek.

Hokejový klub bude nadále spolupracovat se společností ČSOB Pojišťovna, ta je generálním partnerem klubu od sezony 2011/2012. ČSOB Pojišťovna je univerzální pojišťovna, která
nabízí bohaté spektrum životních i neživotních pojištění občanům, malým a středním podnikatelům i velkým korporacím.

Novým sportovním manažerem je Dušan Salfický

V organizaci klubu dochází k výrazné změně: novým sportovním manažerem se stal dosavadní brankář HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Dušan Salfický. „Dušan bude mít na starosti kompletní vedení agendy A týmu, vytipování, jednání a získání posil ve spolupráci s generálním manažerem,“ uvedl Ondřej Šebek.

„Vážím si možnosti po skončení aktivní hráčské kariéry pokračovat v mateřském klubu. Rád zúročím své zkušenosti i ze zahraničí ve prospěch pardubického hokeje. Věřím, že se nám podaří sestavit konkurenceschopný tým, který bude úspěšný,“ řekl Dušan Salfický.

Petr Čáslava se vrací do Pardubic

Klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice posílí obránce Petr Čáslava, který uplynulé čtyři sezony strávil v Kontinentální hokejové lize. „Jsme rádi, že jsme se s Petrem domluvili na spolupráci od příští sezony. Očekáváme od něj zkvalitnění defenzívy s tím, že bude předávat zkušenosti mladším hráčům,“ řekl Ondřej Šebek.

Petr Čáslava je rád, že se vrací do klubu, kde hokejově vyrostl. „Domluvili jsme se na spolupráci od nové sezony. Vrátím se do známého prostředí, na svůj návrat se velmi těším,“ uvedl.

Klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice dále domluvil na spolupráci se čtveřicí hráčů ze základní sestavy: s obránci Blažem Gregorcem, Václavem Kočím a útočníky Radoslavem Tyborem s Tomášem Zohornou. Zatím bez smlouvy s pardubickým klubem pro novou sezonu jsou brankář Július Hudáček, obránci Marek Ďaloga a Jiří Vašíček, kontrakt nemá podepsaný Lukáš Endál.

Pardubice potvrzují svou účast v hokejové Lize mistrů

Hokejový klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice je zakládajícím členem hokejové Ligy mistrů a má právo účasti v ní v nadcházející sezoně 2014/2015. Rozlosování skupin se koná 21. května 2014 v Minsku, její začátek je stanoven na 21. srpna 2014.

Ze čtyřčlenných skupin postupují první dva týmy do osmifinále, kde se bude hrát systémem play off – jeden doma, jeden venku.

Prodej permanentek začne v květnu, mužstvo se sejde 28. dubna 2014

Předprodej permanentních vstupenek bude zahájen v měsíci květnu. „Vloni jsme prodávali permanentky s a bez play off, v této možnosti budeme pokračovat. Našich fanoušků si vážíme, a tak ti, co si koupí permanentky v měsíci květnu, mohou se těšit na zajímavý dárek,“ uvedl Ondřej Šebek. Vloni takto hokejový klub rozdával šály.

A tým HC ČSOB Pojišťovna Pardubice se sejde v přípravě na novou sezonu v pondělí 28. dubna 2014. První část letní přípravy proběhne na suchu, po krátké dovolené vyjede tým zhruba v polovině července na led. „Chceme zapojit do letní přípravy co nejširší kádr s mladými hráči, abychom vytvořili přirozenou konkurenci,“ uvedl trenér Zdeněk Venera.