01.12.2016
Jan Hrabal

Spolupráce s partnerskou školou funguje výborně. Intenzivně spolu komunikujeme, chválí ji ředitel Leoš Šebela

PARDUBICE — Do svého čtvrtého roku vstoupil projekt partnerské školy Dynama. Tou je Základní škola Bratranců Veverkových, která má nejen kvalitní sportovní vybavení a výborné podmínky pro všeobecný rozvoj žáků a je v nejbližší docházkové vzdálenosti od Tipsport areny. Ředitel školy Leoš Šebela vzájemné partnerství s hokejovým klubem oceňuje. „Spolupráce se nám za poslední roky posunula výrazně. Jsme schopni mezi sebou vyřešit všechno, funguje na vynikající úrovni,“ řekl.

Úzkou spolupráci nastavili v roce 2013 tehdejší sportovní ředitel mládeže klubu Pavel Rohlík a právě ředitel Leoš Šebela. Žáci partnerské základní školy mají přizpůsobený rozvrh, aby mohli trénovat v komfortnějších časech, tedy před posunutým začátkem výuky, nebo naopak hned odpoledne po jejím včasnějším skončení. Malé hokejisty vodí do Tipsport areny přímo trenéři Dynama.

„Malí hokejisté jsou občas trochu divočejší, ale máme nastavený bodový systém, každý žák předem ví, kolik bodů obdrží za který přestupek. Žáci mají mnoho možností, jak získat plusové body. S tímto systémem jsme seznámili i rodiče. Co se týče prospěchu, plnění domácích úkolů a dalších povinností, tam problémy nemáme,“ nechal se slyšet ředitel školy.

Základní škola Bratranců Veverkových a hokejový Dynamo Pardubice dlouhodobě spolupracují na aktivitách, které prohlubují vzájemné partnerství. „Hokejisté se účastní našich akcí, jako třeba jsou dny otevřených dveří, zápisy a další. Klub ve spolupráci s námi pořádá diskobruslení v Tipsport areně pro naše žáky, půjčujeme si sportovní vybavení. I vzájemná propagace funguje velmi dobře,“ řekl Leoš Šebela.

Stejně jako ostatní základní školy pořádá i ta partnerská lyžařský kurz pro své žáky. I když ne tak docela… „Naše akce je spíše teambuildingového charakteru, účastní se jí také trenéři mládeže Dynama. Prioritně není zaměřený na lyžování, ale na stmelení celého týmu s kouči a vyučujícími, kteří na tuto akci jedou,“ doplnil ředitel školy pro klubový YouTube kanál s tím, že během tohoto termínu mužstvo netrénuje a má přeložené také zápasy, aby účastníci těchto aktivit nepřišli o žádné utkání.

„Spolupráce se Základní školou je pro nás klíčová pro výchovu našich hráčů Dynama. Jsem rád, že se nám ji podařilo takhle rozvinout, toto již dlouhodobé partnerství považuji za velmi prospěšné pro obě strany. Společně vymýšlíme další projekty, kterými jej můžeme ještě více prohloubit,“ řekl generální manažer klubu Pavel Rohlík.