HC DYNAMO PARDUBICE
logo 70 1973 1987 1989 2005 2010 2012
07.03.2007
Jan Hrabal, fotografie Luboš Lang

Secvičený signál příliš nevyšel, ale i tak Dušan Andrašovský udeřil

Dvě třetiny marně dobývali hokejisté HC Moeller Pardubice branku Znojemských Orlů. Čekání na úvodní gól druhého zápasu čtvrtfinále uťal Dušan Andrašovský. Na počátku třetí třetiny dostal nabito od Jana Snopka a bombou do horní poloviny branky rozjásal zaplněnou ČEZ Arenu. 1:0. „Vyhráli jsme buly. Honza Čaloun udělal výbornou práci v tom, že do poslední chvíle čekal na zahrání takového menšího signálu s Honzou Snopkem. Ten měl podle plánu střílet, ale rozhodl se jinak. Viděl jsem, že je z úhlu, tak jsem se mu snažil uvolnit mezi kruhy. Krásně mi Honza přihrál, pak se mně povedlo puk z voleje vystřelit na bránu. Se štěstím to tam spadlo,“ komentoval svůj patnáctý gól v sezoně slovenský útočník.

Moelleru se oproti úvodnímu zápasu nedařilo střelecky. První dvě třetiny se sice Východočeši dostávali do šancí, ale hlad po zakončení z prvního duelu se Znojmem chyběl. Bránu ke změně skóre tak odemkla až razantní střela Dušana Andrašovského. Ta nakonec byla vítězná.

„V úterý to bylo těžší. Měli jsme více ze hry, ale nedařilo se nám tolik proměňovat šance. Byli jsme třikrát sami před bránou, častokrát jsme stříleli, ale ani tutovky jsme nedali. Kdybychom je proměnili, hrálo by se nám lépe. Potom se nám na hokejky začala lepit nervozita, a tak jsme rádi za to, že aspoň něco do brány spadlo. Kdyby můj gól přišel dřív, věřím, že bychom ještě přidali další,“ hodnotil.

První dvě třetiny byli sice pardubičtí hokejisté aktivnější, během většiny zápasu dominovaly hře, ale gól? Ten ne a ne přijít. „Trenér na nás po první třetině zvýšil hlas. Trochu nás nahecoval, abychom pálili a nedělali blbosti, nekličkovali. Asi to pomohlo. Začali jsme hrát zodpovědněji a víc jsme bruslili, zpočátku se nám totiž pletly nohy,“ řekl pardubický útočník.

„Důležité bylo, že nás Jáno vzadu podržel a že jsme neprohrávali. Říkali jsme si, že nesmíme nijak bláznit, ale hrát zodpovědně, a že šance přijdou,“ pokračoval třicetiletý křídelník, po jehož brance se rozbouřily tribuny pardubické ČEZ Areny.

Plná ČEZ Arena se raduje. Dušan Andrašovský otevřel gólový účet zápasu.

Jeho gólovému zásahu předcházelo „překopání“ pardubické sestavy. Miloš Říha během druhé přestávky přeházel útoky, čtvrtou rotu na led neposílal. A výsledek v podobě vedení 1:0 se záhy dostavil. „Pomohlo mi, že trenér stáhl hru na tři pětky a já měl víc času na ledě. Jsem moc rád, že jsem se konečně střelecky prosadil. Už bylo načase,“ pousmál se Dušan Andrašovský.

HC Moeller má za sebou úvodní dvojboj. Podle skóre byla výhra v prvním vzájemném souboji pohodovější… „Ve druhém zápase se ještě více tlačili před bránu. Orli daleko lépe bránili, dokázali zahustit prostor před svým brankářem a my jsme se těžko prosazovali. Z tohoto pohledu to byl pro nás těžší zápas. Ale myslím, že jinak hráli spíše v prvním utkání, protože my jsme dali víc gólů a oni na to museli nějakým způsobem zareagovat a trochu otevřít hru,“ porovnal obě výhry.

Už zítra v podvečer odcestuje pardubická výprava na jih Moravy. Podle Dušana Andrašovského v plné energii. „Tím, že jsme tlačili, ale neskórovali, jsme sice ztratili nějaké síly. Ale zase když vyhrajete, síly zregenerujete rychleji. Kdybychom prohráli, bylo by to psychicky o mnoho horší. Den po zápase máme rehabilitační trénink a regeneraci. Ve čtvrtek už jedeme do Znojma. V tomhle směru to není nic zvláštního. Máme natrénováno, jsme zvyklí,“ usmál se na závěr střelec vítězné branky HC Moeller Pardubice.